Фільтр для кавоварки своїми руками

Навіщо потрібен фільтр для кавоварки

Кава – один з найпопулярніших напоїв у всьому світі, безліч людей сьогодні не може уявити собі ранок без чашечки цього прекрасного, підбадьорливого і тонізуючий засіб.

Сучасна індустрія зробила крок назустріч людству і максимально спростила процес створення цього напою, випустивши безліч машин для приготування кави. В домашніх умовах величезною популярністю користуються кавоварки з фільтрами, так як це найбільш проста конструкція для отримання чудового ароматного напою.

Складається вона з двох ємностей: в одну заливається холодна вода, а в другу надходить приготований кави. Після включення кавоварки вода поступає в трубку і там нагрівається і перетворюється на пару. Природно, пари спрямовуються вгору по трубці і в самому її кінці утворюється конденсат, який має оптимальну температуру, необхідну для заварки, а саме 95-96 градусів за Цельсієм. Далі цей конденсат потрапляє у фільтр, де знаходитися попередньо засипаний мелений продукт. І ось тут відбувається перетворення звичайної води в чудовий і всіма улюблений напій – процес називається заваркою.

Варто зазначити, що від якості фільтра буде залежати результат. Можна сміливо зробити висновок про те, що фільтр в кавомашині – одна з ключових деталей, важлива для додання відтінків і смакових якостей для вашого улюбленого напою.

Робимо фільтри в домашніх умовах

Але в житті завжди є місце непередбачених обставин. Може статися те, що ваш апарат працює, але кава не виходить, так як фільтруючий елемент вийшов з ладу.

Причин цьому може бути дуже багато: починаючи від банального браку на виробництві і закінчуючи звичайним зносом «від старості». Отже, розглянемо, що ж можна зробити для кавоварки в домашніх умовах і подумати чим можна замінити фільтруючий матеріал.

З паперу

Перший і найпростіший спосіб — це створення паперового фільтра, оскільки сумніватися у наявності його в домашньому господарстві не доводиться (папір, серветки, паперові рушники).

Важливо! Необхідно розуміти, що підійде в цьому випадку не будь-яка паперова продукція. Перше, на що необхідно звернути увагу — на аркуші відсутня будь-яка друкована продукція або малюнки, так як в поліграфічних матеріалах часто використовуються матеріали, які шкідливі чи навіть небезпечні для людського здоров'я, будьте уважні! Другий важливий аспект, який необхідно пам'ятати перед створенням ручного фільтра — здатність паперу пропускати воду через себе, так якщо ви візьмете дуже щільний матеріал, час, за який він пропустить через себе воду, може збільшитися дуже істотно. Або ж навпаки, якщо ви візьмете неякісну продукцію целюлозно дуже низької щільності, то, швидше за все, ваш новоспечений фільтр просто «розпадеться» від впливу води, а не виконає фільтрацію. Вибирайте щось середнє для найкращої якості очищення.

Довідка! Протестуйте ваш зразок на те, як він взаємодіє з водою перш, ніж ви зробите з нього фільтр.

Тут варто відзначити, що в якості матеріалу зручно буде використовувати щільні паперові серветки або рушники. Але перевагу все ж варто віддати на користь якісних паперових рушників, так як це виріб володіє високою пористістю, і внаслідок чого дуже швидко пропускає через себе воду, затримуючи великі частинки. До речі, нарізати рушники також дуже зручно, і можна застосувати до кавоварки будь-яких розмірів.

З тканини

Їли потрібної папери не виявилося в господарстві, то можна скористатися другим варіантом — це фільтри з різних видів тканини (бавовняні рушники, простирадла, марля, бинт).

Наприклад, бавовняні рушники прекрасно зможуть очистити ваш приготований кави.

Важливо! Тут варто також звернути увагу на той факт, що рушники і простирадла можуть мати різні варіанти забарвлення і при впливі високих температур також можуть додати в ваш напій небажаних хімічних елементів, що входять до їх складу. Для кращої і безпечної фільтрації намагайтеся застосовувати білі або слабоокрашенние матеріали. Ідеальним варіантом може послужити медичний марлевий бинт або звичайна марля. Але в силу своєї специфіки їх доцільно застосовувати в кілька шарів, для більш якісного очищення.

Важливо! Бинт необхідно прополоскати перед першим застосуванням в якості матеріалу для фільтрування, інакше ви ризикуєте отримати цікавий «медичний» присмак.

Варто сказати, що жодна тканина не затримає всю кавову гущу в собі, але для деяких цінителів цього напою цей факт скоріше перевага, ніж недолік, так як кава буде більш яскравим і насиченим ароматом.

З капрону

Третій варіант створення очищення фільтра своїми руками досить незвичний, так як матеріал для цього виробу – жіночі капронові колготки. Застосовуючи їх, ви отримаєте непоганий результат, так як вони дуже швидко пропускають воду і непогано фільтрують кавову гущу. Цікаво, що їх можна застосовувати неодноразово.

Металевий фільтр

І останній варіант домашнього очищення фільтра для кавоварки — це використання металевих ситечек від заварювальних чайників.

Недолік цього методу полягає в тому, що самі ситечка дуже маленькі, швидко забивається і повільно пропускають процеживаемую рідина. Зазвичай після їх застосування цей унікальний напій виходить досить слабеньким на смак і можна навіть сказати простим, він втрачає свій шарм.

Недоліки фільтрів зроблених в домашніх умовах

Але використовуючи перераховані вище матеріали в якості фільтра потрібно розуміти, що це тимчасовий вихід, хоча і дуже зручний, так як мити після цієї процедури його не потрібно, залишається тільки викинути.

Такі пристрої не повністю виконують функції, тому не варто затягувати з придбанням фільтра, який можна знайти в будь-якому магазині побутової техніки, вони бувають як багаторазового, так і одноразового використання.