Види рушникосушок

Полотенцесушитель — це незамінна річ в кожній ванній. Він допомагає швидко висушити рушник, а також зберігається потрібну температуру в кімнаті. При виборі пристрою потрібно враховувати його особливості. Адже від купленої моделі буде залежати термін служби і якість роботи пристрою.

Види рушникосушок

На сьогодні випускаються три основних види приладу:

 • Водяний.
 • Комбінований.
 • Електричний.

Вони відрізняються матеріалом виготовлення, розмірами і параметрами. Полотенцесушитель — це зігнута труба, по якій циркулює гаряча вода. За рахунок цього вона нагрівається. На пристрої сушать рушники та одяг. Воно відмінно зберігає тепло у ванній, роблячи водні процедури більш комфортними.

За типом нагріву

Пристрій має кілька типів нагрівання:

Водяний

Це найбільш поширений тип нагріву. Батарея нагрівається за рахунок циркуляції в ній гарячої води. На трубу можна вбудовувати додаткові крани для регулювання температури. Зазвичай водяні полотенцесушителі випускають у формі змійки або драбинки. Головна перевага такого типу – економія грошей. Недоліком же є те, що при відключенні центрального опалення труба працювати не буде.

Електричний

В електричних моделях батарея нагрівається спеціальним теном вбудованим всередину. Прилад також випускається у формі змійки або драбинки. По обслуговуванню він дорожчий, ніж водяний. Однак, в ньому можна регулювати температуру і використовувати в будь-який час року.

 

Комбінований

В комбінованих моделях поєднано два типи нагріву електричний і водяний. У такому варіанті два типи контуру, вони незалежні один від одного. У холодні пори року можна використовувати тільки водяний тип, а в літній електричний. Основна перевага такого рушникосушки в тому, що його можна використовувати в будь-який час року, і він зручний в експлуатації.

За типом матеріалу

Батареї для ванної кімнати роблять з декількох матеріалів. Вони відрізняються між собою складом, і реакцією на зовнішні фактори.

Нержавіюча сталь

Моделі з нержавіючої сталі мають свої переваги:

 • Виготовлені з суцільної труби.
 • Витримують великий тиск і перепади температури.

Такі труби славляться своєю міцністю, довговічністю і доступністю. Найчастіше у ванних можна зустріти саме такі варіанти рушникосушки.

Мідь

Мідні батареї володіють хорошою теплопровідністю і стійкістю до корозії. Моделі з міді швидко нагріваються і добре сушать рушники. Вони мають невелику вагу і всередині захищені спеціальним покриттям від прямого контакту з водою.

Латунь

У магазинах сантехніки нерідко можна зустріти латунні рушникосушки. Такі моделі не розраховані на перепади температури, тому їх краще всього встановлювати в приватні будинки, а не в міські квартири. Основна перевага латунних труб — велика різноманітність форм.

За типом підключення

Від типу підключення буде залежати якість роботи приладу.

Рушникосушки підключають наступним чином:

 • Нижнє підключення. Патрубки кріпляться знизу. За рахунок такої установки гаряча вода відразу надходить у верхню частину і забезпечує нагрівання всієї змійки;
 • Верхнє. Вхід і вихід в трубу кріпиться зверху. Мінус такої установки в тому, що нижня частина пристрою буде завжди менше тепла, з-за цього рушник не буде рівномірно висихати;
 • Діагональне підключення. Вхід і вихід розташований протилежно. Це дозволяє воді рівномірно циркулювати по всіх трубах;
 • Бічне. Найбільш популярний тип підключення. Тут вода циркулює зверху вниз, однак, патрубки розташовані з однієї сторони. Такий варіант можна встановлювати в будь-якому кутку або стіні ванної.

Для кожної ванної підходить свій тип підключення. Іноді габарити приміщення не дозволяють встановити велику діагональну модель. Тому варто придивитися до боковим або нижнім варіантів підключення.

За місцем установки

Тип конструкції визначає, де буде встановлена батарея. Тому також треба враховувати при виборі рушникосушок.

За місцем установки прилад поділяють на:

 • Настінні. Одна з найпопулярніших моделей. Займає мінімальну кількість місця і зручні в експлуатації. Є мініатюрні моделі для невеликих ванн.
 • Підлогові. За розмірами більше ніж настінні. Із-за габаритів і способу установки займають більше місця у ванній.
 • Складні. Універсальні настінні моделі, які мають функцію розвороту на 180 градусів. Головний недолік — при частому використанні пристрою в місці вигину накопичується вода.
 • Портативні. Цей варіант доступний тільки в електричних моделях, так як для їх включення потрібна розетка. Портативні варіанти можна переставляти в будь-яке місце для зручності.

Рушникосушки — це відмінне пристосування, що дозволяє в мінімальні терміни просушити рушник і зберігати теплу атмосферу в приміщенні. Вони мають різні види, тому перед вибором рекомендовано вивчити всі моделі, і підібрати найбільш оптимальний варіант.