Коли закривати заслінку в печі

Заслінка – це конструктивна частина будь-якої печі. Її роль полягає в управлінні тягою в димоході — в той час коли піч вже затоплена, а також при закінченні топки. У складних пічних механізмах (багатоканальних) засувка застосовується для перемикання димових ходів. Свою основну задачу засувка вирішує за рахунок руху в пазах рамки. У процесі цього відбувається зміна площі димового каналу, відповідно це призводить до зменшення або збільшення розрідження. Існує кілька варіантів виконання заслінки. Перша являє рамку, усередині якої переміщається аркуш металу. Для його виготовлення застосовують листову бляху. Існують конструкції круглої форми, їх називають в'юшки. Для її закриття застосовують або круглу кришку або шайбу. В'юшки виготовляють з чавуну.

Кожна засувка має певні переваги і недоліки. Але, зокрема, на кожній з них осідає сажа і тому з ними слід поводитися акуратно, інакше можна забруднитися. Вона встановлюватися в трубу, через який проводиться відведення гарячого повітря. Існує і варіант заслінки, в якій використана обертається засувка. Вона також встановлюється в димар, і, обертаючи засувку можна налаштовувати рух гарячого повітря.

Коли потрібно закривати заслінку печі

Для збереження тепла в будинку і регулювання тяги необхідно закривати заслінку. Як правило, вона розташовується на початку димоходу і якщо вона залишиться відкритою, то піч досить швидко втратить тепло.

Відкрита засувка забезпечує внутрішню вентиляцію в печі – це відбувається наступним чином: вуличне повітря через піддувало надходить у топку і після прогрівання через димар йде на вулицю. При відкритій заслінці і припинення топки, розігріті цеглу швидко охолонуть.

Якщо вона закрита, то остигання печі відбувається повільніше, це відбувається і тому, що утримується гаряче повітря більше прогріває цегляні стінки печі, в такому стані російська піч в змозі утримувати тепло до двох діб.

Іншими словами, засувка дозволяє підвищити ефективність використання пічної конструкції встановленою в домі.

ДОВІДКА! За нормативами пожежної безпеки неприпустимо повністю перекривати димар. За допомогою шибера допустимо перекривати 85% перерізу.

Навіщо потрібно закривати заслінку

Як правило, власник печі знає її особливості і розуміє, коли заслінку пора закривати або відкривати. Якщо вчасно не закрити заслінку, то станеться наступне: чи піч швидко охолоне, або паливо прогорить занадто швидко, не встигнувши, як слід прогріти споруда. Разом з тим існує і така небезпека: при закритій заслінці відбудеться скупчення чадного газу і як наслідок, отруєння оточуючих.

ДОВІДКА! Чадний газ — це токсична речовина. Можна перерахувати основні ознаки отруєння, якщо людина отруїлася чадним газом, то у нього почнеться крутитися голова, знизиться слух, погіршиться зір. Йому стане важко дихати, до цього можна додати поява сильного головного болю. Потерпілому необхідно відразу викликати швидку допомогу.

Що буде, якщо не вчасно закрити заслінку

Як вже зазначалося, засувка призначена в основному для регулювання руху потоку газів. Такий процес дозволяє забезпечити збереження тепла, яке вироблятися внаслідок згоряння дров. Крім цього, через заслінку здійснюється вентиляція печі.

Не закрита вчасно засувка може призвести до наступних наслідків:

  1. Швидкий відхід тепла.
  2. Швидке згорання палива, яке призводить до додаткових витрат на придбання нових дров чи вугілля.
  3. Накопичення в приміщенні чадного газу, який в певних концентраціях може призвести до отруєння мешканців.

Крім цього, вчасно не закрита заслінка може призвести до порушення теплового режиму обігрівального пристроїв, або простіше кажучи, до перегріву стін, що абсолютно неприпустимо — гранична температура стін печі не повинна перевищувати 70 градусів.

Тобто засувка – це досить проста конструкція, яка забезпечує ефективність традиційного пічного опалення. В димоході сучасних пічного обладнання наявність такого пристрою, просто необхідно.