Що краще оверлок або коверлок

Завдяки стрімкого науково-технічного прогресу, на сучасному ринку для шиття зараз представлений величезний вибір швейної техніки. Нерідко навіть професіонали губляться серед всього цього різноманіття. Особливою популярністю серед різних приладів для шиття зараз користуються 2 пристрої: оверлок і коверлок. Їх назви практично ідентичні, однак, незважаючи на це дана техніка для шиття розрізняється за сферами їх застосування.

Призначення оверлока і коверлока

Оверлок — вузькоспеціалізоване пристрій для шиття, основним призначенням якого є обробка і обрізання країв тканини виробів із сипучих текстильних матеріалів. Принцип роботи цього пристрою залежить від кількості використовуваних ниток. Найбільш затребуваним вважається трехниточный обметочний шов. При його виконанні, тканина проколюється голкою, після чого починається зворотний рух голки, над вушком якій в цей час утворюється петля. По мірі руху голки нижнім петлітелей виконується рух зліва направо. Верхній петельник в той же час рухається у зворотному порядку. Укладені петлителями нитки фіксуються ковзної голкою, одночасно формується обметування. За якість шва в оверлоку відповідає конвертер, який зовні нагадує невелику залізну дужку.

УВАГА! Найбільш комфортні в роботі оверлоки, в яких можна включати і вимикати конвертер в залежності від необхідності.

Коверлок — це механізм, який поєднує в собі функції оверлока і плоскошовной розпошивальні машини. Це незамінний помічник при роботі з трикотажної тканини. Основні функції коверлока:

  • обточування зрізів тканин;
  • формування плоского распошивального шва;
  • виконання стачивающе-обметочний шва.

Коверлок сточує деталі виробу ланцюговим стібком. Робиться така строчка в дві нитки. Вона може розтягуватися без пошкоджень і повертатися у свій первісний стан. Професійні швачки практично щодня користуються в роботі пристроями подібного типу.

Порівняння оверлока і коверлока

Незважаючи на явну схожість найменувань цих пристроїв, відмінностей між ними значно більше, ніж може здатися на перший погляд.

Функції

Оверлок досить якісно обметывает тканина. Коверлок справляється з таким завданням не менш гідно, але при цьому ваш пристрій може з'єднувати тканини між собою без обрізки. Він одночасно може і сточувати, і обметывать.

Перезаправлення ниток

Щоб зробити заміну ниток в оверлоку, досить відрізати колишні й установити нові котушки. Перенастроювати внутрішній механізм при цьому немає необхідності. Певні моделі оверлока навіть передбачають заправку ниток в автоматичному режимі, що значно спрощує процес роботи з цим пристроєм.

Коверлок не так зручний у цьому відношенні. Якщо виникає необхідність поміняти сходинку, доведеться уважно ознайомитися з інструкцією, заглибитися в пристрій машинки і ретельно вивчити її внутрішній механізм, щоб зрозуміти, де розташовані перемикачі режимів. Якщо настройка буде виконана неправильно, якісну сходинку коверлоком зробити не вийде.

Складність експлуатації

У плані роботи оверлок значно простіше, ніж коверлок. Він має у своєму функціоналі не таку велику кількість додаткових рядків. Основним їх завданням є обробка краю, тому між собою вони відрізняються тільки особливостями переплетення і кількістю ниток.

На коверлоке, навпаки, можна виконувати близько 20 різних швів. І це не тільки шви, спрямовані на обметування зрізів тканини, але і більш складні — з'єднувальні шви, що складаються з п'яти і більше ниток. Для роботи з цим пристроєм потрібно більше навичок, що належать до налаштування і перезаправке.

Кількість котушок

Найчастіше зустрічаються двонитковий оверлоки. Це найдоступніша модель, що відрізняється того ж прийнятною вартістю. В цілому ж, оверлок може мати від двох до п'яти робочих ниток.

ДОВІДКА! Трехниточный обметочний шов використовується для обробки країв сипучих тканин, а також для зшивання полотен з трикотажу з одночасною обробкою зрізу.

Можливості коверлока значно ширше. Це пристрій може мати до десяти робочих ниток. Це дозволяє виконувати безліч декоративних швів за допомогою такого приладу.

Кількість петельників

Петельник — загострена деталь з металу, що нагадує своїм виглядом гачок з вушком для протягування нитки. Вона виконує певні циклічні руху для захоплення голкової нитки в процесі виконання складного ланцюгового стібка. Чим більше петельників є в пристрої, тим більше швейних операцій воно здатне виконувати. Оверлок має тільки два петельника. Коверлок ж володіє трьома, двоє з яких здійснюють оверлочні функції.

Універсальність

Якщо пристрій для шиття необхідно тільки для обметуванням зрізів тканини, відсутня необхідність витрачатися на коверлок, який має високу вартість. Крім того, він більш громіздкий. З подібною роботою чудово впорається оверлок.

Якщо ж доводиться часто шити вироби з трикотажної тканини, більш доцільно придбати для роботи коверлок. В залежності від моделі такий пристрій може бути оснащений безліччю корисних допоміжних можливостей для більш комфортної роботи. Це можуть бути:

  • додатковий столик;
  • сенсорний екран;
  • ємність для відходів.

Але робити наголос саме на це відмінність не рекомендується, оскільки чим більше в пристрої опцій, тим складніше буде його внутрішня система, а отже, і параметри агрегату.

При виборі оптимального пристрою необхідно грунтуватися на особистих уподобаннях, поставлених завданнях і фінансових можливостях. Велика кількість різноманітних функцій в поєднанні з високою вартістю або пристрій з обмеженим функціоналом за прийнятною ціною — вирішувати покупцеві.