Можна підключити посудомийку до гарячої води

Сучасні посудомийні машини, що полегшують працю і заощаджують час, наш головний ресурс. Єдиний великий мінус – енерговитрати при нагріванні води для миття посуду. Електроенергія сьогодні коштує недешево, і виникає резонне питання – а що, якщо не гріти воду в посудомийці, а подати на неї вже гарячу воду? Чи можливо це, і як це відіб'ється на роботі машини? Всі за і проти такого підключення будуть висвітлені в статті.

Традиційний спосіб підключення води до приладу

Велика частина посудомийних машин в світі розрахована на підключення до системи водопостачання з холодною водою, тому цей спосіб підключення прийнято вважати традиційним. В інструкції з експлуатації приладу зазвичай покроково викладено процес приєднання.

Ймовірність підведення до посудомийці гарячого водопостачання

Можливість під'єднання залежить безпосередньо від марки посудомийки – не всі моделі можна підключати до гарячого водопостачання. При приєднанні необхідно використовувати шланг, призначений для гарячої води. Він отмаркирован, як правило, червоною смужкою. І справа навіть не в маркуванні – для різних шлангів застосовуються різні матеріали, що відповідають тим чи іншим вимогам.

Нюанси підключення гарячої води до посудомийці

Як дізнатися, чи можна подавати до приладу гарячу воду

Перш ніж підключати ПММ до водопроводу з гарячою водою, необхідно переконатися у можливості такого варіанту – про його допустимості повинно бути написано в інструкції з експлуатації приладу. У деяких моделей є також варіант гібридного підключення – одразу з двох шлангів.

Необхідні інструменти та матеріали

Для роботи знадобляться:

 • високотемпературний водяний шланг;
 • трійник з латуні (не силуміновий) з клапаном;
 • фільтр грубої очистки води;
 • розвідний ключ, плоскогубці, тефлонова стрічка.

Послідовність процедури підключення

Підключення проводиться в наступному порядку:

 • перекрити водопостачання;
 • підготувати вихід водопровідної труби;
 • під'єднати трійник до виходу труби;
 • до трійника підключити водозабірний шланг;
 • до вільного кінця шланга прикріпити фільтр грубої очистки;
 • під'єднати посудомийку до системи водопостачання.

Умови безпеки

Слід пам'ятати, що в системі гарячого водопостачання завжди високий тиск. Ні в якому разі не варто економити на шлангу – це загрожує швидкої поломкою. При підключенні дотримуйтесь інструкцій, ретельно герметизують з'єднання за допомогою тефлонової стрічки. Перед введенням приладу в експлуатацію обов'язково зробіть пробний запуск і переконайтеся у відсутності протікань.

Увага! Категорично забороняється користуватися незаземленим посудомийкою! Можливе ураження електричним струмом.

Плюси і мінуси підключення посудомийки до гарячої води

Питання економії

Чи вийде заощадити? Складне питання, і ось чому:

 • Допустима робоча температура у посудомийки не перевищує 70 градусів, при її перевищенні можуть вийти з ладу системи фільтрації.
 • Однозначно необхідний фільтр грубої очистки – в системі гарячого водопостачання багато бруду і сміття.
 • Швидкий вихід з ладу шлангів і прокладок із-за впливу високих температур.

Єдиним плюсом є зниження енерговитрат на нагрів води.

Продовження терміну служби приладу

Як було описано вище, для того, щоб посудомийка пропрацювала свій гарантійний термін, не можна експлуатувати її в нештатних режимах. При її виході з ладу, і користуванні системою гарячого водопостачання, гарантію можуть анулювати. В кінцевому підсумку, споживання півтора кіловат при нагріванні може виявитися значно дешевше.

Крім того, при підключенні холодної води, вона розбавляється спеціальною сіллю з іонообмінника для більшої м'якості. При порушенні температурного режиму система регулювання швидко виходить з ладу.

Вплив на процес миття посуду

Якість миття посуду особливо не змінюється, тому що в посудомийці є термореле, нагріває воду до певної робочої температури. Хіба що зросте швидкість процесу за рахунок того, що відпадає необхідність нагрівання. Має сенс подібне підключення посудомийної машини — питання спірне.