Як вибрати парогенератор для будинку

Не всі розуміють, до чого мати в будинку парогенератор. Перше, що спадає на думку – з допомогою парогенератора можна прасувати речі, навіть на вішалці. Але насправді цей агрегат здатний допомогти в безлічі домашніх турбот – очистити, обробити, продезінфікувати багато поверхні.

Навіщо потрібен парогенератор для будинку

Основні можливості парогенераторів можна позначити так:

 • прасування одягу у вертикальному положенні;
 • чищення сантехніки, плитки від забруднень;
 • позбавлення від плям на меблях;
 • видалення забруднення з будь-якого матеріалу;
 • обробка подушок пором;
 • очищення від жиру кухонного приладдя і техніки.

На перший погляд багатьом здається, що парогенератором є звичайний праска з функцією відпарювання. Насправді парогенератор – це автономний предмет побутової техніки, здатний на набагато більше, ніж просто гладити одяг. Принцип його роботи – виділення дуже гарячого пара – температура може досягати 160 градусів. Саме гарячий пар і допомагає у розщепленні жиру на кухні, виведення складних плям на меблях і дезінфекції подушок.

Комплектація парогенераторів включає в себе бойлер, резервуар для води, термоелемент, що нагріває воду і перетворює її в пар. Окремі моделі можуть мати автономний бойлер або резервуари для води. Для звичайного відпарювання одягу підходять компактні моделі, де резервуар для води знаходиться в самому парогенераторі.

Можливо, додаткова обробка одягу пором здасться зайвою, адже цілком достатньо прасування праскою. Насправді відпарювання одягу здатне розширити можливості звичайної прасування за такими параметрами:

 • розгладження навіть сильних заломів і складок;
 • позбавлення одягу від неприємних запахів;
 • позбавлення постільної білизни від можливих паразитів;
 • очищення одягу від волос тварин або ворсу.

ВАЖЛИВО! Відпарювання одягу у вертикальному положенні особливо цінно для струмуючих суконь, щільних пальто або піджаків – до деяких місць праскою просто неможливо дістатися.

Види парогенераторів

Набуваючи все більшу популярність, парогенератори стали розділятися за видами. В основному ця техніка поділяється за типом призначення:

 1. Моделі для відпарювання одягу. Найчастіше вони поєднуються з праскою, але можуть бути і автономної технікою. Крім звичайної прасування білизни, використовувати такі моделі можна для вертикального розгладження штор, фіранок, а також для миття вікон.
 2. Моделі для проведення прибирання. Такі парогенератори подібні зовнішнім виглядом зі звичайним пилососом, але замість поглинання пилу відбувається вироблення пари. Модель має високу вартість і частіше використовується для професійного прибирання приміщень.

Для вибору парогенератора в цілях домашнього використання варто вивчити його різновиди за формами, призначенням та основним характеристикам:

 1. Відпарювач – зовні нагадує пилосос, має насадку у вигляді щітки, яка дозволяє розподіляти пар не точково, а на частину поверхні. Температура пари в таких моделях не перевищить 99 градусів, що гарантовано безпечно для будь-якого типу тканини. Його можна використовувати для будь-яких тканин і при сильних забрудненнях важко виводяться плямами. Агрегат досить компактний, не вимагає наявності прасувальної дошки, працює з вертикальними поверхнями і мобільний. Подача пари відбувається постійно, що дозволяє працювати з отглаживаемыми поверхнями без перерви.
 2. Парогенератор – також схожий на звичайний пилосос, але має тонку насадку, для точкової подачі пари. Відрізняється підвищеною температурою подається пара – до 160 градусів. Така модель буде актуальна для побутових потреб – очищення килимів, плитки, оббивки меблів, салонів автомобілів. Завдяки дуже високій температурі пари одночасно з очищенням відбувається і найсильніша дезінфекція.
 3. Праска-парогенератор – зовні нагадує звичайний праска з великою підставкою – це і є резервуар для води. Модель відмінно поєднує в собі функції двох попередніх видів і найбільш популярна. В комплекті буває кілька насадок, і функція регулювання режиму – вертикальної або горизонтальної подачі пари. Дозволить і розгладити одяг, і очистити меблі, та провести дезінфекцію поверхонь.

Щоб підібрати підходящу модель, важливо розуміти, що парогенератор не є праскою, у якого більш сильна подача пари. Розгладження одягу праскою відбувається за рахунок механічного тиску і високої температури. Парогенератор ж зволожує тканина, розігріває її і розгладжує практично без контакту. Це властивість і дозволяє розгладити дуже важкі частини – манжети, плічка, коміри, місця біля гудзиків.

ВАЖЛИВО! Як правило, вага праски сильно впливає на ступінь розгладження, а от з парогенератором все навпаки – сам пристрій має бути легким, поки в ньому немає води.

