Як користуватися відпарювачем

Відпарювач, побутовий електричний прилад, є прекрасним незамінним доповненням до праски в роботі по прасуванню одягу. Тканина, що вимагає дбайливого відношення, вишивка бісером, декоративні візерунки і подібне, проглаживаются відпарювачем. Він був винайдений в 1940 році в США, для відпарювання фетрових капелюхів.

Складається з: пристрої нагріву води, ємності для зберігання води, корпусу, шланга, праски (залежно від моделі), стійка.

Основні різновиди:

 1. Відпарювач ручний. Нагадує своєю конструкцією чайник. Прилад досить легкий і компактний. Відпарює речі, які важать небагато. Підходить для використання в дорозі.
 2. Відпарювач підлогового виконання. Це перший розроблений варіант пристрою, для відпарювання вертикально розташованої одягу. Має основну базу для отримання пари. Шланг і розпилювач.
 3. Відпарювач з подачею тиском. Сучасна модель, що працює за таким же принципом, плюс наявність парового тиску, для отримання струменя пари на оброблювану поверхню.

Важливо! Додамо, що у багатьох сучасних прасках додана функція відпарювача.

Підготовка відпарювача до роботи

Як користуватися відпарювачем? Перш ніж почати, потрібно підготувати прилад до роботи. Опишемо порядок на прикладі роботи класичної моделі підлогового відпарювача:

 • Розміщуємо вішалку зі стійкою і зміцнюємо її;
 • Приєднуємо шланг до бази відпарювача і прасування для розгладження;
 • Приєднуємо праску до стійки;
 • Заливаємо воду в бачок;
 • Підключіть прилад до електромережі, з допомогою шнура і вилки;
 • Включаємо кнопки і чекаємо нагріву, згідно інструкції на пристрій;
 • Перевіряємо готовність до отпариванию, направляючи у безпечну сторону;
 • Якщо все нормально, приступаємо.

Правила застосування пристрою

Як користуватися відпарювачем для одягу, добре показує відео. Приступивши до отпариванию, працюйте у вертикальному положенні. Утюжок проводять уздовж одягу зверху вниз, злегка натягування тканина. Тримати його потрібно в трьох сантиметрах від тканини. Досить провести кілька разів і тканина буде разглажена.

Відео «Як користуватися ручним відпарювачем для одягу» показує, що пар, впливаючи на тканину, розгинає її волокна. Штори можна прасувати не знімаючи. Великі полотна тканин краще розмістити вертикально і акуратно пропрасуйте по частинах.

Як користуватися ручним відпарювачем? Одяг повинна бути попередньо розвішена на спеціальних плічках на стійці. Далі вибираємо режим відповідний типу тканин. Під час відпарювання застосовуйте різні насадки, в тому числі підкладки для рукавів і фіксатори для стрілок. Не забувайте одягати захисну рукавицю, що виключає попадання пари на руку при прасуванні.

Для одягу можна використовувати відпарювач

Як користуватися відпарювачем для одягу? Відпарювати можна практично будь-які тканини, регулюючи потужність і температуру пари. Не рекомендується тільки отглаживать поліестер та гофрований пліс. Бути дуже обережним з шовком і шифоном.

Відео, як правильно користуватися відпарювачем для одягу, показує, що додатково з допомогою пристрою можна зробити багато справ, наприклад:

 • Прибрати наклейки на одязі;
 • Відпарити хутряні вироби з внутрішнього боку;
 • Зробити інгаляцію при застуді, для цього треба тільки капнути ефірної олії;
 • Зварити яйця, помістивши їх в ємність нагріву;
 • Прибрати моль з шаф, пройшовшись, пором по кутах всередині;
 • Отримати кип'ячену воду для чаю.

Як правильно користуватися відпарювачем? На закінчення роботи необхідно почистити прилад. Вимкнути і від'єднати живить шнур від мережі. Злити охололу воду з бака.

Як використовувати відпарювач для одягу потім? Протерти всі елементи насухо. Прибрати прилад назад на місце зберігання разом з його насадками.

Правила безпеки при роботі з пристроєм

Як правильно користуватися відпарювачем для одягу? Отглаживая одяг, будьте обережні, так як прилад видає пару температурою до 98 градусів Цельсія. І для виключення отримання травм необхідно дотримуватися правил:

 1. Готуючи до роботи, уважно виконуйте інструкцію для цієї моделі.
 2. Пам'ятайте, направляючи на людину або тварину можна нанести йому тяжку травму, цього робити не можна.
 3. Не можна отглаживать одяг на людині.
 4. Слідкуйте, щоб вода в ємності не закінчувалася.
 5. Відключайте пристрій від електричної мережі, навіть якщо ви відлучаєтеся на хвилину.
 6. Не чините самостійно, користуйтеся послугами фахівців в майстернях.
 7. При виявленні ушкоджень, шнура живлення, вилки, шланга або розпилювача, не користуйтеся ним поки не усунете поломку або не замініть несправну частину. Вмикайте тільки повністю справний, для цього перед початком роботи, в цілях безпеки, завжди оглядайте його зовні.

Відео «Як користуватися відпарювачем» показує, що при появі накипу на стінках ємності для води, потрібно залити її водою з лимонною кислотою. Довести до кипіння і почекати три хвилини. Після чого прополоскати кілька разів.

Як користуватися ручним відпарювачем для одягу потім? Переконайтеся, що лимонної кислоти не залишилося, при необхідності ще раз прокип'ятіть, і продуйте пором знову. Якщо інше дію з очищення від накипу не зазначено в інструкції від виробника.

Для прасування костюмів та інших делікатних нарядів, де праскою не підібратися, він просто незамінний. Чудово справляється, спрощуючи життя будь-якої господині, якщо вона, звичайно, не забуває вчасно обслужити свій відпарювач.