Розміри печі для лазні

Головним критерієм при виборі печі для лазні є потужність. При її недоліку приміщення буде довго швидко нагріватися і охолоджуватися, а обладнання з-за постійних перевантажень за короткий термін вийде з ладу. Якщо потужність вище необхідної, то температура в парній швидко підніметься, але камені не прогріються, і збалансований пар отримати не вдасться. Тому вибираючи опалювальний прилад потрібно заздалегідь визначитися з його розмірами.

Від чого залежить розмір печі для лазні

Потужність — не єдиний критерій при виборі банної печі. Є ще чимало факторів, що впливають на габарити. До них потрібно віднести наступні:

 • залізна або цегляна піч;
 • вид палива;
 • конструкція топки;
 • планування приміщення і варіанти обробки;
 • який прогрів використовується: холодний або гарячий;
 • тип кам'янки: закрита або відкрита;
 • тривалість роботи на одній закладці палива.

Тільки сукупність всіх цих параметрів дозволить правильно визначити реальну величину конструкції.

Як правильно розрахувати розмір банної печі

Від потужності опалювальної конструкції залежать її габарити. Чим вище цей показник, тим більше потрібно спалити палива, отже, і обсяг топки теж має бути відповідним. При розрахунку потужності враховують об'єм приміщення. Що ж впливає на його нагрів? В першу чергу — це температура навколишнього повітря і якість теплоізоляції стін.

На замітку! Для голого зрубу без утеплення необхідно використовувати збільшує коефіцієнт.

Спочатку обчислюють об'єм приміщення. Для цього перемножуємо його довжину, ширину і висоту. Отримане значення ділимо на два і отримуємо умовну кількість кіловат, необхідне на обігрів.

Крім того, потрібно нагріти камені для парилки, воду для миття. При цьому частина тепла вилетить в трубу. Тому розрахункова кількість кіловат слід помножити на 2,5-3. Це варіант розрахунку для випадку, якщо в парильні утеплені стіни, і вона не поєднана з мийною.

Якщо ж зруб голий і немає теплоізоляції, то отримане значення множимо ще на 1,5.

Важливо! Такі розрахунки є дуже приблизними, так як немає точних коефіцієнтів.

Тепер можна вирахувати об'єм топки в літрах. Для цього потужність необхідно розділити на 0,5 або 0,6. Щоб дізнатися її лінійні розміри, потрібно витягти кубічний корінь з отриманого значення. Після проведених розрахунків неважко уявити і габарити самого опалювального агрегату.

Яке оптимальне співвідношення розміру банної печі і приміщення

Для оптимального прогріву повітря параметри банної печі повинні бути наступними:

 • співвідношення розміру топки до площі обігрівається 1:50 або 1:70;
 • глибина топкового отвору — 1:2 або 2:3;
 • обсяг топки до перерізу димоходу повинен знаходитися в пропорції 1:10.

Найбільш поширені розміри банних печей:

 • Потужність 16 кВт, розмір топки 55х55 див. Їх використовують в приміщеннях з об'ємом 20-22 м 3. Висота опалювального агрегату від 89 до 143 див. Місткість кам'янки від 60 до 150 кг каменів. Така піч при однаковій потужності, може видавати більшу кількість пара.
 • Потужність 28 кВт, розмір топкового отвору 63х63 див. З подібними обсягами топки для обігріву парної об'ємом до 35 м 3 буде потрібно годину-півтора. Висота печі від 98 до 158 см з завантаженням каменю від 70 до 170 кг
 • Потужність 40 кВт, розмір топки 73х73 см, місткість кам'янки — 250 кг. Здатні опалювати приміщення до 50 м 3. Такий агрегат дозволяє паритися протягом шести годин без додаткового завантаження палива.

Яким повинен бути розмір металевої банної печі

Асортимент металевих опалювальних агрегатів для лазні на сучасному ринку великий. Зазвичай це сталеві або чавунні конструкції, які бувають дров'яні, газовими, електричними. Купуючи готову піч, не потрібно робити ніяких розрахунків. За вас це зробив виробник. У паспорті вказується потужність апарату, габарити і рекомендований об'єм приміщення.

Для російської лазні залежно від моделі розміри варіюються: довжина від 400 до 680 см, глибина від 415 до 900 см і висота від 700 до 1600 см.

Яким повинен бути розмір цегляної печі для лазні

Цегляні конструкції більш різноманітні в плані обсягів та дизайну. Що необхідно пам'ятати при кладці такої печі — так це стандарт розміру червоної цегли, має габарити (250 х 120 х 65 мм). Підстава зазвичай викладається в 3,5 на 4 цегли (89 х 102 см) або ж в 4 х 5 цегли (102 х 129 см). Висота без урахування труби становить 168 або 210 див.

Найчастіше бак з водою монтується в піч відразу.

Практичні поради, як підбирати розмір печі для лазні

Є кілька ключових факторів, які потрібно приймати до уваги.

 • Найважливіше, щоб габарити опалювального агрегату відповідали розмірам приміщення. Для невеликої парильні слід віддавати перевагу компактної моделі, це убезпечить від зіткнення з гарячою поверхнею і вбереже від опіку.
 • Конструкцію потрібно продумати заздалегідь, щоб полегшити роботу з нагрівальними елементами і мати можливість регулювати температуру.
 • Потужність має бути достатньою для гарного прогріву приміщення і утворення пари.
 • Щоб виключити можливість самозаймання, обов'язково дотримуватися всіх правил пожежної безпеки, регламентовані Сніпом 41-01-01.

Розміри печі для лазні – це важливий аспект, на який варто звертати увагу. Відповідально підійдіть до виготовлення цього елемента, і ваша лазня стане місцем кращого відпочинку.