Чи можна ставити посудомийку поруч з плитою

Купуючи посудомийну машину, необхідно заздалегідь визначити, де саме буде стояти корисний агрегат. При його установці зазвичай враховується, наскільки зручно господині буде користуватися пристроєм для миття посуду.

Однак не менш важливо знайти для машини таке місце, яке забезпечить її безпечну експлуатацію, а також гарантує необхідні умови роботи.

Розберемося, чи будуть створені такі умови, якщо посудомийка буде сусідити з плитою.

Враховуємо вимоги виробників

Кожен виробник в інструкції вказує конкретні правила розміщення даної моделі посудомийної машини в кухні. Основною вимогою виробників є неприпустимість встановлення машини для миття посуду впритул до інших предметів. Господарю побутової техніки важливо організувати створення повітряного зазору навколо посудомийки.

Рада! Простір технологічного зазору (не менше 40 см) можна використовувати для створення додаткового відсіку всередині вбудованої кухні (наприклад, для бутылочницы або ящика для зберігання).

Ще одна рекомендація виробників — рівномірна фіксація машинки з двох сторін. Це можна забезпечити сусідніми ящиками вбудованої кухні, які мають жорстке кріплення.

Правила поєднання посудомийної машини з побутовою технікою на кухні

Розглянемо докладніше, яке місце можна вважати найбільш підходящим для посудомийної машини.

Чи можна ставити посудомийку поруч з плитою, варильною поверхнею або духовою шафою

Основне питання, яке хвилює власників посудомийок, припустимо розміщувати поруч побутові прилади для приготування їжі (духовку, варильну поверхню, газову або електричну плиту) і посудомийну машину.

Рекомендації по установці плити, духовки, варильної поверхні та посудомийниці:

  • Необхідно забезпечити дотримання технологічного зазору в 40 см між бічними стінками посудомийної машинки і плити чи духовки.
  • Неприпустимо розміщення варильної поверхні безпосередньо над посудомийкою.

Порушення правил призведе до того, що, під впливом високих температур, висохне і перестане забезпечувати герметичність ущільнювальна машинка приладу.

Вдалі і невдалі сусідства

Сучасна кухня складається з безлічі відсіків і вбудованих шухляд, що приховують інші побутові прилади. При установці агрегату важливо враховувати, сусідство з чим допустимо, а з чим небажано для посудомийної машини.

Рекомендовані комбінації:

З посудными ящиками. Результатом роботи посудомийки стає чистий посуд, яку потрібно розставити по місцях. Тому правильніше розмістити посудомийку під шафкою з сушкою. Бажано мати поруч і висувні посудні ящики.

З ящиком, в якому зберігаються миючі засоби. Машину, призначену для миття посуду, не варто віддаляти від ємності під мийки на значні відстані.

Довідка! Для зручності господині та інших членів сім'ї відстань від ємності під мийкою, де зберігаються миючі засоби, до посудомийної машини не повинно перевищувати 0,8 — 1,0 м.

З холодильником. Фахівці не бачать ніяких протипоказань до сусідству посудомийки і холодильника. Обидва прилади виконують свої функції, не заважаючи один одному.

Небажані комбінації:

Під раковиною. Деяким господиням здається, що найкращим рішенням стане установка пристрою для миття посуду під раковину. Це думка помилкова! Габарити посудомийної машини в більшості випадків перевершують обсяг місця під раковиною. Це створює труднощі з розміщенням комунікаційних елементів пристрою.

Слід мати на увазі, що при наполегливості деяких домогосподарок, які не бажали знайти інше місце для своєї «помічниці», доводилося вирубувати нішу в стіні, щоб збільшити потрібний машині обсяг. Чи потрібно створювати собі подібні проблеми, кожен власник посудомийки зможе вирішити самостійно.

З пральною машиною. Небажаність такого сусідства викликана сильною вібрацією, яку пралка виробляє при сушінні. Таке тремтіння негативно позначається на посудомийці, руйнівно діє на неї.

З мікрохвильовкою. Надмірно близьке сусідство з мікрохвильовкою може бути небезпечно для електроніки, яка забезпечує роботу посудомийної машини. Для безпечної роботи приладів необхідно створити між ними відстань від 0,5 м.

Вибираємо відповідний відсік під вбудованої кухні

При виборі місця установки потрібно не забути вимогу виробників про жорсткому кріпленні посудомийки з кожною з її бічних стінок. Згідно з цією вимогою підходящим місцем може бути тільки один з внутрішніх відсіків. Крайній ящик для посудомийки не підійде! У такому місці машинка буде жорстко зафіксована тільки з одного боку. Відсутність жорсткого кріплення з іншого боку порушить стійкість агрегату за час роботи.

Посудомийка, встановлена з урахуванням зазначених рекомендацій, стане надійним помічником, полегшить ведення домашнього господарства, забезпечить комфорт і затишок родинної кухні.