Як вибрати осушувач повітря

Надмірна вологість повітря в приміщенні може стати причиною безлічі проблем. Відвологла одяг, запітнілі вікна, поява грибка, цвілі і неприємного запаху – все це не тільки доставляє незручності, але і згубно позначається на здоров'ї людини. Вирішити ці проблеми і створити комфортний мікроклімат в будь-якому приміщенні допоможуть осушувачі повітря, широко представлені на ринку як для побутового, так і для промислового використання.

Основні функції осушувача повітря

Який вибрати осушувач повітря? Представлені прилади покликані усувати зайву вологу в приміщеннях різного призначення. Це можуть бути житлові кімнати, промислові будівлі, музеї, склади й інші місця, де вологість повітря відіграє ключову роль.

Принцип роботи цього пристрою може бути реалізований на основі різних технологій. Так, на ринку представлені осушувачі:

  • Асиміляційні;
  • Конденсаційні;
  • Адсорбційні.

Більшість сучасних пристроїв здатне не тільки усувати надмірну вологість повітря, але і підтримувати її оптимальний рівень. Також багато представлені на ринку прилади забезпечені функціями очищення, іонізації і ароматизації повітря, покликані зробити мікроклімат в приміщенні максимально комфортним і сприятливим.

Як правильно вибрати осушувач

Як вибрати осушувач повітря для квартири? Необхідно враховувати ряд важливих критеріїв. Основним параметром є продуктивність пристрою, яка відображає інтенсивність осушення.

Вибирати потужність приладу слід, виходячи з площі приміщення, в якому він буде працювати. Так, основні категорії продуктивності побутових осушувачів складають 10, 20, 30 і 40 літрів на добу, зустрічаються також і проміжні варіанти, кожен з яких відповідає площі приміщення, де потрібно осушувати повітря.

  • 10 л/добу – 12-25 кв. м.;
  • 20 л/добу – 25-30 кв. м.;
  • 30 л/добу – 30-35 кв. м.;
  • 40 л/добу – 35-45 кв. м.

ВАЖЛИВО: Вибираючи осушувач повітря, слід ретельно оцінити оптимальну продуктивність, необхідну для вирішення конкретних завдань. Не варто переплачувати і за непотрібний набір функцій, оскільки у міру збільшення потужності і функціональності зростає не тільки ціна на прилад, але і рівень виробленого ним шуму, а також кількість споживаної електроенергії.

Повітрообмін також є важливим показником, на який необхідно звернути увагу при виборі осушувача. Розрахунок цього параметра проводиться виходячи з об'єму приміщення, в якому він буде працювати. При цьому повітрообмін пристрою повинен бути в кілька разів більше обсягу кімнати. Так, якщо обсяг приміщення становить 50 куб. м., повітрообмін повинен бути не менше 150 куб. м. на годину.

ВАЖЛИВО: Для розрахунку обсягу кімнати необхідно помножити її площа на висоту стель.

Сучасні моделі осушувачів повітря забезпечені безліччю додаткових функцій: дистанційне управління, індикація наповненості резервуарів, знімні фільтри. У продажу є як мобільні пристрої, які можна переміщати з кімнати в кімнату, так і стаціонарні, які монтуються на стіну чи стелю. Вибір конкретної моделі залежить від індивідуальних уподобань майбутнього власника і вимог, що пред'являються до приладу.

Популярні моделі осушувачів повітря для

При купівлі осушувача слід віддавати перевагу моделям добре зарекомендували себе виробників.

Одним з лідерів у цій області є компанія Ballu. Особливою популярністю в лінійці користується модель Ballu BDH-25L потужністю 25 л/добу, придатна для роботи в приміщеннях площею до 50 кв. м. Пристрій забезпечений таймером на відключення, регулятором вологості і індикацією, що відбиває рівень наповненості бака.

Продукція фірми Trotec також заслуговує уваги споживачів завдяки оптимальному співвідношенню ціни і якості. Найбільш популярними моделями виробника є Trotec TTK 25 E і Trotec TTK 40 E.

Компанія Master відрізняється широким асортиментом продукції, завдяки чому в лінійці виробника легко знайти осушувач повітря, що відповідає будь-яким вимогам і підходить для вирішення будь-яких завдань. Особливою популярністю користується модель DH 771, що відрізняється особливою мобільністю і можливістю регулювання потужності.