Як вибрати планетарний міксер

Є завдання, з якими техніка справляється краще людини — планетарний міксер здатний замісити тісто або збити крем швидше, ніж це зробить руками професійний кухар. І це без втрати якості, оскільки конструктивна особливість виключає неоднорідність маси. Але якщо прийшов час вибирати свого помічника, важливо визначитися для яких завдань він потрібен.

Як вибрати планетарний міксер

Об'єм чаші, комплект насадок, основні і додаткові функції, потужність — основні критерії, на які орієнтуються відвідувачі магазину побутової техніки. І якщо за перерахованими параметрами різні моделі однакові, то остаточний вибір часто диктується ціною або дизайном. В цьому і полягає головна помилка, яка потім тягне за собою негативні відгуки.

Об'єм чаші

Вона повинна бути повною і глибокою, щоб виключити розбризкування інгредієнтів по кухні. Напівпрофесійна техніка комплектується чашею місткістю від 5 до 10 л. Побутова — від 3 до 5 л. Якщо міксер буде використовуватися часто і при серйозній завантаженні, є сенс обрати професійну техніку з найменшою чашею — цього буде достатньо для великої родини. Для 2-3 чоловік і нечастого використання краще вибрати побутовий варіант — так вийде заощадити без шкоди якості.

Матеріал чаші

Ємність з нержавіючої сталі довговічна. В такій чаші можна підігрівати продукти, якщо в процесі приготування виникне така необхідність. Її легко мити і важко пошкодити. Але перед покупкою ємність слід ретельно оглянути. Занадто тонкі, прогибающиеся під натиском пальця, стінки можуть вказувати на низьку якість матеріалу, який з часом окислиться або покриється іржею.

До переваг пластикових чаш відносять легкість і можливість візуального контролю роботи віночків зі сторони. Але за ці сумнівні переваги доводиться платити довговічністю — ємність дуже легко пошкодити. Якісний харчовий пластик допускає нагрів продуктів на водяній бані. І він не пахне. Якщо ж від чаші виходить аромат хімії то це свідчить про підміну на дешевий аналог, використання якого загрожує неприємними наслідками для здоров'я.

Насадки

У стандартний комплект входять віночок, лопатка для крему і гаки-тістоміси. Зазвичай їх виготовляють з нержавіючої сталі або міцного пластику. Перший варіант кращий, оскільки вибір пластику на підсумковій вартості планетарного міксера не позначиться, а сталь прослужить довше.

Якщо є необхідність у більшому числі насадок, бажано купувати міксер, в комплектацію якої вони включені. Так вийде заощадити і гроші, і час на пошук відповідних варіантів.

Управління

Будь то сенсорна або механічна панель управління — її головне завдання забезпечувати плавне регулювання швидкості. Перший варіант виглядає ефектніше і характерний для «просунутих» моделей з великою кількістю опцій. Така панель зазвичай вбудовується зверху на відкидний частини міксера. Її перевага — легкість усунення забруднень.

Механічний варіант представлений поворотним важелем і є одним з ознак надійної техніки. Менша кількість швидкісних режимів компенсується тривалим терміном експлуатації. Єдиний істотний мінус — бруд біля регулятора збирається швидко, а відчищається не дуже просто.

Наявність таймера

Можливість задавати час роботи, після закінчення якого міксер сам вимкнеться — приємна додаткова опція. Вона знімає з кулінара завдання «стежити за часом», дозволяючи відволікатися від чаші на інші робочі процеси.

Загальні поради щодо вибору

Планетарний міксер спочатку призначений для змішування і збивання. Він може додатково оснащуватися млином і блендером, але підсумкова вартість такого «комбі» тішить мало. Простіше і надійніше купувати вузькоспеціалізовану техніку.

Побутовий міксер потужністю до 1 кВт чудово справляється зі звичайними кухонними завданнями. Але якщо планується його інтенсивна експлуатація при повному завантаженні або з додатковими насадками, то краще звернути увагу на професійну техніку потужністю від 1,5 до 2 кВт. Обійдеться дорожче, але це дешевше ніж міняти пропрацював «на знос» міксер відразу ж після закінчення гарантійного строку.

ВАЖЛИВО. Побутову техніку без захисту від перевантаження варто обходити стороною — вона небезпечна і недовговічна. Добре якщо рівень безпеки підвищений захист від повторного запуску і включення при відкритій кришці. Контроль положення чаші теж зменшує ризик отримання випадкових травм.

Ну і останнє — матеріал корпусу. Нержавіюча сталь стала практично синонімом надійності, але «бюджетні» пластикові варіанти в цьому плані їй мало чим поступаються. Якісний пластик, використовуваний у виробництві побутової техніки зносостійкий і не горючий. Його можна розбити випадковим ударом. Але оскільки планетарний міксер — прилад стаціонарний, то й ризик пошкодити його корпус мінімальний. Отже, на ньому можна заощадити.