Температура в печі на дровах

Деревина використовується у багатьох областях повсякденного життя людини. Самий затребуваний і економічний вид палива застосовується для обігріву житлових приміщень і лазень. Температура горіння залежить від породи деревини, вологості сировини. Чим вище температурний показник, тим ефективніше відбувається обігрів житлового приміщення.

Яка температура в печі при топці дровами

Горіння дров — це ізотермічна реакція, при якій виділяється теплова енергія. Від висоти температури горіння палива безпосередньо залежить тепловіддача. Добре просушені дрова горять набагато краще, ніж перенасичені вологою. Перш ніж заготовлювати екологічно чисте паливо на зиму, слід вивчити характеристику кожної породи дерева.

В залежності від виду дров

Для заготівлі дров підходять різні породи дерев, що відрізняються по щільності, структурі деревини і хімічним складом. Більш ефективне опалювання приміщення можливо при використанні добре просушеного сировини з щільною текстурою. Такі дрова згоряють повністю, не залишають багато золи. Температура горіння в печі варіюється від 800 до 1000 градусів. Тривалими властивостями горіння мають листяні породи дерев: береза, липа, дуб, ясен. Дрова з більш пухкою щільністю згоряють швидше, але мають низьку тепловіддачу. Тому такі дрова використовувати для опалення невигідно. Ялицеві породи дають мало тепла і виділяють велику кількість сажі і диму. Їх добре використовувати для відкритої місцевості, наприклад, при смаженні шашликів.

Увага! Не завжди повнота згоряння деревини залежить від породи дерева, велике значення має внутрішнє пристрій печі. Якісні печі оснащені елементами для підвищення тепловіддачі палива.

Деревина дуба має щільну текстуру та розгорається в печі до 900 градусів. Березові дрова дають тепло при температурі 800 градусів. Тополя має пористу деревиною, і може дати тільки низький показник горіння – 500 градусів. При топці в лазні або на відкритому повітрі, використовувати сировину з щільною структурою не рентабельно, краще здійснювати топлення більш дешевими породами дерев з додаванням невеликої кількості березових або дубових полін для спека. У відкритому каміні краще не користуватися сировиною з вільхи. При горінні вони мають властивість стріляти вуглинками, що може призвести до пожежонебезпечної ситуації.

Додаткові впливають фактори на температуру в печі

Рівень вологості дров грає величезну роль при розпалюванні і віддачі тепла для нагрівання приміщення. Якщо дрова сирі або погано просушені, при горінні частину тепла піде на видалення надлишків вологи шляхом випаровування. Температура в печі не дійде до максимального відсотка тепловіддачі.

Для повного спалювання деревини і досягнення високої температури необхідно здійснити регулярну подачу повітря в піч. Без потрібної кількості кисню поліна починають тліти і не виділяють повний обсяг тепла в приміщення. Якщо здійснити занадто сильну подачу кисню через відкрите піддувало, нераціональна втрата тепловіддачі відбудеться через димар. Тому треба встановлювати печі з хорошим оснащенням важливих елементів. Піддувало, колосники, заслінки повинні бути у хорошому стані.

На максимальний вихід спека і тепла при топці впливає пристрій домашньої печі. З якого матеріалу вона споруджена, як працюють заслінки і піддувало – все може вплинути на вироблення тепловіддачі. Сталеві печі швидко остигають, не встигаючи нагріти приміщення до потрібного показника. Обладнання з більш масивного матеріалу тримає тепло довше, і поліна розпалюються максимально. Але, такі пічні пристрої вимагають постійного контролю. З причини високої жаропроизводительности може статися вибух.

Сукупність усіх факторів безпосередньо впливає на процес горіння. Для вироблення максимальної кількості тепла треба використовувати добре висушену паливо і забезпечити процес спалювання потрібною кількістю повітря. Не слід топити піч породами з пористої текстурою. Це буде досить витратним заходом.

Як виміряти температуру горіння дров

В домашніх умовах самостійно виміряти температуру досить важко. Треба купувати спеціальний прилад для виміру — пірометр. Фахівці провели необхідні дослідження, і вивели дані по максимальному горіння різних порід дерев. Залишається покладатися на зроблені виміри, і подбати про якісне пічному обладнанні. Сучасні печі оснащені зручним регулюванням своєчасної подачі кисню, таким чином можна регулювати вихід максимального тепла при згорянні.

Можна визначити приблизну температуру горіння за кольором полум'я спаленної деревини дров'яної російської печі. При горінні порід з низькою тепловіддачею колір полум'я темно-червоним. Якщо горить береза або дуб, можна помилуватися на світло-жовтий вогонь.

Важливо! За процесом спалювання деревини в печах необхідно здійснювати постійний контроль. Будь-яка затоплена піч є місцем підвищеної небезпеки.

Ґрунтуючись на проведених вимірюваннях температури горіння в лабораторних умовах, можна зробити вибір найбільш придатного виду палива. Високою жаропроизводительностью відрізняються дрова з дуба, граба та бука. Дуб і береза мають менш низький показник, але чудово підходять для якісного опалення житлових приміщень.