Як вибрати праска з парогенератором для будинку

Сьогодні на зміну прасок наших бабусь приходять багатофункціональні пристрої, навіть цілі прасування верстати. Якщо раніше доводилося збризкувати непокірні складки, використовувати марлю для захисту тканини, то з появою прасок з парою все стало набагато простіше.

Особливості, переваги та недоліки прасок з парогенераторами

Прилади з ємностями для води знайомі кожній господині. Але таким праскою, навіть якщо він дорогий, з керамічним або тефлоновим покриттям підошви, не всі тканини можна якісно відпрасувати. Для делікатних речей з тонкого матеріалу краще підходить парогенератор. Їм можна користуватися і горизонтально, на прасувальній дошці, і вертикально, повісивши речі на плічка.

В комплект праски з відпарювачем входить:

 • ємність з водою і нагрівальним елементом, що встановлюється на дошці або на столі;
 • пристрій для регулювання нагріву;
 • полегшена версія класичного праски, поєднана з бачком гнучким шлангом.

Під дією тена, рідина нагрівається і по спеціальній трубці потрапляє в праска. Далі, розпечений пар надходить до тканини, розгладження її.

Перевагами відпарювача є:

 1. Відсутність розжареній металевій підошви, яка може пошкодити делікатні тканини.
 2. Температура пари в парогенераторі набагато вище, ніж в прасці, що дозволяє не тільки гладити, але і видаляти забруднення, освіжити колір і боротися в пиловими кліщами та шкідливими бактеріями.
 3. Тепер не потрібно постійно доливати воду, адже бачок відпарювача вміщує від 1 до 3 літрів рідини. Це незамінне, якщо вам потрібно перегладить багато речей.
 4. Пристрій однаково ефективно і в горизонтальному, і у вертикальному режимі роботи. Це дозволить відпарювати пальто, хутряні вироби і шкіряні куртки і плащі, які відпрасувати просто неможливо.

ВАЖЛИВО! Подивіться, чи є в комплекті спеціальні фільтри для води. З ними можна використовувати в парогенераторі звичайну воду з крана, в іншому випадку доведеться наливати дистильовану.

Як вибрати праска з парогенератором для будинку

Всі сучасні моделі відпарювачів діляться на професійні (зі сталевою підошвою, змінними накладками на неї, збільшеною ємністю резервуара і високою потужністю нагрівача) і побутові, призначені для повсякденного прасування будинку. Розглянемо другі докладніше. Побутові праски з парогенератором розрізняються:

 1. По потужності нагрівання. Чим вона вища, тим швидше прилад буде готовий до роботи, але і електроенергії він витратить більше.
 2. За силою пара. Цей показник вимірюється в Барах і зазначений у паспорті пристрою. Чим вище тиск, тим більш щільні тканини можна відпарювати.
 3. За матеріалом підошви. Найдорожчі моделі випускаються з підошвою з алюмінію. Він легко дряпається, може пошкоджувати тканину і залишати сірий наліт. Якщо в комплекті праски немає спеціальних насадок, то краще вибрати моделі з керамічним або тефлоновим підставою.
 4. По зручності роботи. Потримайте прилад в руці і відчуйте, зручно лежить рукоятка, не затісно долоні, не ковзає рука.
 5. За ємністю бачка. Чим більше води можна налити в ємність, тим довше прилад може працювати без зупинки.
 6. З безпеки. В ідеалі, прилад повинен бути оснащений функціями захисту від перегріву, автоматичним відключенням при тривалих паузах в роботі і відключенням нагріву бачка без води.

ВАЖЛИВО! Варто звернути увагу на форму носика і розташування отворів. Вузьким довгим носиком зручніше прасувати дитячі речі, він легко маневрує між гудзиків. Прилади з тупим носиком ідеальні для відпарювання верхнього одягу та прасування постільної білизни. Чим більше отворів на підошві, тим більше пари випускається одночасно, але та вода в резервуарі витрачається швидше.

У будь-якому випадку, яку б модель праски з відпарювачем ви не вибрали, уважно прочитайте інструкцію і дотримуйтесь рекомендацій виробника. Це гарантує, що прилад прослужить довго і не вийде з ладу з вашої вини.