Як працює посудомийка

Посудомийна машина не так сильно поширена, як, наприклад, пральна. Не те, щоб винахід було ново – перші прототипи з'явилися ще в дев'ятнадцятому столітті. Просто багато хто спокійно обходяться без посудомийки, а от без пральної машини обійтися складніше. Як влаштована посудомийна машина? У статті буде дано опис принципу її роботи та перераховані основні складові частини.

Принцип роботи посудомийки всередині: відео-приклади

Дані відео наочно ілюструють те, як працює посудомийка:

Як виглядає робота посудомийної машини зовні

На панелі управління відображається виконується цикл, а посудомийка у відповідності з програмою виконує ряд дій – набирає воду, змішує з сіллю миючими засобами, нагріває її, обмиває і сушить посуд. Зовні зрозуміти, що відбувається в даний момент, можна за звуками працюючого електродвигуна, який приводить в рух коромисла, насоса, вентилятора при інтенсивній або турбосушке, а також за показаннями на панелі управління.

Будова посудомийної машини

Щоб зрозуміти, як працює посудомийка, потрібно уявляти собі, як вона влаштована. При необхідності розбирання машинки, краще всього відобразити процес на фото або відео, щоб потім правильно її зібрати. Перерахуємо основні частини:

  • Циркуляційний насос, він же електродвигун – нагнітає воду в коромисла, змушуючи її циркулювати.
  • Коромисла – у робочу камеру через них надходить вода.
  • Фільтр – необхідний для проціджування води і фільтрації її від вступника сміття – в двигун вона надходить очищеної.
  • Зливна помпа – для відведення брудної води в каналізацію.
  • Нагрівальний елемент – тен або проточного типу. Нагріває воду до робочої температури.
  • Корзини для посуду – призначені для укладання в них столового приладу, під кошиками розташовуються обертаються коромисла.

Як керувати посудомийній машиною

Для управління роботою посудомийній машиною необхідно задати їй програму роботи. В інструкції з експлуатації приладу всі режими роботи докладно описуються. Перш ніж натиснути кнопку «Пуск», необхідно переконатися, що не перекрита подача води і немає проблем з електроживленням. Після натискання кнопки «Пуск» миття посуду буде відбуватися в автоматичному режимі, нічим управляти не треба.

Практичні правила експлуатації приладу, про які не пишуть в інструкції

Щоб продовжити термін служби посудомийки, не варто підключати її до водопостачання гарячої води, навіть якщо така можливість передбачена для даної моделі – як шланги, так і датчики під дією температури швидко приходять в непридатність. Крім того, холодна водопровідна вода чистіша гарячої.
Для економії електроенергії в посудомийних машинах з турбосушкой, якщо немає необхідності терміново висушити посуд, можна дочекатися початку циклу сушіння, вимкнути живлення, відкрити дверцята машинки і спокійно досушити посуд природним шляхом.

Послідовність роботи посудомийної машини

Основні етапи процесу роботи такі:

  • основне миття допомогою розбризкування суміші води з миючим засобом;
  • подвійне ополіскування, в процесі якої видаляються залишки їжі і мийного засобу;
  • природна або примусова сушка.

Для чого потрібно замочування брудної посуду

Режим замочування передбачений для відмивання дуже сильно забруднених столових приладів з підгорілими або прилиплими до них залишками їжі, наприклад, гречаної каші. В такому режимі насос подає і розбризкує воду маленькими порціями протягом довгого часу, і бруд откисает.

Як відбувається процес миття

Спочатку надійшла вода змішується з сіллю і миючим засобом, потім тен нагріває її, потім в залежності від програми відбувається замочування або первинне ополіскування. В процесі ополіскування вода через розбризкувач під тиском подається на посуд, змиваючи залишки їжі. Потім, пройшовши через фільтр грубого очищення, та ж вода використовується для повторного ополіскування. Після цього спрацьовує злив, потім резервуар і посуд споліскують чистою водою. Вона також зливається, і автоматика включає режим природної або примусової сушки. По її закінченню машина сигналізує про завершення роботи.

Особливості промивання і просушування посуду

При обполіскуванні напір йде під тиском, при одночасному обертанні коромисел.
Сушіння буває трьох типів – конденсаційна, або природна, інтенсивна з нагнітанням повітря кімнатної температури, та турбо-сушка, при якій вентилятор нагнітає нагріте повітря. У різних моделях посудомийок передбачені певні режими сушіння.

Нюанси роботи посудомийки

Скільки часу займає процедура миття посуду

На повний цикл миття йде від 30 хвилин до півтора годин. Багато, скаже будь-яка домогосподарка і заявить, що впорається вдвічі або втричі швидше. Ніхто не сперечається, тільки ніхто і не збирається влаштовувати змагання по швидкісній миття. Принадність машинки якісного миття та звільнення користувача від рутинного заняття.

Як визначити ступінь завантаженості приладу

Може статися, що вибраний режим роботи посудомийки не підходить для кількості завантаженої посуди. Це відразу позначиться на якості її миття і сушіння – це буде видно неозброєним оком. У такому разі береться і вивчається інструкція по експлуатації приладу, і випробуються інші режими роботи.

Можливі проблеми в роботі посудомийки та шляхи їх вирішення

Найбільш поширені дві проблеми – вода може не йти з танка, і може не нагріватися. Причин кожної з несправностей можна перерахувати по сім-вісім на кожну. Найбільш характерні з них, разом з методикою усунення, наведені в інструкції по експлуатації. Якщо досвіду лагодження побутової техніки немає – необхідно звернутися до фахівця, що знає що і як робити в даній ситуації.