Як вибрати побутові пароочищувачі для будинку

Пароочисник – універсальний інструмент, який являє собою дивне поєднання практично всіх домашніх інструментів для наведення чистоти. З його допомогою ви легко дістанетеся до будь-яких, навіть важкодоступних місць, а гарячий пар гарантує надійний захист від бактерій і вірусів. Розташовує до себе і екологічність процесу – різні сумнівні хімічні засоби відсутні, оскільки видалення бруду здійснюється гарячим паром. Незважаючи на те що пароочищувачі з'явилися відносно недавно, в магазинах можна знайти безліч моделей, більшість з яких якісними не назвеш. Як вибрати побутові пароочищувачі для будинку, який найкращий і на що звернути увагу в першу чергу?

Призначення і принцип роботи

Призначенням виробів є усунення забруднень з поверхні шляхом обробки її гарячим паром. Основні функції пароочисника:

 • очищення всіляких поверхонь, які стійкі до впливу вологи і високої температури – побутова техніка, дзеркала, плитка, сантехніка тощо;
 • обробка важкодоступних місць — швів між плитками, щілин, невеликих отворів та ін;
 • позбавлення від клопів, кліщів, вошей;
 • простий догляд за одягом, меблями, шторами і килимами.

Гарячого пару підвладні практично всі види забруднень, навіть без допомоги миючих засобів, однак, іржа, вапняний наліт можуть потребувати попередньої обробки чистячої рідиною. Незважаючи на постійне вдосконалення пароочисників, їх конструкція залишається незмінною: нагрівальний елемент, ємність для води, всілякі насадки, шланг та спусковий пристрій. Початок роботи передує заливання води в ємність і подальше включення вироби в електромережу. Через деякий час вода закипить і почне перетворюватися в пар, після чого можна приступати до чищення. Структура потоку пари нещільна, що виключає ймовірність отримання опіку при контакті з нею. Крім того, деякі моделі мають всмоктувальною функцією і ємністю для скупчення зібраної води. Найбільш дорогі пароочищувачі оснащуються інжектором і помпою, яка подає засіб, що істотно підвищує якість прибирання.

Різновиди техніки

Різні види пристроїв дають можливість підібрати оптимальний, найбільш підходящий для виконання певних завдань варіант:

 • Ручні. Мають вигляд електрочайника і малі розміри, що робить їх кращим вибором для приміщення невеликого обсягу. Потужність таких пристроїв варіюється в діапазоні 600 — 1600, обсяг води, що заливається дорівнює 0,5 л, а час роботи – до 20 хв. Кількість функцій залежить від створюваного тиску – чим вище його значення, тим більше кількість очищуваних поверхонь. Вартість ручних пароочисників найбільш доступна.
 • Підлогові. Зовні схожі з пилососами, що також полегшує їх використання на вазі доведеться тримати лише шланг з насадкою. Їх потужність значно вище – 1500-2300 Вт, що також стосується і резервуара, належного від 1,5 до 3,2 л води і гарантує безперебійну роботу протягом години. Однак і ціна таких виробів більш висока.
 • Багатофункціональні. Найбільш універсальний підлоговий варіант, який оснащений численними насадками. Комплектуються великим резервуаром для води, що мають підвищену потужність і, відповідно, вартість.

Ключовим фактором, найчастіше, є вартість, яка може в рази відрізнятися, залежно від типу пароочисника. Але, з іншого боку, купівля більш дорогої моделі забезпечить вас надійним помічником на кілька років.

