Схема підключення рушникосушки до стояка гарячої води

Так як в сучасних умовах нечасто можна зустріти опалення у ванній кімнаті, доводиться встановлювати сушарку самостійно або просити сантехніків. Однак, в будь-якому випадку, потрібно знати правильний порядок встановлення особистої безпеки та посвідчення надійності.

Що потрібно знати для підключення рушникосушки до стояка гарячої води

Для початку необхідно вивчити всі можливі різновиди конструкції. Основні всього чотири:

 • Змійка. Представляє з собою класичну модель, яка досить просто веде себе при монтажі і не становить проблем.
 • Драбинка. На відміну від попередньої, вважає більш сучасним варіантом. Використовується при різному характері підключення. Але не під всі умови підходить.
 • П - або U — образні. Стандартний і звичайний вигляд. Користується значним попитом з-за високої доступності.
 • Складна форма. Може виконувати не тільки функцію обігрівання, але і виступати як декор для створення інтер'єру ванни. Однак все так непогано буде, якщо правильно провести приєднання. В іншому випадку циркуляція може бути не забезпечена.

ВАЖЛИВО! Крім цього, краще купувати конструкцію у вітчизняного продавця-виробника, і щоб відповідав стандартам Дсту. Також не можна застосовувати деталі з різного матеріалу, а при різному діаметрі труб потрібно використовувати перехідники. Не варто забувати і про зменшення потужності приблизно на 10%, якщо патрубки підключені знизу до системи.

Можливі варіанти підключення рушникосушки до опалення

Звичайно ж, і введення буває різних типів. У статті розглянуто кожне з них окремо.

Нижнє підключення

Вважається, що володіє менш ефективними діями. Але все ж стандартний і універсальний варіант, що буде довговічно працювати в будь-якому напрямку подачі в стояку. Принцип роботи дуже простий — гаряча вода заходить з одного боку, а виходить з іншого. Щоб працездатність не занижувала оптимальні показники, слід:

 1. Встановити крани Маєвського так, щоб вони були на верхніх висновках. Це потрібно для спускання повітря, який зазвичай накопичується у верхній частині.
 2. Дотримуватися напрямок підвідних труб (пропорції приблизно 4 мм на один метр).
 3. Байпас набувати звужений і прямий. І стежити, щоб його ніщо не перекривало, інакше він буде уповільнювати циркуляцію і погіршувати напір води.
 4. Приміщення, в якому знаходиться пристрій, краще тримати в ізоляції.

Нижнє підключення з верхньою подачею води

Незважаючи на те, що подача відбувається зверху, відвід стояка все одно повинен бути розташований нижче верхньої межі рушникосушки. Тому що в інших випадках він зовсім не буде включатися. Однак, якщо пам'ятати про умови, що підключення повинно знаходитися вище відводу, агрегат треба буде, так сказати, задирати до стелі.

ДОВІДКА! Забороняється створювати «горб» або «зашморг» на підводці зверху. З-за такого циркуляція точно перестане діяти.

Бокове підключення

Добре тим, що у використанні можуть брати участь всі три стандартні форми. А якщо брати «драбинку», то лише потрібно поставити заглушки і не водоотводчики не знадобляться. При такому методі необхідний звужений байпас. Відводи, в свою чергу, повинні знаходитися точно по горизонтальній прямій. Робота приладу буде відбуватися, якщо вони будуть з верхньої подачі. Якщо всі рекомендації будуть дотримані, то стабільність гарантована. Існує також допустима, але небажана схема, при якому потрібні крани Маєвського. При цьому воздухоотводчики нижче краю сушарки, тому періодично видаляти повітряну масу в процесі.

Приєднання діагональне

В принципі, по ефективності нічим не відрізняється від попереднього варіанту, проте, на витратний матеріал треба витратитися більше, так як самі труби габаритні. Вода надходить з однієї верхньої сторони, а відведення проводитися знизу по діагоналі. Причому байпас повинен побут не звужений і несмещенный. У такій конструкції подводчик спрацьовує з самим далеким, в той час як останній з них підключається до ближнього. Варто пам'ятати, що шансів менше, ніж у всіх інших, на успішний запуск, тому що опір ПС збільшується.

Важлива форма

Від даної характеристики залежатиме вид підключення пристрою, тому прийнято вважати про більш або менш важливому аспекті.

Як правильно підключити полотенцесушитель «драбинка»

УВАГА! Це можна здійснити тільки при тому, що система буде відключена. Тому для початку варто звернутися в ЖЕК з проханням про відключення стояка. Вам призначать дату приїзду майстра. І після цього можна приступати до процесу.

Розробіть план, матеріали, які вам знадобляться. Прочитайте інструкцію, в якій написаний індивідуальний підхід. Незважаючи на це, є загальна етапність.

 • Відтворення демонтажу цієї сушарки.
 • З'єднання труб і обладнання.
 • Встановлення кранів.
 • Монтаж перемички.

Після закінчення роботи слід прибрати весь накопичився сміття і перевірити здібності оновленого приладу.

ДОВІДКА! При монтажі бажано дотримуватися певного відстані між поверхнею та трубами. Наприклад, воно може становити 3,5 метра, якщо діаметр менше 25 сантиметрів.

Як підключити полотенцесушитель «змійка» до системи гарячого водопостачання

Краще всього встановити універсальне бокове підключення. Однак доведеться скористатися болгаркою для демонтажу. Попередньо провести ті ж махінації, що і завжди — вимкнути від мережі і злити воду з стояка. Саму установку бажано починати з монтажу байпаса. Одним вентилем блокувати переміщення рідини, а з допомогою інших двох закріпити місце кріплення агрегату. Після покрокової інструкції, яка додається разом з конструкцією, можна відкривати напір, крани.

Схема підключення рушникосушки складної форми

У такій ситуації доведеться враховувати деякі особливості. Робочий тиск становить 8 атм, однак, може відчувати і до 16 атм. Для поліпшеного обігріву стоїть кран Маєвського, тоді повітря буде виходити із системи. Монтаж відбувається завдяки спеціальним втулок. Вони кріпляться на стіні. При насадженні ніжок на втулки використовуються гвинти, щоб напевно зафіксувати прилад.

Основні помилки підключення, і як їх не допускати

Ніхто не застрахований від помилок, це нормально. Однак, щоб зменшити їх кількість, враховуйте наступні рекомендації:

 • З-за неправильного розташування можуть утворюватися повітряні пробки. Щоб цього не було, слід розташовувати в горизонтальному вигляді сушарку.
 • Найчастіше виникає ризик протікання, щоб це уникнути, виконайте заміну старого на новий виріб.
 • Все ж, якщо ви не володієте спеціальними знаннями і вміннями, зверніться до фахівця, щоб даремно не випробовувати удачу.

Тепер ви з легкістю зможете самостійно підключити полотенцесушитель своїми руками.