Як забезпечити прохолоду без кондиціонера

З приходом літа на жителів Росії спускається спека, яка змушує відчувати себе незатишно. В такі дні краще всього перебувати у власній квартирі, наповненої холодним повітрям з кондиціонера. Але не завжди це доступно. Тому питання про те, як можна охолодити приміщення без кондиціонера, як і раніше залишається актуальним.

Перевірені способи охолодження приміщення без кондиціонера

Існує ряд перевірених способів, які можна використовувати для охолодження приміщення. Серед них прості − наприклад, провітрювання, або більш складні − у вигляді створення незвичайних конструкцій для охолодження.

Провітрювання

Здавалося б, це звичайна процедура, яку потрібно проводити кілька разів на день у будь-який час року. У спеку вона навряд чи може принести полегшення, думають деякі. Але весь секрет у правильності проведення процедури.

Важливо! Провітрювати потрібно в період з 4 до 7 ранку, коли повітря свіже. Добре відкрити навстіж вікна і двері, щоб створити протяг. А також рекомендується відкрити шафи, щоб одяг стала прохолодною.

Використання щільних штор

Коли сонце немилосердно палить, будинок потрібно захистити від жаркого ультрафіолету, особливо якщо вікна виходять на південну сторону. Для цього підійдуть щільні штори з льону або бавовни. Вони чудово відображають сонячні промені.

Зволоження повітря

Спека швидко робить повітря сухим, і дихати в кімнаті стає важко. Це робить перебування в квартирі некомфортним.

Рада! Для боротьби з сухістю повітря в приміщенні підійде спеціальний прилад − зволожувач, який можна придбати в магазині побутової техніки.

Можна просто розставити ємності з водою по всій квартирі, додавши в них ароматичні освіжаючі олії. Ще один варіант: розпорошувати просту воду з пульверизатора, але робити це доведеться кожну годину.

Холодильник

Звичний побутовий прилад допоможе охолодити постільна білизна.

Для цього простирадло і наволочку складають у пакет і поміщають в холодильник на весь день.

Важливо! Застеливши постіль таким білизною, витримайте паузу! Лягати в ліжко бажано тільки через півгодини, інакше можна застудитися.

Фольга

Фольгированной плівкою можна закривати вікна і стіни, особливо в кімнатах, вікна яких виходять на південну сторону. Фольга перешкоджає нагріванню повітря усіх предметів в кімнаті.

Вентилятор

Це справжній порятунок у спекотні дні, коли так хочеться прохолоди. Краще всього використовувати прилади з автоматичним перемиканням потоку повітря, щоб не застудитися.

Важливо! Використання різних приладів, наприклад, телевізорів, прасок і комп'ютерів, додатково прогріває повітря в приміщенні. Саме тому в спекотні літні дні користування ними краще обмежити.

Лід і холодна вода

Крім того, варто користуватися таким нехитрим способом, як розміщення по всій квартирі ємностей з льодом. Розтанувши, лід буде віддавати прохолоду всьому приміщенню. Те ж саме і з ванною холодної води. Якщо відкрити двері у ванну кімнату, де набрана холодна вода, по квартирі буде поширюватися волога прохолода.

Рада! Рекомендується в жарку пору проводити часте вологе прибирання і розпорошувати воду з пульверизатора. Позбавлення від пилу і зайвих речей, накопичують тепло, допоможе швидко знизити температуру в кімнаті.

Як зберігати прохолоду в будинку

Щоб зберегти прохолоду в приміщенні, можна також скористатися кількома способами.

  • Фольга, про яку ми вже говорили, добре захищає від всюдисущих ультрафіолетових променів. Вона відбиває сонячне світло і не дає предметів в кімнаті нагріватися.
  • Не менш ефективні звичайні жалюзі на вікнах. Їх потрібно закривати на весь день, щоб сонце не проникало в кімнату. Це допоможе зберегти певну прохолоду в приміщенні.

Важливо! У салонах з виробництва жалюзі сьогодні пропонують навіть інноваційні розробки з відбивають ламелями, які не дають спеці проникати всередину.

  • Домашні рослини і квіти допоможуть зберегти певну частку прохолоди в кімнаті. Особливо добре справляються з цим фікус Бенджаміна, алое віра, щучий хвіст і деякі інші кімнатні рослини.
  • Мокре простирадло також є хорошим способом зберегти прохолоду. Її вивішують біля балконних дверей і періодично зволожують. Можна ховатися вологим простирадлом вночі, щоб відчувати прохолоду.
  • Пляшки із замороженою водою або будь-які інші ємності, встановлені перед звичайним вентилятором, створять комфортну температуру в приміщенні. Важливо тільки періодично оновлювати розтанув лід.

Способів зберігати прохолоду в будинку досить багато, і кожна домогосподарка може вибрати найбільш підходящий для себе, той, який простіше і доступніше. Можна використовувати комплекс різних засобів, щоб створити комфортні умови для себе і своїх близьких.