Ось яку небезпеку для здоров'я таїть кондиціонер

Влітку, коли на вулиці спекотно, що врятуватися можна лише в затишному і прохолодному місці, але й воно не завжди допомагає. На допомогу приходить звичний для нас кондиціонер, який миттєво наповнює приміщення легким і приємним вітерцем.

Однак, незважаючи на свою простоту, це пристрій таїть в собі велику небезпеку. Застосовувати його слід максимально обережно, відповідально ставлячись до його коректної експлуатації.

Яку небезпеку таїть у собі кондиціонер

Перш за все, дорослі люди вважають, що цей пристрій може бути небезпечно для маленьких дітей, так як кондиціонер їх банально може продути, якщо діти буду довго під ним перебувати. Особливо хвороби виникають у дітей в той момент, коли вони після активних ігор сильно спітніли – в цьому випадку дуже високий ризик застудитися.

Однак для дорослих, цей, здавалося б, безпечний предмет, може бути смертельно небезпечний. Так, наприклад, із-за сильної забрудненості пристрою, є ризик утворення бактерії Легіонелли, яка розмножується в конденсаті брудної середовища.

Найбільш відомий приклад впливу цієї бактерії стався в Америці, в 1976 році. У той час в одному з невеликих містечок, одночасно захворіла понад 200 осіб. 35 людей з цього списку не змогли впоратися із захворюванням, і їх симптоми закінчилися смертельним результатом. Пізніше з'ясувалося, що це сталося через поширення збудника потоком повітря.

Як часто потрібно чистити кондиціонер

Сучасне обладнання стало більш технологічним, але воно як і раніше вимагає гарного догляду. Незважаючи на те, що кондиціонер використовується досить рідко, його так само необхідно чистити.

Якщо пристрій використовується лише один сезон – достатньо почистити його лише двічі. Перший сам – це безпосередньо перед самим використанням, а другий – після того, коли обладнання буде забиратися на зберігання, до наступного року.

У тому випадку, якщо обладнання використовується цілий рік в теплому кліматі, чистити його треба кожен місяць. Достатньо для цього просто протерти його вологою ганчіркою.

Важливо! Якщо просочити ганчірочку невеликою кількістю спирту, то це значно знизить шанси утворення шкідливих мікробів на поверхні пристрою.

Як ще можна зменшити ризики

Щоб у збудника зовсім не було шансів, слід подбати і про загальну чистоту в приміщенні. Мінімум раз в тиждень слід проводити вологе прибирання, з додаванням хорошого миючого засобу. Так само, при збиранні слід протирати будь-яку поверхню від джерела утворення пилу, так як саме це середовище є найбільш благополучною для розвитку шкідливих мікроорганізмів.

Додатково слід звернути увагу і на провітрювання приміщення. Виконувати це слід щодня, хоча б на 5-10 хвилин. Найкраще це робити перед сном, у вечірній час, або вранці.