Що краще: праска або відпарювач

Той, хто постійно веде домашнє господарство, знає: є ряд рутинних обов'язків, які періодично накопичуються і віднімають багато часу. Прасування білизни – одне з таких занять. Вибираючи між праскою або відпарювачем, домогосподарки хочуть, щоб прилад допомагав швидко позбавлятися від заломів і складок. Хто виграє в цій битві, можна дізнатися, об'єктивно оцінивши переваги та недоліки кожного претендента.

Переваги і недоліки відпарювача

Відпарювачі вже давно перестали бути приладом, доступним тільки на великому швейному виробництві або в магазинах одягу. Для домашнього використання випускаються відносно компактні моделі. Але, незважаючи на габарити, всі прилади працюють за єдиним алгоритмом.

Важливо: при роботі з пристроєм не відбувається його прямого контакту з тканиною. Струмені пари здійснюють делікатне вплив на матеріал. Прилад ідеальний для речей, які потребують постійного, але дбайливого догляду.

Принцип роботи пристрою

Конструкція відпарювача проста. Є ємність, куди заливається і де нагрівається чиста вода, і парогенератор. Він з'єднується з резервуаром допомогою гнучкого шланга, що робить його мобільним. Наприклад, можна приводити в порядок:

 • Речі, що висять на вішалці;
 • Фіранки, не знімаючи їх з гардини;
 • Довгі сукні;
 • Постільна білизна.

Важливо! для того щоб отглаживать простирадла, потрібно прасувальна дошка, кронштейном парогенератора обійтися не вийде.

Відпарювач для одягу або праска: що краще? У відпарювача немає «протипоказань» до застосування. Він має декілька рівнів інтенсивності роботи, тому з успіхом впорається з тканинами різної товщини і фактури.

Але є матеріали, які він відпрасує ідеально, і вимагають отутюживания. Сміливо вмикайте прилад в розетку, якщо пом'ялася шовкова блузка або синтетична річ. А лляний піджак або бавовняну туніку краще довірити праски.

Важливо! в брючних костюмах на вихід часто потрібні ідеально відпрасовані стрілки. Зробити їх, тримаючи на вазі, не вийде, навіть якщо у приладу передбачені спеціальні затискачі. Як показує досвід – вони малоефективні.

Переваги і недоліки праски з парогенератором

Техніка не справляється з усіма видами робіт. Чому б не віддати перевагу праски високої цінової категорії, має функцію освіти парового удару?

Принцип роботи праски з парогенератором

Від звичного приладу праска з парогенератором відрізняє наявність ємності для води. Вона з'єднана з приладом гнучким шлангом. Можна користуватися тільки гладящей підошвою, але в особливо пом'ятих місцях досить натиснути на кнопку на ручці праски, щоб він видав потужну парову хвилю.

Важливо! температура пара буде вище, ніж у отпаривателе, це потрібно врахувати, працюючи з тканинами, що вимагають дбайливого відношення.

Прилад має ряд конструктивних особливостей:

 • Ємність для води містка: від 1 до 3 літрів. Її вистачить на гору білизни, і відволікатися на «дозаправку» в процесі роботи не доведеться;
 • На корпусі є панель управління, де регулюється температура нагріву;
 • Нею можна користуватися без функції відпарювання – досить не приєднувати бачок під воду;
 • Пристрій відрізняється більшою вагою, ніж звичайна модель або насадка парогенератора.

Праска з паровим ударом добре справляється з щільними і натуральними тканинами. З його допомогою речі отглаживаются швидше, відпарювач програє по цим показником.

На що орієнтуватися, здійснюючи вибір

Ось кілька критеріїв, за якими будь-яка господиня безпрограшно вирішить, якою помічник краще у справі прасування.

 1. Гардероб. Визначтеся, які речі переважають на вішалках шафи. Шовк, шифон, тонкі тканини «подружаться» з відпарювачем. Він буде незамінний і в великій сім'ї, де у кожного є не по одній теплому одязі. Праскою складно розгладити і прибрати заломи на пальто, плащі або куртки після сезонного зберігання. Але його буде достатньо для решти гардеробу, особливо якщо на вішалках вбрання з натуральних і вовняних тканин.
 2. Функціональність. Відпарювач не тільки бореться зі складками. Він допомагає позбавити одяг від неприємних запахів; дезінфікувати речі, які складно попрати: великі покривала, подушки, матраци.
 3. Місце в квартирі. Хоч прасувальна дошка займає пристойно місця, їй і праски знаходиться куточок в більшості квартир. А ось із зберіганням великого і високого приладу інколи виникають складності. Але можна пошукати моделі на телескопічній ніжці і зі складними плічками, з меншим об'ємом бака для води.
 4. Швидкість прасування. Праска – маневрений. Наявність парового удару дозволяє працювати їм і в горизонтальній і у вертикальній площині (можна прибрати невеликий залом на шторах або блузці, що висить на вішалці). Крім того, відпарювач недоцільно діставати, щоб по-швидкому погладити річ перед виходом з дому – потрібен час на підігрів води.

Здається, що парогенератор, виграє за рахунок багатофункціональності. Але він поступається праски по іншим параметрам. Купуйте техніку виходячи тільки з особистих потреб, не піддаючись рекламним слоганам. Тоді у вашому будинку з'явиться справжній незамінний помічник, а не даремний прилад, на який витрачена значна частина бюджету сім'ї.