Що таке робот пилосос

Апарат позиціонується як автономний пилосос з, оснащеним інтелектуальним програмним забезпеченням і системою вакуумного очищення для прибирання будинків. Подібні прилади можуть працювати без допомоги людини. Також можливий варіант коли людина навмисно управляє пилососом з допомогою пульта управління APP, Wi-Fi або Bluetooth, перебуваючи далеко від дому. Роботизовані пилососи працюють аналогічно звичайним пилососів, але без втручання людини. Більшість пристроїв працюють за принципом прибирання в одному напрямку, наскільки це можливо. При попаданні на перешкоду, вони повертаються і продовжать свою роботу. Пилососи запрограмовані на те, щоб самостійно збирати всі частинки пилу і сміття.

Сьогодні доступно безліч марок, призначених для щоденного або щотижневого оновлення житлового простору. Більшість моделей, добре підходять для чищення твердих підлог.

Особливості пристрою

В пилососі присутній двигун, як і в звичайному пилососі. Майже всі стандартні засоби використовують два приводних колеса.

У апаратів є безліч датчиків усередині машини і знизу пристрою, що забезпечує зворотний зв'язок з навколишнім середовищем, і виявлення перешкод на своєму шляху, таких як сходи або меблі. Датчики передають пройдену відстань і стан електроніки.

Існує три етапи роботи більшості автоматичних пилососів і чотири етапи для деяких моделей:

  1. Подвійні широкі бічні щітки обертаються разом, щоб зловити і передати бруд, пил, волосся і сміття з кутів і країв до центру основної щітки.
  2. Головна роликовий щітка захоплює волосся і сміття з допомогою щетини, видаляючи бруд, пил, плями.
  3. Потужний двигун всмоктує бруд у відфільтровану сміттєву корзину через повітрозабірник. У той час як фільтр видаляє з повітря крихітні частинки пилу, кліщів і алергенів.
  4. Резервуар для води безперервно розподіляє рідину на тканину з мікроволокна, і прилад використовує вологу тканину, щоб вимити ваш пол поступальними рухами вперед і назад, легко видаляючи бруд з підлоги.

Увага! Роботи пилососи не здатні підніматися або спускатися по сходах. Потужність автоматичного пилососа не може відповідати потужності всмоктування і продуктивності вертикального пилососа, тому така техніка не може забезпечити регулярну глибоке очищення.
Характеристики пилососа

Робот повинен мати відмінні робочі характеристики і час автономної роботи. Пристрої можуть бути модернізовані новим програмним забезпеченням для більш ефективних очищення. Деталі та аксесуари легко замінюються, як і батареї.

Програма переміщує пилосос в нову зону роботи, тому немає необхідності стежити за чистотою. Керований інтелектуальним навігаційним алгоритмом робот, переміщується і легко переміщається навколо перешкод, змінюючи свій маршрут, щоб очистити кімнати більш ретельно.

Вакуумний робот з підтримкою Wi-Fi може принести більше зручностей. Встановивши конкретний додаток на мобільному пристрої, можливо легко використовувати наш смартфон або планшет як пульт дистанційного керування для управління роботом. Програма очищення може бути вбудована в пам'ять робота з допомогою простої послідовності кнопок; це говорить роботу покинути станцію у призначений день і час, щоб очистити будинок. Він повертається тільки в тому випадку, коли завдання очищення завершена або батарея розряджається під час виконання завдання. Якщо батарея розряджається до завершення очищення завдання, робот перерве своє завдання і повернеться до заданої станції.

Більшість пилососів роботів зазвичай використовують кілька інтелектуальних датчиків, таких як крайовий датчик, датчик скелі, датчик зіткнення, датчики перешкод, ультразвукової радіолокаційний датчик, датчик відстані лазера, датчик гіроскопа. Таким чином, роботи можуть вільно переміщатися по будинку і автоматично адаптуватися до оточення для ретельного очищення підлоги.

Робот може автоматично заряджатися. Спочатку виберіть місце для доступу до робота для док-станції, і робот повернеться автоматично, перш ніж він вийде з ладу.

Також деякі очисники роботів, які використовують додаткову технологію під назвою «віртуальна стіна», яка представляє собою інфрачервоний промінь світла, який відправляється з пристрою, щоб діяти як віртуальна стіна, коли робот сприймає світловий сигнал, він змінює напрямок, щоб уникнути цієї конкретної області.

Типи роботів пилососів

Можна виділити наступні види автоматичних пилососів:

  • для сухого прибирання;
  • для вологого прибирання;
  • техніка з обома функціями.

Для сухого прибирання

Такий апарат працює за принципом простого пилососа, захоплюючи сторонні елементи щітками і всмоктуючи їх у відведений контейнер. При цьому частина пилу осідає на фільтрі.

Хорошими прикладами таких пристроїв є: Foxcleaner, Iboto, Arnagar та інші бюджетні моделі.

Для вологої обробки

Другий тип пилососів підтримує функцію миття підлоги. Пристрій розпорошує рідина по простору, після чого витирає воду тканиною. Використана вода поміщається в контейнер. Сушка може реалізовуватися різними способами, включаючи повітряний потік або витирання силіконової гумою.

Увага! Така техніка не підходить для обробки килимів, уразливих до води паркету або ламінату.

Комбінована модель

Для обробки великої площі вдало використовувати модель 2 в 1 для поєднання всіх функцій в одному пристрої. Таким чином, робот буде як підмітати, так і мити поверхню підлоги.Подібні пристрої випускаються під марками FOX cleaner, Super ProJet, Ziclean tornado.