Посудомийка не набирає воду

Власники посудомийних машин можуть зіткнутися з різними проблемами при експлуатації. Однією з поломок є відсутність набору вода. Обладнання не може якісно виконувати свої функції. Тому слід з'ясувати, як можна усунути поломку і зрозуміти, що її викликало.

Перевірка правильності експлуатації посудомийки, в яку не надходить вода

Часто, поломки виникають через нехтування рекомендацій виробника і правил використання апарату. Тому важливо переконатися, чи всі ви робили правильно. Спочатку рекомендується перевірити наявність води в крані. Використовується один стояк. Тому якщо в крані вода відсутня, то і обладнання набрати рідина не зможе. Проблеми з водопостачанням можуть спровокувати тимчасові несправності посудомийки.

Обов'язково перевірте, чи використовується якісне і правильне миючий. Це може спровокувати серйозні проблеми з часом. Тому, слід використовувати тільки рекомендовані засоби для миття.

Переконайтеся, що відкритий вентиль подачі води. Він знаходиться у місці з'єднання шланга і водопровідної системи. Якщо він перекритий, тоді і набір рідини не відбудеться.

Можливі несправності, за яких вода не надходить у посудомийну машину

Якщо справа не в неуважності і відсутність рідини в водопроводі, тоді слід ознайомитися з несправностями, найчастіше призводять до такої проблеми:

 1. Забився проточний фільтр або вся система.
 2. Зламався заливний клапан, що призвело до блокування подачі води.
 3. Несправність дверного механізму.
 4. Поломка пресостату.
 5. Спрацьовування системи «Аквастоп».
 6. Поломка елемента блоку управління.

Усунення несправностей з подачею води в посудомийну систему

Багато несправності можна усунути власними руками. Необхідно провести діагностику, щоб з'ясувати причину поломки. Потім потрібно виконати деякі маніпуляції для виправлення ситуації.

Важливо! Якщо власними руками ви не можете полагодити посудомийку або ви не впевнені у власних силах, слід звернутися до майстра. Інакше ситуація може стати гірше.

Якщо забився проточний шланг

Водопровідна вода має певний рівень свіжості і чистоти. Це може спровокувати засмічення фільтра. Це призводить до відсутності набору або рідина може набиратися дуже повільно.

Довідка! Спеціальна сіточка-фільтр дозволяє позбавити машинку від подібних проблем, оберігаючи від проникнення домішок і абразивних частинок.

Щоб усунути таку ситуацію слід:

 1. Перекрийте воду і відкрутіть шланг подачі рідини.
 2. Знайдіть сіточку-фільтр. Вона розташована в області, де шланг і посудомийка з'єднуються.
 3. Почистіть її, використовуючи голку. Можна скористатися спеціальним розчином лимонної кислоти. Деталь поміщається в рідину мінімум на годину.

Якщо несправний клапан заливний

Подача рідини припиняється при несправності клапана подачі води. Він перестає відкриватися після того, як на нього надійшов сигнал. Клапан може зламатися через регулярні перепадів напору води або напруги. Ремонту він не підлягає. Йому потрібна заміна, щоб посудомийка знову могла набрати воду. Рекомендується звернутися до фахівців для здійснення процедури. Власними руками може не вийде замінити деталь.

Якщо несправний пресостат (датчик води) і машина гуде, але вода не надходить

Датчик води необхідний для виміру її рівня. Коли він ламається, він починає давати неправильні показники. Машина починає проводити забір більше, ніж потрібно. Це призводить до переливу.

І якщо блимає індикатор подачі, але рідина не надходить, значить, датчик прийшов в непридатність. Потрібно замінити пресостат:

 1. Відключіть прилад від мережі і переверніть її на бік.
 2. При наявності на дні кришки її слід прибрати.
 3. Пресостат виглядає як короб з пластику. Потрібно зняти з нього трубку, використовуючи пасатижі.
 4. Викрутіть кілька гвинтиків і зніміть датчик. Перевірте, чи є сміття.
 5. Візьміть мультиметр і виміряйте опір контактів. Це допоможе переконатися в працездатності деталі.
 6. Встановіть нову деталь.

Якщо несправний модуль управління

Модуль управління керує багатьма процесами в обладнанні, включаючи надсилання сигналів про включення і відключення. Якщо він несправний, посудомийка починає працювати некоректно. Модуль можна самостійно полагодити. Слід звернутися в сервіс до фахівців. Можна лише переконатися в несправності модуля. Для цього відкриваються двері бункера і відкручуються болтики. Після виявлення плати слід вивчити її зовнішній стан. Якщо є підгорілі проводки, значить, проблема в модулі.

При спрацьовуванні шланга Аквастоп (при наявності)

Клапан необхідний, щоб запобігти аварії, якщо у шлангу утворюється протікання. Відремонтувати Аквастоп не можна, його можна тільки замінити. Потрібно:

 1. Перекрити кран і від'єднати шланг.
 2. Якщо клапан щільно притискається до бортів шланга, тоді несправність пов'язана з ним.
 3. Відкрутіть стару деталь і замініть її новою.

Деякі проблеми можна усунути самостійно. Однак, провівши діагностику, вийде знайти причину несправності. Подальші дії залежать від характеру поломки.