Як почистити фільтр від пилососа

Способи очищення залежать від виду фільтруючого елемента, встановленого у вашому пилососі. Деякі фільтри категорично заборонено занурювати в воду, інші навпаки ефективніше просто вимити під струменем води. Так які ж фільтри існують, і які способи очищення підходять кожному з них?

Види фільтрів

У більшості сучасних приладів передбачена потрійна система очищення:

 • перший фільтр збирає великі частинки пилу та іншого сміття (крупинки піску, шерсть тварин тощо);
 • другий — для моторного відсіку, він захищає від пилу двигун;
 • третій – нера-фільтр, що затримує мікрочастинки пилу, розміром 0,3 мкм і менше.

ВАЖЛИВО! Фільтри не тільки збирають сміття, але і захищають від пилу двигун. Тому їх очищення – це обов'язкова умова експлуатації пилососа.

Фільтруючі елементи бувають наступних видів:

 • Мішок. У свою чергу вони бувають одноразові паперові. Після кожного прибирання такий мішок виймається з пилососа і викидається, а потім вставляється новий. А також мішки можуть бути тканинні, такі підходить для багаторазового використання, які можна прати.
 • Аква-фільтри. Принцип дії їх заснований на впливі водою, при цьому пил осідає на дно контейнера, який через час можна почистити.
 • Грубої очистки. У цьому варіанті весь бруд потрапляє безпосередньо в спеціальний контейнер, окрема фільтрація не передбачена. Такі пилососи необхідно чистити кожен раз. Але в них є один плюс вони значно дешевше, ніж їх аналоги.
 • Тонкого очищення. До таких фільтрів відносяться мікрофільтри, електростатичні і Нера-фільтри. Затримують навіть найменші частинки пилу, не дозволяючи їй потрапляти назовні з выдуваемым пилососом повітрям. На практиці зарекомендували себе досить ефективними. Повітряні фільтруючі пристрої високої якості дозволяють очищати приміщення не тільки від сміття, але і від небезпечної для алергетиків квіткового пилку.
 • Циклонні. Принцип очищення даними фільтруючими елементами полягає в наступному: великі частинки пилу за рахунок відцентрової сили притягаються до стінок фільтра, осідаючи потім в спеціальних збірниках.

Як дістати фільтр

Для справного функціонування побутового приладу на багато років, і щоб він, як новий, ефективно видаляв пил і сміття, заведіть собі звичку очищати всі елементи після прибирання.

Розбір і очищення пилососа здійснюється в кілька етапів:

 1. Прилад необхідно відключити від мережі, протерти шнур і прибрати його всередину корпусу за допомогою опції автоматичного змотування, чи скрутити і закріпити гумкою.
 2. Пилосос рекомендується розмістити, при можливості, на балконі або на відкритому повітрі.
 3. Слід від'єднати щітку і шланг, провести їх очищення.
 4. Необхідно відкрити корпус приладу і дістати контейнер, призначений для збору крупного сміття і пилу.
 5. Вийняти всі наявні фільтри. Провести очищення відповідну їх виду, про це піде мова в наступних розділах статті.
 6. Після очищення, миття і просушування фільтрів і інших елементів, всі деталі необхідно встановити назад, і віднести прилад в місце, призначене для його зберігання.

РАДА! Хоча очищення пилососа, в тому числі його фільтрів не найприємніше заняття, але воно займає максимум 10-15 хвилин. Заведіть звичку очищати фільтруючі та інші елементи після кожного прибирання.

У безмешковом пилососі, як правило, потрібна часта заміна фільтрів. Але працюють вони краще і менше викидають пилу в повітря.

Способи очищення фільтрів

Щоб пилосос прослужив довго і процес очищення не займав багато часу, слід дотримувати наступні правила:

 1. Очищати його рекомендується після кожного прибирання, навіть якщо розмір пилозбірника розрахований на великий обсяг пилу. Насамперед, це дозволить продовжити термін служби всіх деталей приладу. Крім того якість прибирання буде набагато вище. Третій і, мабуть, головний плюс полягає в тому, що повітря видувається пилососом назад буде чистіше.
 2. Забороняється прибирати пилососом будівельне сміття, для цього існують спеціальні прилади, а побутовий пилосос можна безповоротно пошкодити.
 3. Слідкуйте, щоб в пилосос випадково не потрапляли сторонні предмети, особливо гострі. Це також може привести до поломки окремих деталей або пилососа в цілому.

ВАЖЛИВО! Для поліпшення сили втягування необхідно очистити фільтруючі елементи. Це збільшить всмоктування пилу від 80% до 100%.

Очищення фільтра, як вже було сказано раніше, залежить від його виду. Багаторазовий мішок слід кілька разів гарненько витрусити, бажано робити це на відкритому повітрі, щоб при цьому самому не надихатися пилом. Далі мішок можна випрати вручну з використанням мила або в пральній машині. Після миття його слід гарненько висушити, вставляти його в пилосос вологим не можна, так як в процесі зберігання може утворитися цвіль, і він буде безповоротно зіпсований. Якщо мішок одноразовий його слід викинути.

Пилососи з аква-фільтром вимагають ретельного очищення. У їх конструкції є і контейнер, і нера-фільтр. Очистку проводять так: контейнер промивають під струменем води і сушать.

Нера-фільтр спочатку продувають за допомогою пилососа або фена, а потім промивають водою без використання миючих засобів. Нера-фільтри навіть багаторазові вимагають періодичної заміни новими.

Циклонний механізм потрібно повністю розібрати, очистити і вимити всі елементи, потім добре як слід просушити їх.

Чи можна мити фільтр від пилососа?

І так з усього вищесказаного можна зробити наступні висновки. Мити можна тільки багаторазові фільтри, виготовлені з тканини або полімерних матеріалів.

Фільтри, виготовлені з паперу, є, як правило, одноразовими. Але навіть якщо виробник дозволяє багаторазове використання, мочити їх категорично заборонено. Для їх очищення використовують способи вибивання, витрушування або охолодження.

Після очищення фільтра пилосос починає працювати як новий. Краще робити очищення, як можна частіше. Це буде сприяти більш довгу службу приладу, а також вам не доведеться вдихати пил при його експлуатації.