Як почистити посудомийку

Щоб забезпечити якісну роботу і довгий термін експлуатації посудомийної машини, необхідно грамотно і своєчасно проводити очистку не тільки зовнішніх, але і внутрішніх елементів.

Чищення посудомийки в домашніх умовах синтетичними засобами

Для цих цілей підійдуть рідкі миючі засоби, призначені для миття посуду. Також в магазинах побутової хімії можна придбати професійні засоби для посудомийок, які необхідно застосовувати один раз на тридцять циклів. Дані засоби, що мають відповідний склад і враховують всі особливості приладу, вважаються найбільш безпечними.

Як почистити кухонну техніку від жиру без застосування фізичної сили

Існує безліч ефективних засобів, приготованих самостійно з доступних інгредієнтів. Розглянемо деякі з них.

Розчин соди і оцту готується наступним чином: береться вода і оцтова кислота 5% у співвідношенні 13:1, в ємність додається харчова сода (приблизно 55 грам), все добре перемішується, консистенція повинна пошипеть. Далі ємність розташовують у машині, запускають її в стандартному режимі без посуду. По закінченні протирають ганчірочкою внутрішню камеру, від забруднень не повинно залишитися і сліду.

Важливо! Перед початком проведення робіт по очищенню посудомийної машини, необхідно відключити її від мережі і перекрити кран подачі води.

Які деталі потрібно знімати і ретельно чистити окремо

Для початку дістаємо кошика і пристосування для столового приладдя, замочуємо їх в заздалегідь підготовленій ємності з водою і миючим засобом, залишаємо на деякий час в залежності від забруднення (від 30 хвилин до години). Після добре чистимо за допомогою губки і обполіскуємо чистою водою. Дана процедура дає хороший ефект.

Найбільш забруднюється деталлю є сітчастий фільтр, на якому щодня збирається у великій кількості шар жиру і нальоту. Забиваються невеликі отвори, в результаті може з'явитися досить неприємний запах з-за розсадника шкідливих бактерій, а головне це може стати причиною течі. Процедура очищення полягає у здійсненні таких дій: необхідно дістати нижню корзину і розібрати її, витягти фільтр і ретельно промити під краном з застосуванням будь-якого миючого засобу, призначеного для миття посуду. Далі просушуємо деталь або витираємо рушником насухо, встановлюємо назад. Для підтримки сітчастого фільтра у відмінних гігієнічних умовах достатньо проводити цю процедуру 1-2 рази на тиждень.

Наступним кроком буде очищення лопатей, які забруднюються залишками їжі і накипом. Для цього витягаємо їх і промиваємо, отвори прочищаємо за допомогою зубочисток.

Кожні півроку бажано прочищати ущільнювачі з використанням спеціалізованих засобів, рекомендованих виробником. Також стане у нагоді зубна щітка, яка з легкістю проникає в простір між прокладками.

Методи усунення іржі та плісняви з деталей приладу

Ідеальним засобом для видалення чорної цвілі в домашніх умовах є відбілювач. Чим вище рівень забруднення, тим більше часу знадобиться для обробки (для самих сильних забруднень 5-6 годин, для невеликих – від двох до трьох годин). Перед тим, як обробляти білизною, можна спочатку нанести розчин перекису водню на 2 години.

Важливо! Якщо у складі приладу присутні деталі з нержавіючої сталі, хлоровмісні речовини не підійдуть.

Довідка! Запобігти появи цвілі досить просто – достатньо регулярно залишати дверцята відкритими для вивітрювання залишків вологи.

Перші симптоми поява іржі – здуття поверхневого шару фарби або лущення. Усунення досить складне і можливо тільки за допомогою спеціальних засобів для видалення іржі. Щоб попередити появу цієї неприємної проблеми, достатньо встановити водоочисний фільтр.

Особливості чищення приладу лимонною кислотою

Використання лимонної кислоти для догляду за ущільнювачами вважається небажаною з причини негативного впливу на властивості гуми. Після застосування даної речовини гумова прокладка втрачає такі важливі функції як еластичність і герметичність.

Як запобігти накопиченню бруду і утворенню накипу на деталях

Важливо! Перед завантаженням брудний посуд необхідно ретельно очистити від залишків їжі. Це дозволить проводити генеральне прибирання приладу набагато рідше.

Для запобігання появи накипу можна проводити (кожні шість місяців) чистку лимонною кислотою. Процедура досить проста: наповнити лоток лимонною кислотою в обсязі 200 грам і запустити мийку без посуду. Фахівці рекомендують використовувати спеціальні засоби (Finish, Soda sun, Topper, Амвей).

Увага! Головне правило для профілактики утворення накипу – регулярне вживання солі, завдяки якій скорочується нагромадження відкладень.