Пропорції глиняного розчину для кладки печей

Якщо ви зібралися самостійно виготовляти піч, необхідно враховувати масу чинників, які впливають на якість результату. Важливим з них є розчин — з його допомогою скріплюються всі деталі конструкції. І саме він відповідає за те, наскільки довго буде експлуатуватися пристрій. Щоб знати, які моменти потрібно враховувати, написана представлена стаття.

Склад глиняного розчину для кладки печей

Як зробити глиняний розчин для кладки печі, правильно замісити глину? Мабуть, почнемо з самого головного інгредієнта, на якому ґрунтується вся суміш. Завдяки їй вихідний матеріал забезпечується як в'язкістю, так і стійкістю.

Проте варто пам'ятати, що не всі різновиди глини підходять для цієї справи. Наприклад, ті, що мають домішки, не підійдуть для застосування. Їх попередньо підготовляють і тестують за допомогою різних способів.

Щоб усунути всі непотрібні у виробі речовини, потрібно чимало часу і зусиль. Також умовно глину поділяють за класифікацією залежно від жирності: низька, середня і висока ступеня.

Що стосується наступного становить розчину з глини для мурування печей, так це пісок. Спільне з попереднім матеріалом для здійснення роботи — ліквідація сторонніх домішок. Якщо є можливість самостійного видобутку матеріалу, це звільняє вас від обов'язку очищення. Важливо, щоб пісок складався з однорідних крупинок.

ДОВІДКА! Найчистіший пісок можна виявити на березі річки.

Як приготувати глиняний розчин для кладки печі? Завершальний компонент — вода. Тут головне: не вірити чуткам, що до використання придатна будь-яка рідина.

Навпаки, самим підходящим варіантом є питна і очищена вода. Краще всього, якщо в ній не буде сторонніх мікроорганізмів та інших непотрібних речовин.

Правила вибору глини

Як зробити розчин для кладки печі з цегли, пропорції якого чітко встановлені? Для початку слід визначити жирність складу розчину для кладки печі з цегли. Для цього існують кілька способів:

  1. Потрібно запастися глиною (0,5 літрів). В неї наливається трохи рідини і замішується тісто. Після чого слід скрутити невеликі кульки з діаметром 100 мм. протягом 2 діб виріб має висохнути. Речовина жирне, якщо на ньому виявляться пошкодження. Але може бути таке, що утворень немає, а деталь тендітна. Це говорить про те, що показник жирності низький.
  2. Для перевірки використовують ще один метод з допомогою веселки. Для цього потрібно змішати рідина з 2 літрами глини і розмішати так, щоб не було грудочок. Далі визначаємо індекс. Якщо суміш прилипає він високий. Отже, коли весло покривається тонким шаром суміш має низький індекс.
  3. І найпоширеніший варіант перевірки — з допомогою виготовлення джгутиків. Слід розмішати інгредієнти в 0,5 л води. Після чого можна приступати до розкочуванні деталей. Їх товщина не повинна перевищувати 15 мм, а довжина — 150. Якщо вони будуть витягатися плавно, а згинатися без тріщин, то матеріал є занадто жирним. Маса повинна обриватися на моменті, коли протяжність становить не менше 15-20 відсотків.

Як правильно приготувати розчин: пропорції піску та глини

Як приготувати розчин для кладки печі? Після визначення потрібного варіанту бажано відразу приступати до головного процесу. Співвідношення інгредієнтів буде прямо залежати від рівня жирності.

Як приготувати глину для кладки печі? Звичайно ж, ідеальним варіантом будуть пропорції глини та піску для кладки печей 1:1, тому що саме тоді виходить пластичний розчин. Що стосується додавання рідини, так це 1/4.

УВАГА! У разі, якщо ви не можете досягти потрібного результату, бажано додати 1 кілограм цементу на 10 кг глини або сіль (пропорції 150 грам на 10 кг відповідно). Якщо глиняна маса занадто жирна, то радять додаток піску аж до півтора рази.

Перевірка розчину на якість

Для перевірки виробили спеціальні методи, які дозволяють майстру визначити, наскільки гарним є його винахід. Розглянемо кожен з них:

  1. Візуально. Треба розкачати в корж отриману масу товщиною 25 міліметрів. Після того як вона висохне, не повинні виникнути різні пошкодження.
  2. З допомогою навмисного створення стресових ситуацій. Для перевірки потрібно почекати, поки попередньо виготовлений кулька висохне у природних умовах. Після чого необхідно забратися на високу споруду і скинути з нього матеріал. При огляді виріб не має розвалюватися.
  3. Наступний спосіб буде схожий з попереднім. Готовий елемент кидають об стіну або підлогу з прикладанням сили. У разі, якщо утворений шар розіб'ється — матеріал неміцний.

Так, використовуючи певні методи, можна самостійно виявити, наскільки хороший отриманий матеріал.