Полотенцесушитель своїми руками

Полотенцесушитель, встановлюється у ванній кімнаті, крім того, що допомагає сушити і рушники, і дрібні речі, додатково грає роль радіатора опалення. На практиці використовують два види цих пристроїв – водяні і електричні.

Робимо полотенцесушитель самостійно

Цей прилад можна легко придбати в спеціалізованому магазині, треба бути готовим, витративши кілька тисяч рублів. Але є й інший варіант: виготовити його самостійно, тим більше це пристрій не відрізняється високою складністю.

На ринку можна зустріти три моделі пристроїв, які застосовують для сушіння рушників:

 • водяні;
 • електричні;
 • об'єднані.

У кожного з цих видів є свої переваги і недоліки. Для виготовлення цих пристроїв застосовують труби, виконані зі сталі, міді, поліпропілену. Виробники серійно випускають вироби різної форми і діаметрів.

Необхідні інструменти

Для виготовлення водяного рушникосушки необхідно провести певну підготовчу роботу. Тобто, виконати вимірювання діаметрів труб, відстань між опалювальними трубами. Для виконання робіт, буде потрібно наступні інструменти:

 1. зварювальний апарат, бажано інвертор і електроди;
 2. кутова шліфмашинка;
 3. кола для відрізки металу і зачистки зварних швів;
 4. рулетка;
 5. маркер.

Підбираємо потрібні матеріали

Для створення рушникосушки з труби потрібно:

 • труба з діам. 32х2 мм і довжиною 3 метри;
 • поворотні відводи 32х2 – шість штук;
 • американка в зборі 2 штуки;
 • кріплення для кріплення.

Визначаємося з розмірами і формою

Існує два варіанти виконання рушникосушки – цільна і збірна. Для отримання цілісної конструкції, потрібно використання трубозгинаючого верстата, який формує коліна (вигини) сушарки. Для виготовлення труби потрібно труба і кутові відводи.

Важливо!

При виготовленні рушникосушки необхідно пам'ятати про те, що на обігрів одного метра площі ванної кімнати потрібно 155 ват теплової енергії.

Як зробити полотенцесушитель своїми руками

Пропонуємо виготовити як електричний, так і водяною полотенцесушитель. Їх можна використовувати в різних кімнатах квартири. Представляємо докладну інструкцію по виконанню робіт.

Робимо електричний полотенцесушитель своїми руками

Для створення електричного приладу треба купити готову водяну сушарку. Крім нього, потрібно ТЕН з потужністю 110 В і зовнішньою різьбою на 1⁄2 дюйми. Потрібні також заглушки, кран Маєвського ізоляційні матеріали.

Порядок робіт

Порядок створення електричної сушарки виглядає наступним чином:

 1. Із стійок подачі опалення викручують заглушки.
 2. В нижній отвір закріплюють ТЕН. Використовуючи лійку, в сушитель наливають робочу рідину, монтують кран Маєвського.
 3. Після закінчення складання можна увімкнути у розетку.

Таким чином буде перевірений нагрівання, і видно наявність протікань. Якщо все в порядку, то можна почати установку готового пристрою на стіну.

Робимо водяною полотенцесушитель своїми руками

Послідовність складання водяного рушникосушки виглядає так:

 1. На підставі геометричних даних ванної кімнати і спеціальних розрахункових таблиць можна розрахувати геометрію сушарки і на підставі проведеного розрахунку можна прикинути ескіз конструкції.
 2. Отриманий ескіз дозволить нарізати трубу на потрібний кількість відрізків, з яких буде зібрана конструкція.
 3. Шляхом з'єднання відрізків і кутових відводів, в результаті буде отримана змееподобная конструкція.
 4. Відрізки труб і відводи з'єднують за допомогою зварювання.

Для виконання швів має сенс використовувати напівавтоматичне зварювання. Використання такого апарату може забезпечити необхідну якість зварного з'єднання.

Чи варто робити полотенцесушитель своїми руками

В цілому, полотенцесушитель зробити своїми руками не так і складно, єдине, що необхідно майстру – володіти певними навичками в зварювальному і слюсарній справі. Безперечно, зовнішній вигляд такого виробу, швидше за все, буде поступатися тому, яке виготовлено в заводських умовах, але скидати з рахунків отриману економію не можна.