Як вибрати пароварку

Купуючи пароварку, господиня забезпечена гарантією якісного приготування здорових страв. Однак перед покупкою необхідно знати деякі нюанси працездатності механізму, які вплинуть на цей процес.

Як вибрати пароварку для дому: основні критерії

Не варто нехтувати до розгляду технічних характеристик агрегату, тому що саме від них буде залежати якість виготовлених виробів.

Потужність приладу

Мабуть, цей аспект є одним з найважливіших. Природно, чим вона нижча, тим більше часу буде йти на кухню. Сам показник варіюється від 500 Вт до 2000 Вт. Але це не означає, що варто гнатися за потужністю з великими показниками. До цього питання необхідно підходити розумно. Наприклад, якщо обсяг чаші, яка знаходиться всередині пароварки, становить 1 літр, то цілком достатньо для неї буде і 600 Вт. Якщо ємностей кілька, і вони по 2-3 літри, то бажано перестрахуватися і придбати пристрій з більш високими характеристиками.

УВАГА!

Потужна техніка вимагає якісну сучасну електропроводку. Якщо провід не буде надійним, то висока ймовірність періодичних замикань.

Кількість і форма ємностей

Моделі бувають різними: з однією ємністю і з двома-трьома. Другий варіант відмінно підходить для великої компанії або сім'ї. Форми чаш також важливі. Тому що саме від цього залежить зручність експлуатації і зберігання пристрою. Практичним буде вибирати ємності з різними діаметрами, так як вони вставляються один в одного, що приносить комфортабельність. Однак можуть виникнути труднощі з приготуванням, якщо нижня чаша буде вже готова до витаскуванню, а верхня — ні. Тому до такого питання слід ставитися з окремою увагою.

НА ЗАМІТКУ!

Користуватися пароваркою з чашами, вставляющимися один в одного складніше.

Тип управління пароваркою

Управління зазвичай ділять на два типу:

 • Механічні. Досить простий у використанні. Вам всього лише потрібно повернути механізм для того, щоб призначили час, і пароварка приступила до роботи. Плюс до цього, такий агрегат володіє невисокою вартістю.

 • Електронні. Відрізняється від першого величезним спектром можливостей. Пристрій насичене безліччю функцій — від таймера до можливості вибору режиму роботи. На таких апаратах є дисплей, на якому відображається вся необхідна інформація про приготуванні вашого страви. Однак доведеться довше розбиратися з принципом роботи, хоча в даному випадку, це справа не з приємних. До перерахованого списку переваг додається і довговічність експлуатації приладу. Варто пам'ятати, що електронний апарат з класу середньої і високої ціни.

Додаткові функції

Варто приділити увагу і таким характеристикам, тому що саме від них буде залежати рівень зручності в приготуванні.

 • Можливість підтримки температури всередині пристрою. Дозволяє зберігати тепло протягом кількох годин.
 • Якщо вода закінчилася в агрегаті, то існує автоматичне відключення. Це необхідно для захисту від перегріву. Забезпечує безпеку у використанні.
 • Відкладений запуск. При потребі виготовлення їжі з ранку, ви можете не турбуватися про ранніх підйомах. Всього лише треба включити на старт і вибрати потрібний час, і пароварка приготує продукти у визначені терміни.
 • Завдяки звукової сигналізації ви будете сповіщені про початок і закінчення роботи техніки.
 • При необхідності швидкого приготування, можна включити функцію «швидкий пар«.

Цінова політика

Безсумнівно, на вартість агрегату впливає як матеріал, з якого він і його ємності зроблені, так і кількість форм, потужність і типу управління. В цілому всі вище перераховані характеристики якось формують ціноутворення пристроїв.

Самим бюджетним варіантом виявиться механічний апарат з пластику з однією чашею в об'єм один літр. А дорогим буде електронна металева пароварка з двома або трьома формами з великим об'ємом. Так що це справа за вас. Вирішувати вам, яку за характеристиками купувати машинку. Ціна деяких пароварок починається від тисячі рублів і вище шести тисяч.

Кращі виробники пароварок

Звичайно ж, існують перевірені часом і якісні компанії-виробники, яким довіряють кілька років безліч покупців. До них відносяться такі фірми, як:

 • Tefal;
 • Kenwood;
 • Saturn;
 • Atlanta;
 • Unit;
 • Braun;

Варто розуміти, що у кожного виробника є як свої переваги, так і недоліки.

Поради, як правильно вибирати пароварку

Головне, необхідно зрозуміти, для яких цілей ви берете у власність пароварку. І виходячи з них, вже можна робити висновки: на які характеристики варто звертати увагу і чим керуватися.