Що робити, якщо тече полотенцесушитель у місці з'єднання

Встановивши рушникосушка у ванні кімнаті, споживачі починають насолоджуватися оптимальною температурою, і сушать речі допомогою даного приладу. Але іноді він виходить з ладу, а саме починає пропускати воду в місці з'єднання. І така проблема потребує термінового вирішення, оскільки в інших ситуаціях можна зіпсувати не тільки дорогий ремонт у своїй квартирі, але і затопити сусідів знизу. І саме тому ми вирішили поговорити про поширені причини появи несправності, а також способи її усунення.

Можливі причини, чому підтікає полотенцесушитель у місці з'єднання

Причин підтікання рушникосушки існує більш ніж достатньо. При цьому несправність може з'явитися не тільки на старому обладнанні, але і на нещодавно встановлених моделей. І характер неприємності при підтіканні не буде залежати від моделі приладу.

Ослаблення накидної гайки

Нерідко підтікання пов'язано з тим, що натискна гайка просто открутилась. Це може відбутися через усадки або регулярних температурних перепадів.

Корозія металу

На жаль, корозії піддаються не тільки самі труби приладу, але і місця з'єднання. Щоб не допустити появи течі, рекомендується регулярно перевіряти стан рушникосушки. Інакше потоп неминучий. Крім того, рекомендується забезпечити рушникосушарки захист від гідравлічних ударів, встановивши на вході спеціальну систему.

Знос прокладок

Дана причина є найбільш популярною. Знос гумових прокладок є основною причиною протікання полотенцесушителей в місцях з'єднання.

Має місце шлюб

Ця причина актуальна при встановленні нових рушникосушок. Іноді на ринок сантехніки потрапляють браковані моделі, і, на жаль ,споживачі не застраховані від покупки таких приладів. У підсумку шлюб дає знати про себе відразу після установки, і прилад починає протікати в місцях з'єднання.

Крім того, шлюб може з'явитися і на початку справному пристрої в результаті неправильного монтажу. Тому при зупинці необхідно дотримуватися всі вимоги виробника, а якщо відповідні навички та досвід відсутні — потрібно звертатися до професійних сантехнікам.

Що робити, якщо потік полотенцесушитель

Природно, при виникненні несправності потрібно усунути її в терміновому порядку, інакше потопу просто не уникнути, і фінансові розтрати будуть в рази більше витрат на ремонт обладнання. При наявності знань можна зайнятися ремонтом приладу самостійно, т. к. для усунення більшості причин умілих рук буде більш ніж достатньо. Але, а якщо лагодження приладу є для вас проблематичним завданням, необхідно звернутися до фахівця.

В цілому для самостійного ремонту не буде потрібно багато часу. Але перед його початком потрібно виконати кілька підготовчих кроків. Насамперед потрібно перекрити воду на стояку, щоб в процесі ремонту не затопити сусідів. Також необхідно взяти деякі інструменти для проведення робіт.

Які інструменти знадобляться для усунення поломки

Для усунення несправності знадобиться мінімальний набір інструментів, який повинен бути в домі кожного чоловіка. Потрібно лише взяти:

  • відповідний за розміром ключ;
  • герметик і льон;
  • відповідні за розміром прокладки;
  • ніж або ножиці.

Довідка!

Якщо підходящої прокладки не виявилося під рукою, її можна виготовити самостійно. Все що потрібно — вирізати її з шматка гуми, підігнавши під ваш полотенцесушитель.

Що потрібно знати для усунення течі

Слід розуміти, що текти може виникати не тільки в результаті неякісного монтажу або інтенсивної експлуатації. Досить поширеною причиною появи протікання є і матеріал виготовлення придбаного приладу, а також якість знаходиться в ньому води. Як ви могли здогадатися, її якість завжди залишає бажати кращого. Проти негативного впливу можуть встояти лише рушникосушки, виготовлені з нержавіючої сталі. Але в силу своєї популярності такі моделі часто підробляються, і відповідно в процесі їх придбання слід бути гранично уважним, щоб не натрапити на шахраїв.

Увага!

На ринку представлені не лише водяні, а й електричні рушникосушки. І якщо хочете позбутися навіть від найменшої ймовірності появи течі, рекомендується купувати електричні моделі, оскільки в них немає води, і обігрів кімнати поряд з сушкою речей виконується завдяки нагрівального елементу.

При появі протікання необхідно виявити причину. Якщо вона виникла через заводського шлюбу, необхідно звернутися у магазин, де ви повинні замінити прилад по гарантії. Але, а якщо проблема пов'язана з помилкою виробника, то потрібно перейти до самостійного ремонту. У процесі виконання робіт необхідно бути гранично акуратним, щоб не зірвати труби і не пошкодити їх використовуваними інструментами.

Що робити, якщо тече рушникосушка з-під гайки: покрокове керівництво

Пропонуємо покрокове керівництво, яке складається з досить простих дій, які допоможуть вам швидко усунути неполадку.

  1. Спочатку рекомендується оглянути накидну гайку. Якщо вона ослабла, то потрібно всього лише підтягнути її гайковим ключем, і таким способом усунути несправність.
  2. Якщо поломка не зникла, потрібно перевірити прокладку. І якщо причина криється у виході її з ладу, слід миттєво зробити заміну, попередньо перекривши воду і слив її з рушникосушки. А якщо відповідні знання відсутні, необхідно надіслати заявку на виклик спеціаліста в місцевий ЖЕК.
  3. При корозії металу виконати якісний ремонт вийде навряд чи. Використання хомута усуне проблему лише на незначний часовий проміжок, а використання зварювання в даному випадку буде недоречним. Відповідно проблема з течею може бути вирішена тільки заміною вийшов з ладу приладу на нову модель.
  4. Якщо нічого із зазначених вище методів не допомогло, потрібно перевірити кут монтажу труб підводки і самого приладу. При неправильному встановленні ймовірність утворення великої щілини наближене до максимуму, і як наслідок з'явиться текти. В таких випадках проблема вирішується шляхом виправлення труб за рівнем. Як альтернативний варіант — використання більш товстої прокладки.

Якщо вище перелічені методи не дали результату, перекрийте подачу води у квартиру і зверніться за професійною допомогою.