Що таке плойка

Плойка — процес завивки локонів під впливом температури, і інструмент, яким це роблять. Ще років 15 тому, коли мова заходила про побутовому варіанті, то малися на увазі розігріваються щипці циліндричної форми. Але зараз все стало трохи складніше.

Що таке плойка для волосся

Інструмент для завивки, складається з нагрівається частини і рукоятки з панеллю управління — найпростіше опис цього пристосування. Воно неточне, адже те, що прийнято називати прасочками — теж різновид плойки.

Прилади розрізняються формою і покриттям робочої зони. Також існують моделі з однією або кількома знімними насадками. Тому якщо стоїть завдання придбати плойку, то краще ознайомитися з можливостями різних її варіацій і тільки потім робити вибір.

Особливості конструкції

Зигзаг, спіраль або м'яка хвиля — що стане основою зачіски, залежить лише від смакових уподобань модниці. Адже плойка може випрямити, завити чи навіть гофрировать волосся. Все залежить лише від типу насадки, серед яких розрізняють:

  • циліндр;
  • конус;
  • спіраль;
  • трикутник.

Класична варіація має всього один стовбур із затиском. З його допомогою формується спіраль з однаковими протягом усього пасма завитками. Але зараз все частіше можна зустріти моделі з двома або навіть трьома нагріваючими елементами циліндричної форми. Подвійна плойка — вірний помічник при створенні зигзагоподібних кучериків, адже сусідні хвилі будуть різноспрямованими, не перетворюють пасмо подобу пружинки. Потрійна плойка підходить тим, хто любить м'які хвилі — зачіска вийде не дуже об'ємною, але пасма будуть тримати форму досить довго.

Конус характерний для професійного інструменту. Завдяки їй створюються максимально природні вигини, адже завитки виходять різного розміру. Єдиний мінус — працювати з цим інструментом доведеться в спеціальних рукавичках, оскільки фіксатора в ньому не передбачено.

Спіральна і трикутна насадки часто є додатковими. Перша призначена для створення зачісок з дрібних пасом. А за допомогою другої вийде зробити укладку у вигляді спіралі з кутастими завитками.

Які бувають

Плойка дає можливість постійно міняти свій образ. Але щоденне її застосування може зашкодити волоссю, які не витримують регулярного впливу високих температур.

Пом'якшити гостроту проблеми допомагають покриття робочої зони, що зменшують негативний вплив термічної обробки шевелюри. Орієнтуючись на них, плойки можна розділити на:

  • турмалінові;
  • керамічні;
  • тефлонові;
  • металеві;
  • титанові.

Всі, крім простого металу, матеріали безпечні для волосся і не руйнують їх структуру. Турмалін і титан — довговічні, але дорогі матеріали. Тефлон і кераміка значно дешевше. Але перший варіант швидко зношується, а другий відрізняється крихкістю. Купівля металевої плойки виправдана тільки в тому випадку, якщо локони не планується завивати часто — захисту від шкідливої дії високих температур на волосся у цього матеріалу немає.