В посудомийці таблетка не розчиняється

Таблетки для посудомийних машинок поділяються на різні види. В магазинах в наявності представлені засоби такого типу:

 • Трикомпонентні.
 • З растворяемой упаковкою.
 • Багатокомпонентні.
 • Екологічно чисті.

Багатокомпонентні таблетки мають складний склад. Вони відрізняються високою вартістю, але дають відмінний ефект. Трикомпонентні засоби мають у своєму складі тільки базові компоненти. Вони коштують не так дорого, але теж ефективні.

Екологічно чисті препарати не містять шкідливі елементи. Будь-який вид продукції має індивідуальну упаковку. В деяких випадках вона може бути розчинної.

Основні причини неповного розчинення миючої таблетки в посудомийній машині

Причин того, що таблетки не розчиняються в посудомийній машині кілька. Виділяються основні з них:

 • Посуд закладена в пристрій неправильно.
 • Таблетований препарат прострочений, він застиг або намок.
 • Напір води слабкий.
 • Відсік, куди поміщається таблетка, засмітився.
 • Використовується разом з упаковкою засіб з нерозчинної тарою.

Перед початком роботи рекомендується перевірити одну таблетку, розчинивши її в склянці води. Необхідно переконатись у правильності напору і закладки, справності пристрою. Якщо представлені параметри в нормі, слід викликати майстра, напевно щось сталося з самою машиною.

Несумісність з посудомийкою

Миючі засоби можуть не підійти машинці, якщо вони є сучасними, а апарат старим. В даному випадку програма посудомийки не здатна правильно розчинити засіб. Воно може залишитися в кюветке.

Неправильна експлуатація посудомийної машини

Увага! У деяких випадках користувач пристрою самостійно визначає невірну програму миття. Необхідно ретельно читати керівництво щодо застосування миючих засобів. Закладати кошти в апарат слід правильно. Вибирати таблетки для посудомийки також потрібно правильно, згідно новизні і марки техніки.

Несправність дозуючої системи

Будова кюветки для миючих засобів в посудомойках є складним. Виділяються такі основні складові, як:

 • Відсік для таблеток.
 • Гелю.
 • Порошку.
 • Ополіскувача.

Відсік для таблеток оснащений особливим клапаном. Саме він може працювати неправильно, якщо посуд розставлені невірно, або, якщо стався засмічення. Таблетка в даному випадку буде намокати погано.

Несправність окремих деталей посудомийної машини

Таблетки для посудомийної машинки можуть не розчинятися в ній, якщо окремі деталі техніки є несправними. Проблеми можуть виникнути з:

 • ТЕН (низька температура). Температура повинна складати як мінімум 60 градусів.
 • Термодатчик не працює. Він може не давати водонагрівача «команду» — «нагрів». У цьому випадку таблетка не може розчинитися.
 • Крильчатка зламана. Коли посудомийна машина працює, крильчатка починає обертатися. Якщо посуд у пристрої розташована неправильно, вона може зламати коромисло. Самостійно полагодити крильчатку не представляється можливим.
 • Зламався водонагрівач. Згоріти деталь може з причини утворення на ній накипу.
 • Проблеми з циркуляційним насосом. Представлена деталь відповідає за потрібне тиск в машинці.

Міняти вийшли з ладу елементи техніки самостійно не рекомендується! Краще звернутися за допомогою до професіоналів.

Інші причини (порушення умов зберігання таблетки, недостатній набір води)

Не розчинитися таблетки можуть і з-за недостатнього набору в машинку води. Проточний фільтр з часом може забитися, в результаті пристрій не може нормально набрати воду. При цьому помилку воно може і не видати, а цикл мийки продовжити. У підсумку таблетка не розчиниться.

Важливо! У кожному миючому засобі знаходиться велика кількість елементів, які повинні зберігатися в сухому середовищі. При попаданні на таблетку вологи її властивості починають погіршуватися. Брендова продукція часто випускається в розчинній оболонці. Якщо зберігати її у вологому середовищі, упаковка пошкодиться. Купувати такі кошти не рекомендується.

Як самостійно усунути поломку

Якщо відбулися технічні неполадки, варто ретельно перевірити деталі машинки.

 • Проточний фільтр: знаходиться за наливним шлангом. Слід перекрити воду, від'єднати шланг. Потім дістається сіточка. Необхідно подивитися, забруднена вона. Якщо сміття є, його слід усунути, далі ставиться додатковий фільтр. Сама сіточка промивається проточною водою. Якщо це не допомогло, можна замочити її у воді з розчиненою в ній лимонною кислотою.
 • Заливний клапан: розташований за фільтром. Варто подивитися, засмічений він. Якщо проблема є, необхідно усунути її.
 • Розпилювач: в даному випадку можуть засмітитися форсунки. У результаті знижується тиск подачі води і якість миття. Слід закрити дверцята бункера, зняти розпилювач з піддону, прочистити отвори за допомогою зубочистки, промити їх водою.

Здійснюючи правильний догляд за посудомийною машинкою, можна уникнути проблем з поломкою окремих її частин!

Правила, які забезпечать повне розчинення миючих виробів

Існують деякі правила використання таблеток у посудомойках. Однією таблетки вистачає на одну мийку, при цьому можна вимити близько 12 комплектів посуду. Вибирати режим миття потрібно правильно. Таблетки 3 в 1 можна застосовувати тільки на тривалих режимах – тривалістю більш 1 години. Важливо вірно зберігати таблетки. Вони повинні знаходитися в сухому місці. Якщо придбано миючий засіб з розчинною оболонкою, брати його слід тільки сухими руками.

Отже, таблетки для посудомийної машини – зручне рішення, але використовувати їх варто правильно. В іншому випадку вони будуть неефективними і можуть стати причиною поломки техніки.