Причини протікання кулера для води

Популярність кулерів для води зростає. Їх використовують на підприємствах, в офісах, заклади харчування, а багато користувачів встановлюють ці прилади навіть вдома. І це не дивно, оскільки після придбання кулера можна отримати доступ до очищеній воді в цілодобовому режимі. Іноді це обладнання може виходити з ладу. Не всі поломки вимагають звернення в сервісний центр і можуть бути власноручно усунені споживачем.

Можливі причини чому потік кулер для води

До найбільш поширеної причини, чому тече кулер знизу, можна віднести неякісну тару, а також проблеми з краном і забруднення приладу. У деяких споживачів обладнання може стабільно працювати протягом тривалого часу, а деякі стикаються з регулярною протіканням, яка пов'язана з неправильною експлуатацією пристрою. Крім того, складно проконтролювати хто саме робить помилки при використанні пристрою з нижньої завантаженням, якщо воно встановлено в офісі, де працює велика кількість співробітників.

Хоча протікання можуть з'являтися і в ситуаціях, коли обладнанням користується тільки одна людина. Тому, перед зверненням до майстра рекомендується з'ясувати причину появи протікання. Можливо її легко усунути самостійно і, як наслідок, уникнути незапланованих витрат.

Способи усунення протікання кулера

У разі використання неочищеної води, через деякий час на стінках ємності починають з'являтися різноманітні відкладення. І якщо вчасно не провести очищення приладу, він може засмітитися, результатом чого буде витік води, або, навпаки, вона перестане подаватися. У таких ситуаціях необхідно:

 • відключити прилад від харчування і зняти бутель;
 • вимити прилад з використанням миючого засобу;
 • гарненько вимити і обполоснути піддон;
 • очистити всі краники тонким йоржиком;
 • повернути все в початковий стан і злити близько 0,5 літра води, щоб промити пристрій від залишків миючого засобу.

УВАГА! Для запобігання подібної несправності використовуйте виключно очищену воду для кулерів.

Якщо в ході експлуатації кулера з'явилася протікання, не потрібно відразу звертатися в сервісний центр для ремонту обладнання. Для початку слід зробити наступне: перевірити прилад, а саме оглянути ємність для води на наявність тріщин та інших пошкоджень. Якщо в процесі огляду такі будуть знайдені, то просто потрібно зняти браковану бутель і встановити на її місце нову ємність.

Для цього слід відключити обладнання від електричної мережі, зняти неякісну бутель, злити залишки води з крана, а після поставити новеньку ємність. Зняту бутель необхідно обмотати плівкою і повернути постачальнику обладнання.

УВАГА! Вода може текти через гору та через відсутність в клапані зливу спеціальної пробки. Поставити її самостійно можливо далеко не завжди, а тому рекомендується звернутися до фахівця.

Можливо, що в процесі використання приладу виникнуть й інші несправності. Але їх уже навряд чи можна буде усунути самостійно, зважаючи чого потрібно віднести обладнання в спеціалізований центр по ремонту.

Як правильно користуватися кулером

Існує кілька рекомендацій щодо правильної експлуатації устаткування, скориставшись якими можна значною мірою збільшити строк служби кулера і уникнути дорогого ремонту:

 1. Перед установкою нового балона видаляйте з горлечка наклейки, пробку і гігієнічну плівку.
 2. Використовуйте виключно очищену воду.
 3. Коли пристрій перебуває у режимі охолодження або нагрівання, його можна відключати від харчування.
 4. Не потрібно в момент роботи кулера в режимі охолодження користуватися терморегулятором.
 5. Коли ємність з водою спорожніє, кулер необхідно в обов'язковому порядку відключати від мережі.
 6. Необхідно робити регулярну чистку апарата (протирання корпусу 1-2 рази в тиждень).