У чому різниця пароварки і мультиварки

Відмінність пароварки від мультиварки можна виявити, навіть виходячи з назви. Стає зрозуміло, що досить простий принцип роботи пароварки реалізовується на основі пари. Він надходить у контейнер за рахунок кип'ятіння води.

Особливості пароварки

Управління пристроєм здійснюється через дисплей, що гарантує зручність. До того ж є можливість готувати кілька страв одночасно. В нижню чашу наливається рідина, а у верхній агрегат (їх може бути більше) поміщаються бажані інгредієнти.

При цьому необов'язково в готуванні використовувати різні олії. Це не тільки збереже свої корисні властивості і речовини продукту, але і зробить виріб дієтичним. Так що не варто турбуватися про своє здоров'я і свою фігуру.

Крім цього, конструкція пароварки оснащена безліччю функцій, які можуть бути максимально різноманітними: від стандартного тушкування, варіння і випічки, до приготування тортів, каш і різноманітних круп. Варто не забувати і про вміння розморожувати і нагрівати все, що буде покладено всередину апарату. Працездатність у агрегату висока, не доводиться занадто довго чекати готовності страв.

Особливості мультиварки

Чим відрізняється пароварка від мультиварки? Мультиварка відрізняється від усіх подібних їй кухонних пристосувань є різновидами рецептів, які вона може з легкістю перетворювати в дійсність. Завдяки їй ви зрозумієте, що в одному агрегаті реально створити будь-який виріб.

Це не тільки типове варіння або гасіння, але і функція гриля, випікання, смаження м'ясних продуктів, риби. Однак мультиварка призначена тільки для використання однієї чаші. Зате є величезна кількість основних функцій, так і додаткових.

До них відноситься можуть, наприклад, відстрочка старту, вбудовані таймер і рецепти, підігрів. Справляється з роботою мультиварка і без людського втручання. Необхідно всього лише покласти компоненти, натиснути на кнопку і чекати повного приготування. Якщо ви захочете самим налаштувати режим, то це тільки вітається, в наявності може бути більше 30 програм.

Порівняльний аналіз плюсів і мінусів пристроїв

Чим відрізняється мультиварка від пароварки? Тепер, коли основні аспекти розібрані, можна приступати до порівняння.

  1. Як було підкреслено вище — в першій з них є можливість приготувати тільки одне блюдо, у другій — кілька.
  2. Що стосується догляду, так це легкість прибирання мультиварки. У пароварці ж, незалежно від кількості чаш, більш складно проходить очищення.
  3. Мультиварка, в силу своїх можливостей, здійснює виготовлення багатьма способами. Одним словом — вона універсальна. Може замінити плиту, електрогриль, каструлю.
  4. Їжа, що піддається обробці в пароварці, більш корисна.
  5. Якщо братися за гречку, рис або іншу крупу, можуть виникнути складності для пароварки.
  6. Кажучи про швидкість виконання завдань, в пароварці справа відбувається швидше.
  7. До того ж вона відрізняється легкістю і простотою у використанні і застосуванні.
  8. При порушенні питання про грошовій сумі виграє зазвичай пароварка. Її собівартість починається з 500 рублів. Мультиварка коштує від 1000 руб.

Підводимо підсумок: який пристрій краще

У чому різниця пароварки і мультиварки, зрозуміло. Якщо вам важлива корисність їжі, у вас в сім'ї є маленькі діти, хочете заощадити час і у вас невеликий бюджет, то, безумовно, пароварка — ваше оптимальне пристрій. В інших випадках, наприклад, якщо ви любитель максимально різноманітних страв, рекомендується набувати мультиварку.