Пристрій кулера для води

Для докладного розбору деяких аспектів, необхідно знати, що являє з собою кулер. Як мінімум — це пристрій, за допомогою якого люди можуть забезпечувати себе як холодною, так і гарячою питною водою.

Пристрій кулера для води

Сама конструкція включає в себе корпус, його верхня частина — бутель з рідиною. Він оснащений двома краниками, вони призначені для подачі, однак, бувають і моделі з трьома такими виробами. Що стосується внутрішнього розбору, так це система з різних трубок і патрубків. Крім них, присутні два резервуара. Один з них відповідає на охолодження, а інший — за нагрівання. Між ними утворюється клапан, саме завдяки йому здійснюється врівноваження тиску, тому й не відбувається змішування двох рідин з різними температурами. Варто не забувати про водоприймач, через якого і здійснюється подача.

Схема роботи проточного кулера

Назване пристрій складається з фільтра з чотирма ступенями та ультрафіолетової лампи. Це сприяє використання джерела води в якості водопроводу. Тому можна не турбуватися про можливе зараження бактеріальних частинок, так як вони повністю ліквідуються всередині споруди. Загалом, проводиться глибока чистка. А з-за того, що використовується проточна вода, можна спокійно говорити про економічність і відсутності обмеженості на споживання рідини.

Схема роботи кулера з проточним охолодженням

Говорячи про даній системі, не можна не згадати про таких складових:

 • Вугільний префільтр, з допомогою якого усувається не лише хлор, але і різні органічні і хімічні непотрібні речовини.
 • Ультрафільтраційний фільтр. Завдяки йому видаляються такі характерні компоненти, як бактерії і віруси. Також добре справляється з роботою і мембрана зворотного осмосу.
 • Осадовий. Вода очищається від елементів, величина яких дорівнює не менше 5 мкм.
 • Компресор. Він необхідний для того, щоб встановлювати нормалізоване тиск для перетворення холодоагенту в рідину (функція схожа з холодильником).
 • Вугільний постфільтр відсторонює від води небажані запахи і присмак, які можуть залишатися після проходження мембрани.
 • Природно, пристрою притаманне і крани з ємностями для видачі холодної і гарячої води.
 • Для забезпечення оптимальної працездатності обов'язково потрібно спеціальне тиск, який як раз і допомагає встановити підвищуючий насос.

Принцип роботи

Після того як розібрані основні моменти по різновидам конструкції, можна приступити до загальних положень процесу експлуатації.

ДОВІДКА! Діяльність здійснюється від електричної мережі, що дорівнює 220 вольт.

Як нагрівається вода в пристрої

Для початку вода в необхідній кількості наповнює з головного відсіку спеціальне відділення, яке призначене для охолодження і нагрівання. Коли ці ємності втрачають певний об'єм рідини, то вони наповнюються заново в нових пропорціях.

ВАЖЛИВО! Дана стадія може відрізнятися в різних моделях виробництва. Кулер постійно підтримує той градус, який встановив користувач. Це відбувається за допомогою датчиків. Тому ви маєте можливість без очікування отримати гарячу воду.

Цей спосіб хороший тим, що кип'ятіння не здійснюється (максимум 98 градусів тепла), а значить, корисні властивості і смакові якості не втрачаються. Нагрівання відбувається за рахунок вбудованого нагрівального Тена — стандартна система, схожа з діяльністю чайника і подібних йому винаходів. Сам елемент може бути як внутрішнім, так і зовнішнім. Це визначається щодо резервуару.

Як охолоджується вода в пристрої

Даний аспект можна умовно розділити на два, а саме електронний і компресорний. Другий з них максимально схожий на процес роботи холодильника. Для недопущення руйнування озонового шару використовується холодоагент, тим самим забезпечується екологічна безпека. Крім цього, тут можна підкреслити швидкість зниження температури.

Перша система з названих оснащена двома пластинами, які, по суті, є напівпровідниками. Одна з них нагрівається протягом подачі електричного струму, а інша — охолоджується. Тому і виходять різні градусні вимірювання.

Експлуатація

УВАГА! Настійно рекомендується не підключати конструкцію у момент відсутності рідини всередині. А також утриматися від використання до трьох годин після установки. І не забувайте про можливу небезпеку та ураженні струмом. У разі якщо все ж виникли проблеми або різні несправності, варто потурбуватися про безпеку і вимкнути прилад з розетки.

Використання здійснюється виходячи з інструкції та певних вимог:

 • Встановити агрегат на гладкій поверхні, проміжок від нього до стіни має бути не менше, ніж 10-20 метрів.
 • Оберігати апарат від сирних приміщень і від сонячних променів.
 • Не розташовувати поблизу з нагрівальними, опалювальними, електричними пристроями.
 • Перед застосуванням слід почекати дві-три хвилини для того, щоб резервуари були повністю наповнені водою.
 • Лінія електроживлення, до якої підключений кулер, зобов'язана бути з заземленим контактом.
 • Бутель повинна знаходитися у вертикальному положенні. Попередньо знявши гігієнічну плівку, а потім перевернувши вниз кришкою.
 • У разі коли споруда тривалий час не використовувалося, слід провести чистку за допомогою засобів очищення. Це потрібно для уникнення забруднень.

Рекомендується періодичне спостереження за рівнем рідини. Коли вона закінчиться, потрібно встановити вимикач. В момент, коли нові вироби стоять на місці, бажано почекати деякий час для наповнення внутрішньої системи повністю. І тільки потім приступати до включення.