Перенесення рушникосушки на іншу стіну

У наших будинках з'являється все більше і більше пристосувань, які помітно полегшують наше життя. Багатьом вже складно уявити, як можна обходитися без пральної машини, електроплити або телевізора. Трохи менш поширеним, але від цього не менш корисним є полотенцесушитель. Це пристосування досить універсально: воно використовується як для сушіння речей, так і, наприклад, для прогріву приміщення в холодну пору доби, щоб приймати ванну було більш комфортно. Але іноді виникає потреба змінити його місцезнаходження і тут все не так просто. Як правильно перенести полотенцесушитель на іншу стіну, враховуючи всі правила і особливості вашої квартири?

Монтаж рушникосушки на іншу стіну

Отже, які питання можуть виникнути, якщо ви вирішили перенести прилад? Для початку, давайте з'ясуємо, чи вважаються ці маніпуляції переплануванням квартири, для якої потрібен спеціальний дозвіл житлової інспекції.

На поверхових планах БТІ такі зміни не відзначаються, тому відповідного регламенту немає. Але якщо ви живете не в приватному будинку, а в багатоквартирному, то слід пам'ятати, що сушитель працює від загальнобудинкової системи опалення. А це означає, що потрібно обов'язково узгодити свої дії з керуючим по дому, так і з іншими мешканцями, щоб надалі уникнути прикрих неприємностей.

Існує два можливих варіанти розвитку подій. Наприклад, якщо ви задумали перенести лише полотенцесушитель, а не проводите тотальну перепланування всієї квартири, то достатньо лише звернутися в керуючу компанію, яка згодом видасть вам довідку про те, що всі роботи були проведені з її допомогою.

Якщо ж у вашій квартирі повноцінний ремонт, то не обійтися без звернення в житлову інспекцію. Вам потрібно буде подати відповідні документи, де будуть прописані всі зміни, в тому числі перенесення рушникосушки. Житлова інспекція розгляне ваш проект і погоджує його, після чого можна буде приступити до справи.

Перенесення водяної рушникосушки

Існує два різних види цього пристосування: водяна і електрична. Для початку розглянемо особливості переносу водяної рушникосушки, так як це більш складна і трудомістка операція, ніж у другому випадку. Якщо у вас є потрібні інструменти і вміння, то впоратися з цим завданням можна і своїми силами, але слід діяти дуже обережно, адже в разі невдачі виправити помилки буде дуже важко.

Водяний прилад складається з наступних частин:

  • система, за якою подається вода;
  • спеціальна пробка;
  • кронштейни для кріплення на стіну;
  • клапан для спуску повітря;
  • вентилі для перекриття води.

Отже, слід звернути увагу, що прилад може працювати як від системи опалення, так і від системи, яка забезпечує приплив гарячої води в квартири. Звичайно ж, краще буде другий варіант, тому що опалення подається не більше півроку, весь інший час року про використання рушникосушки в цьому випадку не може бути й мови. Також, у разі будь-якої поломки систему гарячого водопостачання перекрити набагато легше, ніж опалювальну. Це дозволить вам заощадити сили і доставить великий комфорт надалі.

Для здійснення переносу знадобляться такі інструменти, як болгарка, зварювальний апарат і т. д.

ВАЖЛИВО! Якщо ви невпевнені, що зможете виконати всі роботи правильно або у вас немає відповідного досвіду, то краще звернутися до фахівця, тому що це далеко не найлегший вид монтажних робіт, доступний кожному.

Перенесення електричного полотенцесушителя

Цей випадок значно легше, чим описаний раніше. Ідеальним буде наявність поруч з передбачуваним місцем перенесення джерела живлення — тоді не доведеться прокладати додатковий провід. Саме на це варто звернути увагу перед вибором місця на іншій стіні для вашого рушникосушки.

Якщо ж провід прокладати все-таки потрібно, то перед вами буде стояти інший вибір: як краще розташувати його під облицюванням або безпосередньо на ній. Перший варіант набагато надійніше, але і складніше. У випадку якщо вам треба зробити все швидше і менш важко, а у ванній не проводиться іншого ремонту, то можна скористатися другим варіантом. Це також позбавляє від необхідності проводити оздоблювальні роботи після установки рушникосушки на нове місце.

В принципі, вся суть роботи тут зводиться до того, що доведеться зняти прилад з попереднього місця кріплення і перенести на нове, попередньо просвердливши дрилем місця для спеціальних тримачів.

Загальні правила при перенесенні рушникосушки на іншу стіну

Незважаючи на відмінності між видами приладів, існують також загальні правила для перенесення кожного з них:

  1. Конструкція сушителя повинна повністю відповідати поверхні, на яку він буде кріпитися.
  2. Не варто ігнорувати і встановлення байпаса — резервного шляху, який буде задіяний в разі якоїсь аварії чи нештатної ситуації. Це вбереже вас від багатьох проблем у разі непередбачених поломок.
  3. Труби, які будуть використані в процесі установки, повинні відповідати особливим вимогам, інакше в подальшому вони можуть не витримати навантаження.
  4. Якщо забезпечити невеликий нахил підвідної труби в бік потоку гарячої води, то можна позбавитися від появи повітряних пробок в подальшому.

Тепер ви знаєте, які бувають рушникосушки та особливості переносу кожного з них на іншу стіну, а також що потрібно зробити, щоб ні у мешканців будинку, ні в житловій інспекції не виникло жодних претензій у зв'язку з даними змінами у вашій квартирі.