Як зробити кондиціонер повітря з цегли

У спекотні літні дні кожній людині хочеться прохолоди в своєму будинку, але не всі можуть дозволити собі дорогі кондиціонери від виробників. Тут-то на допомогу приходять цікаві ідеї по виготовленню саморобних освіжувачів повітря. Результат виходить ефективний, так і потрібно мінімум грошових коштів.

Що потрібно, крім цегли

Якщо сказати, що простий будматеріал може стати освіжувачем повітря, то повірить не кожен. Насправді це правда. Цегла буде основною деталлю в кондиціонері. Для виготовлення потрібні такі деталі та інструменти:

 • прозоре пластикове скло (оргскло) розміром приблизно 50*70см (розмір можна і менше, найголовніше, щоб туди помістився цегла);
 • цегла, чим більше на ньому отворів, тим краще;
 • 2-3 кулера від комп'ютера або ноутбука;
 • звичайна проточна вода 1 літр;
 • термопістолет з клеєм, скотч;
 • шупуповерт зі свердлом і викрутка;
 • ніж.

Як відбувається монтаж кондиціонера

Процес складання кондиціонера досить простий і не займає купу часу. Алгоритм складається з декількох етапів:

 1. Потрібно підготувати ємність, в якій будуть розташовуватися всі складові освіжувача. Для цього знадобиться прозоре пластикове скло. По периметру відміряємо рамку шириною 5 см. Це майбутні стінки, тому з боків їх теж потрібно порізати. Залишився прямокутник – дно ємності, до нього і кріпляться стінки. По кутах склеим стінки скотчем. Щоб вода не витекла, всі стики обробляються термоклеєм. Так виготовляється ємність для води, цегли, кулерів.
 2. Встановити кулери неважко, набагато складніше знайти. На одній з довгих сторін відзначаються і висвердлюються отвори для установки кулерів у вертикальному положенні. Стінку потрібно підрізати, щоб кулер легко міг переганяти повітря. Для кріплення знадобляться 4 гвинтика з гайками.
 3. Для підключення живлення до кулеру знадобиться блок на 12 В від ноутбуків, а також гніздо, куди вставляється кінець дроту від блоку. До цього гнізда припаюємо вимикач, потім послідовно два кулера і назад до гнізда. При активації вимикача і блоку обидва кулера повинні крутитися.
 4. Кладемо цеглу в ємність і наливають туди воду на рівні 1 див. Потрібно, щоб він повністю промок, для цього його можна полити із шприца.

Тестуємо епатажний кондиціонер

Після завершення збирання можна протестувати кондиціонер. Коли цегла був ще сухим, його температура становила близько 30 градусів, температура води + 26 градусів. Після його промокання і включення вентиляторів кондиціонера температура опустилася до 16 градусів, а ще пізніше до 12 градусів. Такої температури більш ніж достатньо для охолодження повітря. Цегла охолоджувався, вода випаровувалася, а вентилятори приносили через отвори холодок в приміщення.

Таким чином, з примітивного цегли і декількох деталей був виготовлений цілком ефективний кондиціонер. В інтер'єрі він виглядає незвично, приковуючи до себе увагу і викликає інтерес. Слід зауважити, що даний кондиціонер також є і зволожувачем, тому потрібно враховувати клімат приміщення, де встановлюється освіжувач.