Як працює електричний полотенцесушитель

Важко уявити ванну кімнату без рушникосушки. Наявність такого атрибуту дозволяє використовувати його не тільки для сушіння білизни, але і для підтримки необхідної температури і вологості всередині приміщення.

Конструктивні особливості сантехнічних приладів дозволяють розділити на:

 • електричні;
 • водяні;
 • об'єднані.

Більшість споживачів користуються водяним обладнанням для сушіння білизни. Застосування такої конструкції можливо лише при наявності підведення інженерних мереж до необхідного приміщення. Відсутність можливості підключення до гарячого водопостачання або опалення, змушує споживача задуматися над придбанням і установкою електричного приладу.

З чого складається електричний полотенцесушитель

Зовнішній вид сантехнічного устаткування для сушіння рушників електричного типу нічим не відрізняється від водяних побратимів. Такі ж форми переплетених змійовиків у вигляді літери S, U або М. Особливо популярні моделі у вигляді драбинок, з великою кількістю горизонтальних перегородок. Як і у водяних, корпус виготовляють з хромованих елементів, що доповнюють блиск інших сантехнічних атрибутів ванної кімнати. Деякі моделі полотенцесушителей мають забарвлення, завдяки якій, вписуються в потрібний інтер'єр.

Складається електричний прилад з алюмінієвих, латунних або сталевих труб, нагрівального елемента і регулятора температури. Деякі моделі комплектують датчиками для підтримки необхідного мікроклімату. Відмінними зовнішніми складовими від водяних, є видимий терморегулятор і провід підключення до мережі.

Принцип роботи електричного полотенцесушителя

Прилад для сушки рушників працює тільки при підключенні до електромережі. Через регулятор температури, який дає команду на включення в автономному режимі, струм подається до нагрівального елементу. В якості останнього, застосовують сухий або мокрий ТЕН, який нагріває вигнуту поверхню рушникосушки. Нагрівальним елементом може служити також кабель, розташований всередині трубчастої конструкції для сушіння білизни.

Різновиди електричних полотенцесушителей

Сьогодні споживачеві пропонується великий вибір різноманітних моделей. В залежності від форми сантехнічного приладу, розрізняють:

 • М-образні (звичні змійовики).
 • S-образні.
 • Драбинки.
 • П-образні (або U).

Крім форми, відзнакою можуть бути розміри агрегату.

ВАЖЛИВО!

На відміну від водяних агрегатів, теплова потужність електричних полотенцесушителей не залежить від розмірів. Тепловіддача електроприладів прямо пропорційна струму кількості електроенергії.

За принципом роботи нагрівального елемента, обладнання буває:

 • з мокрим Теном;
 • з сухим Теном;
 • з гріючою кабелем.

Наявність мокрого Тена дозволяє застосовувати технологію нагрівання в сушилах комбінованого типу. Такі прилади можуть працювати з використанням двох джерел тепла: гарячого водопостачання (опалення) або електрики.

УВАГА!

Включення такого агрегату при відключеній воді або опаленні і відсутності в порожнині рідини для нагрівання, спричиняє за собою вихід з ладу нагрівального елемента.

Застосування нагрівального елемента мокрого типу дозволяє використовувати в приладах із замкнутим контуром не тільки воду, але і масло.

ВАЖЛИВО!

Полотенцесушитель розташовують таким чином, щоб ТЕН знаходився в нижній частині агрегату. Зовні це обумовлено місцем установки терморегулятора.

Обладнання з сухим нагрівальним елементом менш вимогливо до локації монтажу. У цих агрегатах відсутня рідина, а сухий ТЕН, рівномірно розташований по всій поверхні труб, миттєво нагріває поверхню сантехнічного приладу. Такі конструкції більш довговічні й економічні по споживанню електроенергії.

Рушникосушки з гріючою кабелем нещодавно з'явилися на споживчому ринку і встигли завоювати велику популярність за рахунок підвищеної економічності та різноманітності дизайну. Основою конструкції є спеціальний електропровід, який, при підключенні до мережі, нагрівається і віддає тепло оболонці. Цей кабель вбудований у внутрішню порожнину трубок сантехнічного приладу і служить джерелом теплової енергії. Такі конструкції мають менший від сухих Тенів споживання електрики на 100-300 Вт, при однакових характеристиках тепловіддачі. Термін експлуатації перевищує аналоги на 5-10 років.

Чим вигідний такий агрегат

Виділимо кілька явних переваг агрегату:

 • Застосування водяних рушникосушок не дозволяє добре прогрівати ванну кімнату багатоквартирного будинку, у зв'язку з нестабільним режимом проходження теплоносія по трубах сантехнічного приладу. З цієї причини в приміщенні постійно з'являються сирі місця, а згодом – цвіль, грибок. Електричний агрегат прогріє необхідну простір належним чином і не допустить виникнення вогкості.
 • Комплектація датчиками вологості і температури підвищує вартість обладнання. Але, при експлуатації, дозволяє рушникосушарки витрачати меншу кількість електрики для підтримки необхідного мікроклімату. Придбання та установка електричного агрегату назавжди позбавить приміщення від імовірності появи цвілі.
 • Перевагою таких приладів є можливість перенесення і підключення на іншу стінку або ж – в інше приміщення. Водяні конструкції позбавлені такого ресурсу у зв'язку зі специфікою підключення.

При виборі сантехнічного обладнання важливо звертати увагу на теплові характеристики, які показують можливість застосування для необхідної площі приміщення. Правильність підбору визначить комфортний мікроклімат ванної кімнати.