Чим відрізняється кухонна машина від кухонного комбайна

Як відомо, при облаштуванні кухні одним з найбільш важливих параметрів стає покупка і установка спеціальної техніки. Так, мало яка господиня відмовиться від нової кухонної електроніки, яка допоможе полегшити її працю. Однак якщо мікрохвильова піч і чайник вже стали невід'ємними учасниками кухонного побуту, то кухонні комбайни важко зустріти навіть зараз.

Існує ще одна, не менш зручна начиння – кухонна машина, яку багато ідентифікують з комбайном. Проте, насправді, це 2 різних типи техніки, які хоч і мають схожий зовнішній вигляд повністю відрізняються за призначенням і свого пристрою.

Дізнатися основні подібності та відмінності цих двох агрегатів необхідно заздалегідь перед покупкою, так, як тільки володіючи цією інформацією, можна вибрати пристрій, який буде служити багато років.

Особливості кухонної машини

На даний момент на ринку електроніки з'явилася велика кількість їх різновидів. При цьому моделі в більшості випадків розрізняються лише потужність і об'ємом чаші.

Так, звичайні типи являють собою універсальні пристрої для приготування тіста, мусів, джемів, кава і навіть борошна. Базова структура являє собою звичайний блок живлення, який набуває певні функції тільки після підключення додаткових фільтрів, насадок та інших деталей. Поставляються зазвичай вони в комплекті відразу з п'ятьма і більше різними насадками для зовсім різних завдань.

Функціональність насадок не обмежується змішанням соусів. Завдяки спеціальному носика машинка здатна допомогти вам у створенні власного домашнього джему. Крім цього, прокатні пристрої зможуть створити ідеально рівний шар тексту, яку можна буде використовувати як для приготування пирогів, так і равіолі. Найпопулярнішими насадками є:

 • овочерізка;
 • блендер;
 • прес для ягід;
 • соковижималка;
 • морожениця.

Важливо!

Одним з небагатьох недоліків є значний розмір. З-за чаші, обсяг якої зазвичай дорівнює 5 або 10 літрам, дана техніка може займати велику простору. Тому вважається вона більшою мірою стаціонарним пристроєм.

Особливості кухонного комбайна

Кухонний комбайн, навпаки, є вкрай компактним пристроєм. На ділі це збільшена версія блендера з безліччю додаткових функцій. Він хоч і є більш компактним пристроєм порівняно з машинкою, однак, пристрій і менш багатофункціональне. Через відсутність змінних насадок, він може виконувати тільки ті функції, які він має вже з моменту покупки. Так, список завдань, обмежується:

 • теркою;
 • блендером;
 • міксером.

Порівняльний аналіз кухонної машини і комбайни

Порівняння комбайна і машинки є вкрай складним, так як пристрої мають абсолютно різні призначення.

 • Перше і основне відмінність у розмірі різних гаджетів. І комбайн, і машина мають чашу для замішування соусів, а також приготування різноманітних страв, таких як фарш або джем. Об'єм чаші комбайна ніколи не перевищує 5 літрів, при цьому в разі кухонної машини, 5 літрів є початковою оцінкою можливого обсягу ємності.
 • Наступним відмінністю є призначення. Комбайни необхідні виключно для виконання роботи блендера, а також замішування тіста і рубки м'яса. На відміну від нього, кухонна машина має набагато більший спектр різноманітних функцій, які залежать лише від використовуваної насадки.
 • Також пристрої розрізняються за ціною. Середня ціна на комбайн починається на позначці в 7000 рублів. Машинка ж може коштувати від 15000 рублів. Ціни ж на незвичайні насадки часом досягають 10000 рублів.

Що краще, кухонна машина або кухонний комбайн

Вибір між комбайном і машиною повинен залежати лише від того, для яких цілей купується пристрій. Якщо необхідно багатофункціональний пристрій, здатне замінити безліч іншої електроніки, вибір повинен лягти на машинку. Комбайн ж більше підходить для більш спокійних домогосподарок, яким потрібен міксер з функцією замішування тіста і м'ясорубки.

Не існує універсальної відповіді на питання, що краще, адже все залежить лише від кількості грошей і потреб кожної домогосподарки.