Як приготувати гарячий шоколад в кавомашині

Улюблені ласощі дітей і дорослих, шоколад славиться не тільки своїм смаком, корисними для організму якостями і привабливістю в будь-якому вигляді. Тверда плитка і рідкий шоколад доставляють однакове задоволення своїм особливим смаком.

Фахівці стверджують, що спочатку шоколад подавався тільки в гарячому вигляді. Плитковий варіант з'явився пізніше. І хоча сьогодні він отримав велику популярність, гарячий шоколад також залишається улюбленим частуванням для багатьох людей.

У будь-який час порадувати себе і своїх близьких чашкою смачного напою допомагає кофемашина.

Приготування в кавомашині

Приготування густого гарячого напою, який їдять за допомогою ложки, чи більш рідкого питного шоколаду можливо в кавомашині, має для цього спеціальну функцію.

Якщо ви тільки плануєте придбання кавомашини, віддавайте перевагу тим моделям, які не тільки варитимуть каву, але і приготують гарячий напій. Від вас буде потрібно тільки заправити агрегат. Кавова машина здатна самостійно змішати інгредієнти і однорідну густу масу.

Уважно вивчіть інструкцію, яка підкаже, які дії потрібно вчинити з вашої кавоваркою, і отримати бажаний результат.

Крім відповідного агрегату, вам знадобляться наступні продукти:

 • Молоко

Готуючи шоколад, можна використовувати різне молоко. Це може бути незбиране молоко, бажано не знежирене. Професійні бариста рекомендують додавати в молоко вершки.

Довідка! Вершки підвищують жирність молока, роблять смак вершковим.

Хороший результат дасть використання сухого молока, яке в процесі приготування розводять водою.

 • Шоколадний порошок

Сухий шоколад — це готовий для розведення молоком порошок білого або чорного шоколаду. Виробники пропонують спеціальні суміші, які мають збалансований склад з какао-масел і какао-бобів.

 • Капсули

Сучасні капсульні кавоварки заправляються спеціальними капсулами, які містять сухий шоколад. Простота використання зробила ці апарати надзвичайно популярними.

 • Шоколад у плитках

Якщо у вас немає сухого шоколаду, а використання капсул не передбачає ваша кавоварка, можна приготувати гарячий шоколад традиційним способом, яким користувалися раніше, самостійно приготувати шоколадну крихту. При цьому плитковий шоколад подрібнюється до дрібних частин або натирається на тертці.

Важливо! Смачний гарячий напій вимагає якісних продуктів!

Технологія приготування

Загальний порядок дій в процесі приготування напою досить простий. Розглянемо, як приготувати шоколад у звичайній (не капсульної) кавомашині.

 • Спеціальний молочник (пінчер), келих або склянку наповнюється молоком. Незбиране молоко просто заливається в посуд, сухе молоко засипається і ретельно розводиться водою до одноманітного стану. Тепер молоко потрібно підігріти.
 • У посуд з теплим молоком засипається сухий шоколад. Використання пакетованих упаковок багатьом бариста здається більш зручним: пакет містить норму шоколаду на 1 порцію. Якщо у вас під рукою упаковка великого обсягу, потрібну кількість шоколадного порошку засипається в пінчер ложкою. Так само надходять з подрібненим або натертим плитковим шоколадом. Молоко з доданим шоколадом ретельно перемішують.
 • Використовуючи пар кавомашини, підігрівають шоколадно-молочну суміш, практично доводячи її до кипіння. Якщо ваша кавоварка не має капучинатора, під час нагрівання суміші її потрібно постійно перемішувати! Але кип'ятити майже готовий напій не слід!
 • При бажанні даємо суміші загуснути.

Увага! Густота залежить від часу нагрівання. Якщо ви хочете отримати питної шоколад, закінчите нагрівання раніше. Густий напій вийде при більш тривалому нагріванні.

 • Готово! При використанні келиха, можна відразу подавати його. А якщо ви користувалися пинчером, потрібно спочатку перелити шоколад в чашку.

Капсульна кавоварка зробить за вас практично всі. Вам потрібно тільки заправити її спеціальними капсулами, що містять шоколад і молоко.

Як використовувати капучинатор

Спеціальний пристрій для збивання — капучинатор позбавить вас від необхідності перемішувати і збивати шоколад під час його приготування. І прогріє суміш капучинатор також самостійно, знизивши до мінімуму втручання людини.

Маючи машину з капучинатором, вам необхідно тільки наповнити пінчер молоком і сухим шоколадом і натиснути кнопку. Все інше машина зробить самостійно.

Рекомендації і рецепти

Гарячий шоколад стане прикрасою будь-якого застілля, повсякденного або святкового. Особливо якщо скористатися рекомендаціями професіоналів.

Дотримуйтесь норму продуктів для приготування напою за традиційними рецептами.

 • По-італійськи

Молоко (80 мл), сухий шоколад (25 г) змішуються. За бажанням можна додати цукор (1 ч. л.), і мелену корицю. Потім готується густий напій. Окрасою стають вершки, збиті в піну, або кульку морозива.

 • По-французьки

Французи воліють питної шоколад, який готується з 150 мл молока і 25 г шоколадного порошку. Як тільки він почне загусати і зникає білувата пінка на його поверхні, смачний напій готовий!

 • З корицею

Гарячий шоколад з нотками кориці може бути як густим, так і рідким. 1/2 стовчених палички кориці або 1/2 ч. л. порошку кориці насипають у тепле молоко перед додаванням шоколаду. Якщо використовується корична паличка, не забудьте процідити молоко перед тим, як туди потрапить шоколад. Продовжуйте готувати по одному з базових рецептів.

Гарячий шоколад подається тільки гарячим, відразу після приготування! Не готуйте гарячий шоколад заздалегідь, щоб він не встиг охолонути!

Для прикраси гарячого напою, крім морозива та збитих вершків, можна використовувати кокосову стружку, фрукти і сухофрукти, цедру лимона або апельсина. А додавання в шоколад якогось сиропу додасть йому особливу смакову нотку.

Ретельно стежте за кавоваркою. Відразу ж після використання протирайте трубку для пари і капучинатор, не даючи залишків продуктів засохнути. Очистити кавоварку через деякий час буде значно складніше.

Готуйте гарячий шоколад, він стане користю для серця, задоволенням для душі, радістю для близьких!