Може робот пилосос впасти з драбини

Ринок побутової техніки продовжує радувати господинь все новими і новими приладами, які значно спрощують їх життя. Одним таким яскравим прикладом стали роботи-пилососи. Вони дозволяють проводити як сухе, так і вологе прибирання в приміщеннях, не вимагаючи особливого до себе уваги.

Може робот пилосос впасти з драбини у двоповерховому будинку?

Виробники часто в ринковій гонці люблять агітувати, що їх роботи-пилососи володіють тією чи іншою унікальною функцією. Найчастіше це в корені не так. Особливу привабливість, як правило, мають наступні функції роботів-пилососів:

  • Легке торкання, яке не дає приладу пошкодити меблі.

Однак, далеко не всі роботи мають додаткове гумове по краях, яке навіть при збої функції легкого дотику, не дозволить роботу різко стикатися з навколишнього його меблями.

  • Самостійне повернення на базу. Для роботів нормально, якщо у них не виходить з першого разу під'єднатися до бази – він буде пробувати, поки не доб'ється успіху. Володіти цією функцією лише «на папері» можуть моделі найдешевшого сегменту, в яких часто встановлюється слабкий акумулятор, внаслідок чого їм просто не вистачає заряду, щоб доїхати до бази.

База повинна встановлюватися так, щоб робот міг самостійно до неї дістатися при розрядці акумулятора або по завершенні циклу прибирання. Знаходить він її по інфрачервоному сліду.

  • Визначення рівня зміни висоти. Одна з найбільш важливих функцій для тих, чий будинок має кілька поверхів. Робот-пилосос оснащується декількома датчиками, які дозволяють йому визначити різкий перепад висоти в середньому за 1 см до краю.

Довідка: ці ж датчики дозволяють роботові зрозуміти, чи він може забратися на перешкоду, наприклад, килим. Максимальна висота, на яку робот-пилосос може подолати самостійно, в середньому становить 2 див. Зрозуміло, подолати сходи без сторонньої допомоги він не зможе, то, тим не менш, не впаде, а обійде її.

Як убезпечити робота від падінь, якщо він не розпізнає сходи?

Бувають випадки, коли робот-пилосос не може розпізнати сходи. Часто виною тому стають наступні причини:

  • Забруднені датчики. Для профілактики слід постійно їх протирати, перевернувши робота догори ногами.
  • Округлені краї сходинок. В цьому випадку погіршується робота самих датчиків, і тоді доведеться обмежити доступ робота до такої поверхні, щоб уникнути падіння.
  • Збиті настройки. Це може статися як з часом, так і при заводському браку. Для виправлення необхідно звернутися в технічну підтримку.

Важливо: при перших включеннях робота-пилососа після покупки слід постежити за тим, як він орієнтується в просторі, щоб виключити ймовірність виробничого браку

Самі старі та дешеві моделі часто позбавлені функції розпізнавання сходів, але і їх можна убезпечити від падіння. Ці ж способи підійдуть для випадків заокруглених сходинок і збитих з часом налаштувань. До таких рішень відносяться:

  • віртуальна стіна;
  • магнітна стрічка.

Стіну за рахунок інфрачервоного випромінювання не пускає робот-пилосос до певних зон. Її, як правило, необхідно придбати додатково.

Магнітна стрічка часто йде в комплекті з роботом, але їх також можна купити в спеціалізованих магазинах. При зустрічі з нею він розвертається і рухається в іншому напрямку.

При купівлі робота-пилососа для багатоповерхового будинку слід звернути увагу, чи є в ньому функція розпізнання висоти, яка може бути відсутнім в дешевих або старих моделях. В іншому випадку (або якщо раптом функція вийде з ладу) контролювати зони доступу робота-пилососа можна за допомогою магнітної стрічки або віртуальної стіни.