Які прокладки для рушникосушки краще

Користуючись благами квартирної цивілізації, ми іноді забуваємо про те, як що працює, і звідки що береться. Поговоримо про сантехніці, а конкретніше про сушилах. Зручність від них незаперечна: пристрій чудово сушить рушник і білизну, споживаючи гарячу проточну воду.

Чудова річ, ніяких витрат, а в господарстві потрібна. Будь-яке встановлене пристрій, особливо у водопровідній системі, вимагає періодичного огляду та обслуговування. У полотенцесушителей є вузол, що вимагає уважного контролю, це ущільнювальні прокладки у місці стику приєднання до водопровідної мережі будинку. Підтікання води у вузлі стику відзначається досить часто.

Причини цього можуть бути різні:

  1. Поганий монтаж, неякісно виконані роботи з підключення до системи гарячого водопостачання.
  2. Шлюб у самому полотенцесушителе.
  3. Протікання в прокладках.

Серед перелічених причин найчастіше відзначається вихід з ладу прокладок. Для застосування при монтажі труб пропонується кілька варіантів прокладок, що відрізняються по товщині і матеріалу.

Силіконові накладки для рушникосушки

Це прокладки, давно використовувані при монтажі водопровідних труб. За своїми характеристиками дуже нагадують гумові аналоги. Володіють еластичністю, відсутній запах, немає шкідливих компонентів.

Можуть витримувати тиск до 500 Бар, температура до +350 °С. Бажано проводити заміну раз у два роки.

Фторопластові накладки

Матеріал на вигляд світлого кольору і на дотик досить твердий. За своїми характеристиками є стійким до температур: від -120 °С до +150 °С, добре витримує тиск до 160 Бар і агресивні середовища. При використанні показав себе відмінно.

Не поддавливается при міцному затягування вузлів, так як кромки труб у місцях притягнення до кранів досить гострі.

Гумові і паронітові ущільнення

Які прокладки для рушникосушки краще? Гумові прокладки виготовляються з матеріалів твердих сортів гум. Перевага — це низька ціна, широкий асортимент розмірів. У порівнянні з іншими виробами термін служби самий маленький, всього близько року.

Важливо! При міцній затягуванні вузлів є ймовірність проколоти матеріал. Температура використання: від – 20 °С до +90 °С.

Паронітові. Виготовляються з матеріалу, у складі якого знаходяться каучук і азбест. Недоліком є вміст шкідливих речовин у матеріалі через азбесту. Хоча розмір його невеликий, але шкода хоч і малий, наноситься.

Характеристики роботи: витримує температуру до +2000, до 60 Бар (для армованих) і до 40 Бар (для неармованих). Застосування наголошується на великих магістральних трубопроводах мереж.

Підводячи підсумок, можна сказати, що лідером на сьогоднішній день, особливо для застосування на сушилах, є фторопластові прокладки. Другими за експлуатаційними характеристиками стають силіконові аналоги. Далі замикають список гумові і паронітові варіанти.