Який помол для різних типів кавоварок краще?

Зварити смачну каву – проста задача для любителя і баристи. Не маючи досвіду, легко даремно витратити час, перебруднити посуд, розчаруватись і залишитися без смачного напою.

Процес приготування досить простий, але важливо знати деякі деталі, що впливають на смак готового напою.

Сорти кави та ступінь прожарювання зерен

Кількість сортів близько ста. У кожної країни, кожної місцевості може бути кілька. Але всі їх можна віднести до нечисленних видів. Найпопулярнішим є Арабіка. Вона володіє м'яким і насиченим смаком.

На другому місці за популярністю Робуста. У ній міститься значно більше кофеїну, що надає додаткову гірчинку. Велика частина вирощеної Робусти переробляється в сублімована кава. Зернової і меленої Робусти в магазинах мало.

У продажу можна зустріти купажі, що складаються з Арабіки і Робусти в різних пропорціях.

Арабіка і Робуста займають понад 95% ринку кави. Частка, що залишилася залишається на рідкісні види, які в основному використовуються в якості добавок до деяких сортів. Найвідомішими серед таких чудасій є Ліберіка і Ексцельза. В якості самостійних напоїв вони дуже гіркі і не популярні серед населення, зайнятого їх вирощуванням.

Ступеня обжарювання мають різні класифікації, виділяють від 4 до 10 базових ступенів:

  • світла – середня – темна – вища;
  • скандинавська, найслабша (корична) – американська (новоанглійська) – міська (часткова) – повна міська – віденська (оксамит, вельвет, бізнес) – французька (турецька) – континентальна (європейська, новоорлеанская) – іспанська (мексиканська, кубинська) – італійська, вища (індійська, неаполітанська).

По мірі збільшення ступеня обжарювання в смаку:

  • слабшають сортові особливості, кислинка;
  • посилюється аромат, насиченість, гірчинка.

Знаючи описані різновиди та закономірності, простіше орієнтуватися у великій кількості пропозицій. Вибір залежить від особистих уподобань, дізнатися про які можна тільки через дегустацію.

Види помолу кавових зерен

Основних помолів три:

  • грубий, він же великий, схожий за структурою на цукровий пісок;
  • середній розмір частинок зіставимо з манною крупою;
  • тонкий – дрібний, дрібніше манки.

Тонке подрібнення в свою чергу може бути надтонким і пылеобразным.

Існують рекомендації щодо вибору подрібнення для кожного типу кавоварки.

Помел для рожкової кавоварки

Традиційно використовується середньо подрібнений порошок. Він добре пресується в таблетку і не забиває отвори ріжка.

Кавоварки з високим тиском струменя пари (15 бар) допускають використання пульвера надтонкого помелу. Напій виходить особливо насиченим і ароматним.

Важливо! Для ефективного спрессовывания таблетки на ріжку порошок повинен бути однорідним.

Помел для краплинної кавоварки

При використанні сітчастого фільтра помел повинен бути великим, щоб частинки не потрапляли в чашку і не застрявали в отворах фільтра.

Паперові фільтри надійно утримують крупинки будь-якої фракції, дозволяють заварювати сировину будь-якого подрібнення. Чим воно більше, тим легше смак, яскравіше виражена кислинка. Чим тонше – тим вище насиченість, яскравіше виражена гірчинка в смаку.

Помел для гейзерній кавоварки

Підходить середнє і велике подрібнення. Таку каву не перешкоджає попаданню води з нижньої частини у верхню. Смак виходить в міру насиченим, не гірким.

При бажанні отримати більш насичений напій, допустимо використання дрібного меленого порошку. Однак напій буде густим, частинки кави можуть потрапити в чашку.

Експерименти з просмажуванням і помелом кави

Для окремих моделей кавоварок протипоказано дрібне перемелювання через можливість утворення надмірного перешкоди проходженню води, про це написано в інструкції з експлуатації. В іншому експерименти обмежені лише вашою фантазією.

Існуючі рекомендації щодо вибору кави враховують найбільш популярні смакові уподобання. У пошуках свого ідеального смаку можна пробувати різні поєднання описаних вище характеристик.

Важливо! Незалежно від обраного виду кави, його обжарювання і помелу, смакові якості і аромат напою з порошку меленої безпосередньо перед приготуванням, вигідно відрізняються від заздалегідь змеленої. При відсутності можливості подрібнювати зерно перед кожним приготуванням, пульвер повинен зберігатися в щільно закритій ємності.