Як налаштувати ваги електронні підлогові

Електронні ваги дозволяють відслідковувати будь-які зміни у вазі і гарантують максимальну точність вимірювань. Для того щоб отримувати достовірні дані про своє тіло, слід правильно налаштувати даний прилад і дотримуватися рекомендації щодо його використання.

Процес налаштування ваг підлогових

Перед тим як приступити до налаштування нових електронних ваг, знадобиться встановити в нього батарейку і переконатися в справності приладу.

Процес налаштування ваг включає наступні основні етапи:

 1. Розмістіть пристрій на рівній горизонтальній поверхні в горизонтальному положенні. Більше всього підходить твердий з гладкою текстурою. Килими, м'які поверхні, нерівні плитки, що випирають деталі можуть значно підвищити похибка вимірювань.
 2. Включіть ваги. Це можна зробити за допомогою спеціальної кнопки або при торканні ногою сенсорної поверхні. Після цього на дисплеї висвітиться нульовий відлік – це означає, що пристрій готовий до вимірам. Деякі моделі включаються безпосередньо при зважуванні. Уточнити спосіб включення можна в технічному паспорті пристрою.
 3. Встаньте на поверхню так, щоб ноги знаходилися паралельно один одному. Це необхідно для правильного розподілу маси і отримання точних показників. Зазвичай датчики розташовуються по обидві сторони від центру приладу.

ВАЖЛИВО! Стійкість приладу при першому включенні визначає коректність його подальшої роботи.

Більшість моделей автоматично налаштовуються при першому запуску, для пристроїв з додатковими функціональними можливостями (індекс маси тіла, співвідношення жирової і м'язової тканин, запам'ятовування останніх показників і відстеження змін) слід дізнатися про особливості їх налаштування в інструкції до приладу.

Перевірка електронних ваг на точність

Сучасні підлогові ваги гарантують невелику похибку вимірювань. Максимальне допустиме значення цього показника становить не більше 0,4 кг. Щоб перевірити похибка конкретного приладу, досить зробити кілька зважувань поспіль і відняти з максимального отриманого значення мінімальне. Якщо похибка перевищить допустиму – можлива несправність в роботі датчиків.

УВАГА! Електронні підлогові ваги, призначені для людини, не можна використовувати для зважування речей. Такі дії можуть призвести до поломки пристрою.

У деяких моделях ваг є функція скидання. Зазвичай відповідна кнопка розташовується знизу приладу. Для її натискання потрібно акуратно перевернути виріб нижньою частиною догори.

Якщо скидання налаштувань не дозволив підвищити точність показань, то варто віднести прилад в ремонт або придбати нове виріб. При покупці іншого виробу необхідно звернути увагу на якість його складання, надійність виробника та наявність позитивних відгуків про товар, щоб похибка нового приладу мала найменше значення. Це забезпечить тривалий термін роботи і достовірність отриманих даних.

Як правильно користуватися підлоговими вагами

Після установки і налаштування ваг важливо дотримуватися правила експлуатації, рекомендовані виробником у технічній документації. Вони включають заходи безпеки, особливості включення і використання пристрою, а також порядок догляду та очищення.

Розміщувати пристрій на гладкій твердій поверхні без нерівностей і отворів. Бажано, щоб це було одне постійне місце, на якому дані будуть мати мінімально відрізняється похибка вимірювань.

Правильне зважування забезпечується при дотриманні наступних умов:

 • відсутність зайвої важкої одягу та аксесуарів;
 • пряма вертикальна поза з опущеними вниз руками;
 • відсутність зайвих різких рухів;
 • розташування ніг симетрично по обидва боки поверхні.

Для продовження терміну служби пристрою слід обережно поводитися з ним. Звичайні електронні ваги для людини витримують вагу до 220 кг Перевищення цієї норми призведе до пошкодження механізму. Конструкція приладу може зламатися в результаті удару або попадання всередину води.

Слід звертати увагу на цілісність корпусу і оберігати його від зовнішнього впливу сторонніх факторів:

 • перепади температур, підвищена вологість;
 • близькість нагрівальних приладів і батарей;
 • тривалий вплив прямих сонячних променів;
 • потрапляння пилу та інших сторонніх речовин.

Для очищення поверхні ваг можна використовувати тільки вологу або суху ганчірку. Не можна мити прилад під струменем води або з використанням жорстких засобів.

При дотриманні всіх правил зберігання і експлуатації пристрій буде мати довгий термін служби і забезпечить максимально точні вимірювання. Інформація, отримана з допомогою електронних підлогових ваг, дозволить контролювати будь-які зміни у фігурі і підтримувати тіло в здоровій формі.