Як спустити повітря з рушникосушки

Буває так, що мешканці багатоквартирних будинків скаржаться на непрацездатність сушарки, яка найчастіше підключена до центрального опалення. Це зовсім не означає, що конструкція зламалася і непридатна до подальшого використання. Існує безліч інших джерел виникнення дефекту. Донести до читача інформацію про те, з-за чого це з'являється, і як таке усунути — мета цієї статті.

Чому треба спускати повітря з рушникосушки

Для початку необхідно розібратися з самим призначенням приладу. Навіщо його встановлюють у ванних кімнатах?

Тому що саме завдяки йому обстановка стає м'якшою за рахунок висушування, підтримується макроклимат в кімнаті. А виходячи з цього, запобігає появі різних грибків, цвілі на стінах, стелях і плінтусах. Однак після тривалої експлуатації циркуляція води може порушуватися, так як повітряна маса накопичується всередині агрегату (це називається пробкою). Іноді він навіть перестає гріти і втрачає свої переваги.

Найпоширеніші причини спуску води з рушникосушки:

 • Бувають випадки, коли гаряча вода в трубах випаровується досить повільно. Це відбувається внаслідок утворилися всередині бульбашок, які заважають пересуванню теплої рідини.
 • До таких же нестрашним причин можна віднести перезапуск водопостачання після невеликої перерви у використанні, неправильно підібрана форма сушарки або ж саме підключення, з-за яких також гарантовано освіта пробки.

Отже, щоб такі явища не позначалися з негативом на якість атмосфери в приміщенні, потрібно ліквідувати повітря з системи.

Наскільки часто потрібно стравлювати повітря з рушникосушки

Відповіддю на таке питання користується попитом серед користувачів, тільки дізналися про насущну проблему. Безумовно, можна проробляти махінацію відразу ж після того, як помітили погіршення в подачі тепла через труби. Відкладати це і зволікати небажано, так як процес з часом посилюється. А в разі коли ви спустіть масу, конструкція продовжить свою діяльність у повній потужності. Таким чином, проводити процедуру слід по мірі появи проблеми.

Як випустити повітря з рушникосушки: покрокова інструкція

Для усунення недоліку в роботі пристрою слід спочатку враховувати деякі нюанси і особливості. Звичайно ж, зробити самостійно це просто і легко, не потрібно допомога фахівця. Розрізняють два способи ліквідації.

Традиційний спосіб

Характеризує себе як класичний, стандартний метод. Розраховує на усунення повітря за рахунок спуску води. Однак дії залежать від вашого місця розташування. Якщо ви живете в багатоповерховому будинку, то необхідно вивчити схему, щоб знати, де можна відкривати кран. При знаходженні спуску в вашій квартирі, є можливість самим спустити рідина.

 1. Першим кроком відкрутіть гайку, що сполучає трубу ГВП з сушаркою. Робити це потрібно за допомогою розвідного ключа.
 2. Попередньо поставте напоготові ємність, яка знадобиться у разі зливу.
 3. Далі треба дочекатися моменту, коли після ослаблення вироби, почнеться різного роду шипіння.
 4. Заключним моментом стане спуск води.

ДОВІДКА!

Коли повітря перестане виходити (його не виявиться більше всередині), гайку можна закручувати на вихідне місце.

У разі якщо вищеописаний спосіб не допоможе виправити неполадку, існують інші варіанти:

 • Буває так, що в будинках старого типу потрібен індивідуальний підхід до ситуації. Тут же потрібно власнику звернутися до людини, що живе на останньому поверсі і стравити повітря саме з його квартири. Це пояснюється тим, що маршрут стояка ГВП проходить з нижнього до верхнього поверху, там робить петлю і веде назад вниз. Тому повітря накопичується у верхній точці. Так що дії потрібно проробляти ті ж самі, тільки з іншого місця.
 • У будинках з дев'ятьма поверхами труба і відведення ГВП знаходиться на горищі. Тому слід дістатися до нього і дотримуватися тієї ж інструкції: відкрити кран і злити в каналізацію. Однак ця зона може бути недоступною для сторонніх, в неї можуть потрапити виключно сантехніки. Тоді вам варто їх викликати.
 • Якщо ваше будова не підходить ні під одну характеристику будівель, то залишається тільки викликати спеціальну службу, яка неодмінно допоможе вам розібратися і усунути несправності.

Спосіб з використанням крана Маєвського

На відміну від попереднього способу, цей більш сучасний.

 1. Для початку підготуйте досить велику чашу для зливання і поставте її рівно під кран.
 2. Трохи відкрутіть гвинт.
 3. Після шипіння повинна піти вода. Дочекайтеся, щоб вона йшла з відсутністю повітря. Це ознака остаточного стравлювання.
 4. Можна назад закручувати виріб.

Як бачимо, дана проблема досить проста і цілком вирішувана. Впоратися з нею можна самостійно, більше того, різними способами.