Як вибрати кухонні ваги

Неможливо уявити кухню без ваг. За ним багато чого можна сказати про звички та уподобання кулінара, адже чим він досвідченіший, тим більш якісним і функціональним обладнанням себе оточує. Але обрати їх «під себе» часом буває дуже важко.

Критерії вибору кухонних ваг

Ручними незручно зважувати інгредієнти для запіканки, але вони зручні при перевірці продавців на чесність. А прилад без опції підрахунку калорій не дуже допоможе дотримуються дієти. Щоб правильно вибрати помічника на кухню, варто визначитися з покладених на техніку завданнями.

За максимальної навантаженні

Широке поширення отримали ваги з максимальною навантаженням на 3-5 кг Для повсякденного користування цього достатньо.

Якщо практикується велика кількість заготовок на зиму, то краще вибрати техніку, здатну зважувати до 10 кг. Для тих же, кому потрібен прилад, що допомагає дотримуватися дієти, добре підійдуть варіанти з максимальним навантаженням до 3 кг і великою кількістю додаткових функцій.

Точність

Для кухонних ваг характерна висока точність, в електронних варіантах досягає 1 м. Але механічні аналоги показують результат з точністю до 10 м, що робить їх непридатними для зважування малих порцій.

Тип, принцип роботи

Залежно від пристрою розрізняють 2 типу ваг.

  1. Механічні визначають силу стиснення/розтягування пружини або ж силу впливу на один з важелів системи. Користувач орієнтується на відображений на шкалі результат. Джерело живлення їм не потрібен, але по мірі зносу неминуче поява похибок. «Втомлений» механізм може відображати результат з помилкою до 40-50г.
  2. Електронні ваги показують результат, визначений за допомогою тензодатчиків, перетворюючого навантаження в електричний сигнал. Вони значно легше і точніше своїх механічних аналогів, проте вимагають підключення до джерела живлення. Занадто довго без підзарядки або зміни батарей така техніка не пропрацює, однак, можливість появи похибок повністю виключена. Точність зважування — до 1 р.

До окремої категорії відносяться ювелірні ваги, що працюють без похибок і показують вагу з точністю до сотих грама. Але їх придбання в якості кухонних помічників не виправдано.

Зручність конструкції

Важливий чинник, що схиляє до вибору тієї чи іншої техніки — зручність її використання. Розрізняють ваги:

  • настільні;
  • настінні;
  • ручні.

Верхня межа настільних рідко перевищує 10 кг. З особливостей конструкції варто виділити прогумовані ніжки — їх завдання запобігти ковзанню. Часто виробники в комплекті з такими вагами пропонують чашу для зважування сипучих речовин, що відображається на кінцевій вартості.

Якщо в приладі є опція тарування, то від доповнення у вигляді чаші можна сміливо відмовлятися.

Настінні мало чим відрізняються від настільних варіантів. Їх головне достоїнство — система кріплень, що дозволяє зафіксувати прилад на вертикальній поверхні. Завдяки цьому рішенню можна заощадити корисний простір на кухні. Але максимальна вага для такої техніки рідко перевищує 3-5 кг.

Ручні ваги компактні, що зніме питання з виділенням місця для них. Найчастіше вони не мають додаткових функцій. Але головний недолік відчувається при зважуванні великої кількості продуктів — користувачеві доводиться постійно піднімати вантаж на висоту, достатню для зчитування інформації з дисплея або шкали приладу.

Для дотримуються точність кулінарів придуманий ще один зручний помічник — ложка-ваги. З її допомогою легко не перевищити дозування спецій — їх вага відображається на вбудований в ручку дисплей.

Функціонал

Кухонні ваги давно вийшли за рамки простого зважування. Вони здатні і підрахувати калорії, і обсяг рідини визначити. Існують навіть моделі з вбудованими годинником і термометром.

Додаткові опції суттєво впливають на вартість техніки. Тому варто вибирати, виходячи зі своїх потреб та бюджету.

Найбільш корисними є:

  • тарування;
  • автовідключення.

Перше дозволяє зважувати продукти без урахування ваги посуду. Більш того, можна в одній ємності зважити відразу кілька інгредієнтів. Для цього досить після кожного доданого компонента обнуляти показники з допомогою функції тарування.

Автоматичне відключення актуально для електронних ваг з незалежним джерелом живлення. Ця опція дозволяє продовжити термін служби батарей або збільшити інтервал між заряджаннями за рахунок обмеження роботи в пасивному режимі.

Поради щодо вибору

Перше, за що чіпляється погляд при вигляді асортименту кухонних ваг — різноманіття дизайнерських і технічних рішень. Але, щоб термін служби техніки був довгим, краще вибирати моделі з мінімумом скла і пластика — ці матеріали відрізняються міцністю і зносостійкістю. Висувні елементи теж не радують довговічністю.

Якщо вибір припав на техніку з кнопковим керуванням, слід акцентувати увагу на легкості усунення забруднень з цієї зони. З цієї ж причини небажано купувати ваги з ребристою поверхнею.

Рейтинг 5 кращих

Skarlett — практичність у чистому вигляді. Дизайнерських рішень чимало, але краса поступається місце прагматичності. Виробляються як електронні, так і механічні ваги за доступними цінами.

Maxwell — економна точність. Виробник не прагне активно розширювати функціональні можливості своїх ваг, але компенсує це гідним уваги якістю продукції. Оригінальний дизайн, простота у використанні і низька вартість добре підійде тим, хто хоче просто зважити продукти.

REDMOND — лідер по функціональності. Якщо важливі саме додаткові можливості, що допомагають полегшити контроль за правильним харчуванням, то це ідеальний варіант. З ними легко підрахувати калорії і визначити склад продуктів. Дешевими такі помічники не бувають.

Beurer — німецьке якість, що виявляється у виборі матеріалів і виконанні. Простий дизайн компенсується доступною ціною. Актуально для тих, хто ставить на довговічність при мінімумі додаткових опцій.

Polaris — той випадок, коли краса і довговічність переважають над точністю. Апетитне оформлення платформи і якість матеріалів перетворюють ваги від виробника в гідний подарунок. Ціни нижче середнього, але на особливу точність зважування розраховувати не доводиться.