Як розібрати кулер для води

Кулери для води набрали свою популярність не просто так. Їх зручно використовувати для отримання питної води шляхом фільтрації. Вони широко використовуються як в офісах і магазинах, так і в домашніх умовах.

Однак у води є ряд недоліків: вона має властивість осідати при тривалому зберіганні, а також утворювати накипу при кип'ятінні. Якщо ігнорувати це і періодично не чистити пристрій, то незабаром він прийде в непридатність. Вийти з ладу кулер може ще по ряду причин. Не варто відразу позбуватися від приладу, в більшості випадків його можна відремонтувати за допомогою послуг майстри, так і самостійно при наявності певних навичок.

Що для профілактичного чищення, що для необхідного ремонту кулера його потрібно розібрати. Не знаєте як розібрати кулер для води? Зробити це нескладно, однак, необхідно дотримуватися певного алгоритму, щоб після зворотного складання прилад продовжив своє початкове функціонування.

Алгоритм — як самостійно розібрати кулер для води

Розібрати апарат не складе особливої праці. Головне-чітко дотримуватися встановленої послідовності дій і не розкидати деталі, а акуратно розкладати поруч, щоб згодом не виникло проблем при складанні.

Так як кулер – це побутовий електричний прилад, перед розбиранням насамперед необхідно переконатися, що він відключений від мережі.

ВАЖЛИВО. Розбирати пристрій під напругою в домашніх умовах категорично заборонено.

Будь розбір починається зі знімання верхньої кришки. Для цього необхідно зняти саморізи фігурної викруткою. Розбирати кулер повністю вам навряд чи знадобиться, тому спочатку диагностируйте причину, по якій вам необхідно це зробити, а потім вже беріться за справу у відповідності з алгоритмом. Зазвичай розбір доводиться здійснювати при наступних несправностях або профілактики:

  1. Очищення від накипу. Для цього всю свою увагу необхідно направити в бік ємності для нагріву води, яка звичайно знаходиться у верхній частині пристрою. Першим ділом виймаються зливні пробки (в залежності від моделі їх кількість варіюється від однієї до двох) і зливаються залишки води. Ключем №15 знімається гумовий ущільнювач, а з-під нього невеликий фігурної викруткою викручуються чотири гвинти. Потім знімаються силові і заземлюючі проводи, а після і термодатчик. Далі, можна вже демонтувати ємність для нагріву води. В цілях профілактики перевіряється наявність термопасти, при її відсутності вона наноситься тонким шаром. Найчастіше ємність для нагріву води обгорнута в цілях ізоляції в скловолокно – для подальших робіт його необхідно зняти. Після вже знімаємо саму кришку з ємності (при цьому може знадобитися відкусити утримуючі затискачі).
  2. Перевірка або ремонт Тена. Зовні він являє собою металеву спіраль. Він знаходиться всередині бака для нагріву води, тому перевірити його можна попутно при профілактичне очищення від накипу. Для початку вона виймається і піддається візуальному огляду на наявність мікротріщин. При їх відсутності мультиметром перевіряється робочий опір Тена з паспортними даними.

Якщо відхилень немає або ж чистка успішно проведена, то кулер збирається в зворотній послідовності.

Чи можна розбирати кулер самостійно або краще викликати фахівця

При правильному використанні в штатному режимі зламати кулер практично неможливо. Причини його поломки зазвичай криються у відсутності профілактичного чищення. І якщо від накипу більшість користувачів ще очищають пристрій, то до пилу зазвичай добирається не кожен. Від неї необхідно очищати кулер як зовні, так і всередині. Проводити ці роботи можна як самостійно, так і з допомогою майстра. До останнього зазвичай вдаються, коли кулер використовується не в домашніх умовах. Однак якщо ви ніколи не вдавалися до подібного справі, та й взагалі, рідко спілкуєтеся навіть з викруткою, то кращим варіантом буде відмовитися від ідеї самостійно розібрати кулер. Виклик майстра обійдеться куди дешевше повної заміни пристрою або ж виправлення ваших помилок.

ВАЖЛИВО. Нехай у законодавчій базі немає заборони на розбір кулер своїми руками, варто враховувати, що при виявленні поломки, яку ви самі не в змозі виправити, компанія може відмовитися виконати гарантійний ремонт, якщо помітить ваше втручання, нехай воно і не було причиною виникнення несправності.

Техніка безпеки при розборі кулера

Перед тим як приступити до розбору кулера, переконайтеся, що він відключений від електромережі. Хвилина вашого часу може коштувати вам не тільки здоров'я, але і життя.

Також розбираючи прилад, необхідно звернути увагу, щоб з нього була злита вся вода: з бака з допомогою кранів і зливних отворів, а також і з самих краників.

Чистка кулера від накипу повинна проводитися вручну. Забороняється для його миття вдаватися до наступних варіантів:

  • парові очищувачі;
  • посудомийна машина;
  • крупно абразивні засоби.

Кращим варіантом буде прокип'ятити його з лимонною кислотою, а потім почистити зубною щіткою або спеціальним йоржиком.

Якщо в процесі чищення були намочені окремі елементи кулера, то перед складанням їх необхідно просушити.