Що таке планетарний міксер

Техніка так званої професійної категорії стає доступною для домашніх кухонь. Багато агрегати полегшують підготовку, перетворюючи її в приємний і легкий процес. Одним з таких революційних приладів для дому вважається планетарний міксер. Які його особливості і чим він визначний?

Що таке планетарний міксер

Планетарний, або так званий кондитерський міксер – це сучасний кухонний агрегат, змішуючий продукти з посиленою потужністю, який працює без участі людини. Потрібно лише помістити в нього інгредієнти і натиснути кнопку. Завдяки різноманітним насадкам агрегат змішує продукти абсолютно будь-якої в'язкості і консистенції. З його допомогою можна приготувати тісто — дріжджове, бісквітне або заварне, збити яйця, приготувати мус, суфле, домашній майонез.

ДОВІДКА! Планетарний міксер став іменуватися через системи обертання — крім власної осі він рухається і по так званій орбіті. Образно це можна уявити, як ніби він малює кола всередині чаші.

Різновиди планетарних міксерів з фото

Конструкція планетарного міксера представлена стаціонарним корпусом, забезпеченим всередині електродвигуном. Корпус має верхню відкидається частина, де кріпляться насадки і майданчик біля основи — тут розташовується чаша.

Раніше така техніка в основному використовувалася у великих закладу громадського харчування: в кондитерських і мережах швидкого харчування, де необхідно обробляти велику кількість продуктів. Зараз виробники стали випускати компактні моделі міксера, адаптовані для домашньої кухні. Такі прилади відрізняються компактними розмірами при високій потужності.

Подібна техніка поділяється на декілька видів:

 1. Промислові. Вони застосовуються для переробки величезної кількості продуктів — чаша такої техніки має місткість 150 літрів. З подібним приладом можуть працювати тільки професіонали — його ставлять на підлогу і фіксують спеціальними утримувачами.
 2. Напівпрофесійні. Такі міксери затребувані в невеликих кафе і готелях. Об'єм чаші всього 15 літрів, можна встановити такий агрегат і на підлогу, і на стіл. Щоб ним користуватися, треба володіти відповідними навичками та досвідом.
 3. Побутові. Ці прилади використовуються на звичайній кухні в квартирі, чаша маленька – всього 4-7 літрів. Ними можна користуватися без спеціальних навичок, техніка багатофункціональна і встановлюється на стіл.

ДОВІДКА! Побутовий міксер не тільки замішує тісто, готує соуси, але і збиває крем, перемішує м'ясний фарш, вичавлює сік і подрібнює овочі.

Достоїнства і недоліки планетарних міксерів

До переваг такої техніки відносять:

 • простота використання і комфорт експлуатації — тепер немає необхідності замішувати тісто вручну годинами;
 • прискорення процесу приготування;
 • відмінна потужність та інтенсивність роботи, які дозволяють змішувати продукти будь-якої в'язкості і консистенції — швидкість мішалки дозволяє швидко приготувати будь-який продукт;
 • багатофункціональність — можна використовувати прилад як м'ясорубку, соковижималку і овочерізку;
 • ергономічний дизайн, який відмінно впишеться в будь-який інтер'єр;
 • наявність великої кількості насадок — особливо в приладах професійної категорії.

Існують і деякі мінуси — щоправда, їх небагато:

 • висока вартість у порівнянні з аналогами;
 • великі габарити і вагу з-за великої чаші і могутнього, сильного мотора техніки;
 • велике споживання електроенергії — потрібна окрема розетка.

На які характеристики варто звернути увагу при покупці

Для покупки якісного кухонного агрегату треба звернути увагу на деякі моменти:

 1. Матеріал виготовлення техніки. Найкращий матеріал для міксера – нержавіюча сталь, якщо прилад з цього матеріалу, то він гарантує тривалу експлуатацію і високу продуктивність. Існує тільки один мінус — висока вартість моделі, якщо вона повністю виготовлена з нержавіючої сталі. Пластик більш дешевий варіант, але він значно поступається за багатьма параметрами своєму аналогу з дорогого матеріалу.
 2. Комплектація. Вона може бути як стандартного типу, так і розширеного. У першій мінімальна кількість насадок в комплекті, зате в розширеному варіанті є насадки, які перетворюють міксер в овочерізку, м'ясорубку.
 3. Об'єм чаші. Цей параметр повинен враховуватися у відповідності з індивідуальними вподобаннями й потребами родини. Якщо сім'я нечисленна, то підійде чаша на 4 літри — ні до чого переплачувати за зайвий обсяг.
 4. Панель управління. Вона буває сенсорна і звичайна механічна. Перша — стильна і сучасна тільки от вийти з ладу може несподівано, друга — це перевірена часом надійність.

Професійні моделі міксера з великою кількістю насадок і великою кількістю різноманітних функцій коштують дуже дорого: від 40 до 100 тисяч рублів, більш економний варіант доступний за ціною від 3 до 10 тисяч рублів.

УВАГА! Багато відомих виробників техніки за доступними цінами пропонують міксери з гарантією якості і великим набором функцій і програм готування.

Планетарний міксер відмінний помічник на домашній кухні, він ніколи не буде зайвим, завдяки своїй багатофункціональності.