Особливості вибору техніки

Вибрати техніку стане значно легше, якщо ви заздалегідь позначите області її застосування, оброблювані поверхні та їх види. При покупці необхідно брати до уваги:

 • Потужність. Чим вище цей показник, тим якісніше прибирання, вище швидкість подається пара. Рекомендується не купувати виріб, потужність якого нижче 1000 Вт.
 • Вага пристрою, що впливає на зручність використання, адже важкий пароочисник довго носити не вийде.
 • Насадки. Чим їх більше, тим краще, оскільки зростає універсальність приладу. У будь-якому випадку, насадок повинно бути 3 мінімум.
 • Тиск пари. Показники більшості моделей варіюються від 2 до 6 Бар.
 • Електрошнур. Якщо розеток у вашій оселі не дуже багато, то варто придивитися до пароочистителям, довжина шнура яких не менше 4 м.
 • Довжину шланга. Вона повинна бути середньою, оскільки на внутрішніх стінках довгого шланга може зібратися конденсат через охолодження пари і нашкодити тим самим деяких поверхнях.
 • Розміри виробу.
 • Об'єм резервуара для води. Тут все просто – чим більше обсяг, тим довше робота. Наприклад, 1 л води цілком вистачить на 40 хв безперервної чищення.
 • Максимальну температуру і час нагрівання. Залежно від потужності та кількості води показник коливається від 10 с до 10 хв Знизити їх допоможе заливання гарячої води в резервуар. Максимальна температура пари дорівнює 140 град.
 • Тип нагрівання. Буває проточним або з генерацією гарячої пари в резервуарі. Останній варіант більш популярний, оскільки температура пари і потужність його подачі більш високі.
 • Матеріал виготовлення. Безпосередньо впливає на довговічність пароочищувача, тому уваги заслуговують вироби, виконані з термостійкого пластику. Кращим рішенням буде покупка пристрої з резервуаром з алюмінію – в цьому випадку вода нагріється швидше.

Крім того, деякі моделі надають можливість регулювання температури пари, потужності його подачі, а також блокуванням роботи, що актуально, якщо в будинку є маленькі діти.

Рейтинг кращих пароочисників 2018 року

Рейтинг пароочисників складається з моделей, визнаних кращими багатьма покупцями. Вони мають безліч переваг, хоча й недоліки також є, хоч і незначні. Отже, кращими є:

 1. Karcher SC 2. Пластиковий підлоговий варіант, що обумовлює його невелика вага. Радує великий резервуар для води 1 л, а також захист від накипу, що істотно підвищує довговічність приладу. Комфорт прибирання підвищують довгі мережевий шнур в 4 м і шланг. Що стосується вартості, то вона демократична і по кишені більшості споживачів. До недоліків відноситься те, що мережевий шнур не змотується всередину, а при заливанні води щоразу доводиться вимикати його з розетки.
 2. MIE Bello. Потужний пароочищувач, що має в комплекті праска і техніка, з допомогою яких легко чистяться штори і одяг. Висока якість роботи забезпечується тиском пари до 5,5 Бар, а також безліччю різних насадок. Суттєвих недоліків немає, проте, деяких власників не влаштовують великі габарити праски і неможливість поставити його у вертикальне положення.
 3. Polaris PSC 1101C. Бюджетний і компактний пароочищувач, оснащується трьома насадками, мережевим шнуром до 3 м і скромним резервуаром для води у 0,27 л. Високі показники роботи досягаються тиском 3,5 Бар і потужністю 1100 Вт. Зручним є індикатор, що сигналізує про готовність до роботи. Недолік пристрою очевидна – невеликий об'єм води.
 4. Kitfort KT-903. Приваблива модель з цікавим дизайном, якій властиві видатна потужність 2000 Вт, тиск: до 4 Бар. У комплекті ви знайдете безліч насадок і корисних аксесуарів. Можлива очищення практично будь-яких поверхонь, в тому числі великих обсягів завдяки безперервній роботі. До мінусів відносять суттєву вагу виробу.

Вибір кращого пароочищувача – процес індивідуальний, адже для кожного важливі певні його параметри. Щоб виріб служила вірою і правдою довгі роки, необхідно дбайливо з ним звертатися, дотримуватися правил експлуатації і утримувати в чистоті.