Проходячи крізь напружену поверхня агрегату, пар повністю осушується і не залишає вологі плями на одязі, а вбиваючи високими температурами мікроби і бактерії, парогенератор ще й рятує поверхню від неприємних запахів.

На які характеристики треба звертати увагу, вибираючи парогенератор

Варто вибирати парогенератор правильно, беручи до уваги не тільки відповідну вартість або іменитий бренд. В першу чергу техніка повинна максимально полегшувати побут і на 100% виконувати свої функції. Невірний вибір може призвести до розчарування через відсутність очікуваного результату або вам буде шкода витрачених грошей на моделі з функціями, які не потрібні.

Для підбору підходящої під потреби моделі потрібно оцінити такі характеристики пристрою:

 • потужність;
 • тиск пари;
 • інтенсивність подачі пари;
 • об'єм резервуара;
 • час нагрівання;
 • матеріал підошви праски;
 • додаткові функції.

Потужність

Потужність генератора пари буде безпосередньо впливати на його вартість, споживання електроенергії та час нагріву пристрої. Всього виділяються 3 типи потужності:

 • 800-1000 Вт;
 • 1000-2500 Вт;
 • 2500-3100 Вт.

Парогенератори з низькою потужністю нагріваються швидко, але не можуть впоратися зі складними ділянками тканини і будуть поганими помічниками в побутових завданнях. Однак, якщо планується нечасте використання і тільки для одягу, можна зупинитися на таких моделях. Якщо ж пристрій планується використати для прибирання всього будинку, оптимальними будуть показники потужності від 1800 до 2500 Вт. Якщо потрібно регулярне використання і на багатьох поверхнях, потрібно вибрати потужні моделі.

Тиск пари і інтенсивність його подачі

Подача пару у пристрої буде відбуватися за рахунок тиску. Середні показники тиску коливаються від 2 до 6 Бар. Чим вище тиск, тим краще парогенератор буде справлятися зі своїми завданнями. Високі показники тиску дозволять відмінно впоратися з прасуванням верхнього одягу, штор, тому краще купувати саме такі моделі.

Практично всі моделі оснащені цікавим індикатором – інтенсивність подачі пари. Його значення показують, скільки пара виробляється за 1 хвилину. Середніми показниками інтенсивності вважаються 90-140 грамів пари в хвилину. Переваги варто віддати тим моделям, які мають максимальні показники.

Крім цієї характеристики, в пристроях є функція подачі парового удару – його використовують в особливо пересушеною одязі, важкодоступних складках. Показники цієї характеристики можуть змінюватись в межах 95-260 грамів пари в хвилину. Краще вибирати більш високі значення.

Об'єм резервуара

Кожен парогенератор виконує свої функції використовуючи основний ресурс – воду. Відповідно, якщо в резервуарі буде багато води – більше функцій можна виконувати без перерви та очікування повторного нагріву. Проте великий резервуар зробить пристрій громіздким, не мобільним і важким. Показники обсягу можуть бути від 400 мл до 2,2 л. Якщо планується використовувати техніку рідко і для малої кількості одягу – підійде і резервуар з об'ємом 400 мл У випадку коли відпарювання необхідно для сім'ї з декількох чоловік, прибирання в будинку – безумовно, потрібні великі обсяги для води.

УВАГА! Вибирайте модель з резервуаром з прозорого матеріалу – це спростить контроль за кількістю води.

Час нагрівання

Даний показник забезпечить швидку та зручну роботу з великою кількістю матеріалу. Різним моделям для нагрівання може знадобитися від 2 до 10 хвилин. При нечастому використанні парогенератора можна не звертати увагу на ці цифри, але все ж зручніше працювати з агрегатами, де цей показник дорівнює 3-4 хвилинах.

Матеріал насадки праски

Якщо вибір припав на модель парогенератора з праскою, варто оцінити матеріал підошви. Неякісна підошва може зіпсувати одяг, тому варто вивчити види:

 • підошва з алюмінію недорога, швидко нагріється, але може залишити білі сліди на одязі;
 • підошви з титану якісні, дорогі і не здатні зіпсувати одяг, але важкі;
 • комбінована підошва включає в себе основу з алюмінію і покриття з тефлону або кераміки, які не залишають на тканини блиску і не обтяжують підошву.

Додаткові функції

Враховуючи, що парогенератори – універсальні прилади, наявність додаткових функцій у них бажано. З основних можна виділити такі:

 • захист від накипу;
 • функція вертикального відпарювання;
 • суха прасування;
 • можливість розбризкування;
 • режим автоматичного вимкнення;
 • протикраплинна система.

Зазначені функції не можна назвати незначними. Саме їх наявність у поєднанні з актуальними характеристиками дозволить придбати ту модель, яка принесе користь і полегшить побут.