Що таке циклонний фільтр для пилососа

Чистота в квартирі – турбота і проблема господині. Добре ще, що виробники побутової техніки подбали про те, щоб частину роботи взяли на себе надійні помічники – пилососи.
Вони збирають сміття з різних поверхонь, очищають повітря в приміщенні.

Якість їх роботи залежить від багатьох факторів. Серед них важливе значення має така складова деталь пристрою, як фільтр.

В даний час в пилососах використовується один з наступних видів фільтра: мешочный, водяний, циклонний.

У нашій статті ми розглянемо один з видів фільтра – циклонний.

Що таке циклонний фільтр

Найпопулярніші марки використовують сьогодні фільтр, що має назву природного явища.

Що собою являє циклонний фільтр

На відміну від паперових або тканинних мішечків для збору пилу пристрої з циклонічної фільтрацією оснащені спеціальним контейнером або колбою. Вони є складовою частиною конструкції, але знаходяться не всередині пристрою, а приєднується з зовнішньої сторони. Для виготовлення таких колб застосовується високоміцний прозорий пластик.

В залежності від моделі пилососа цей контейнер може мати форму шайби або циліндра.

Незалежно від форми, контейнери мають кришку, яка щільно утримується на корпусі, не дозволяючи пилу проникнути в кімнату. На кришці може перебувати фільтруючий матеріал.

Внутрішня ємність колби в деяких моделях має перегородки, які ділять об'єм на кілька секторів. У цьому випадку сміття різної структури (більш і менш великий) збирається в різних відділеннях контейнера.

Обсяг складової частини агрегату також може бути різним, до 2 літрів.

Види циклонних фільтрів

Має значення і місце розташування деталі.

Конструктори вибрали 2 варіанти розміщення циклонних фільтрів: в корпусі і на ручці.

 • Колби, розташовані в самому пилососі, зазвичай приєднуються збоку. Але є і моделі, в яких пилозбірник вставляється зверху. Незалежно від місця розташування, ємності легко знімаються для очищення.
 • Інший варіант розташування отримав назви вертикального фільтра. Такі елементи зустрічаються не на корпусі, а на ручці приладу.

Дані моделі також зручні у використанні.

Розміщення на ручці дозволило зменшити габарити самого пристрою, зробило його легше і зручніше для зберігання.

Важливо! Конструкції з фільтрами на ручці, завдяки своїм розмірам, більш мобільні, можуть проникати у важкодоступні місця.

Принцип роботи

Місце розташування очищає повітря елемента не змінює його роботу. За принципом дії ці прилади однакові.

Безумовно, загальне є, і в усіх конструкцій, що полегшують прибирання. При включенні вони втягують в себе повітря разом з частинками пилу, сміття та бруду.

У моделях з мішками (паперовим, тканинним) ці забруднення переносяться в сумку, де й накопичуються.

Циклонні види отримали свою назву за рахунок особливої повітряної струменя. Вона могутніше звичайних, крім того, має деякі завихрення, що нагадують природний циклон.

Елементи бруду, видалені з кімнати, під впливом цього штучного завихрення не можуть спокійно опуститися в колбу. Вони потрапляють на її стінки по всій довжині окружності висоті ємності.

При цьому відбувається і певне розділення сміття. Так як в більшості пилососів контейнер має 2 відсіку, вони заповнюються по-різному.

Етапи фільтрації

Проміжний сектор використовується для збору більш великих волокон або частинок (великий сміття, волосся, шерсть тварин і т. д.).
Забруднення потрапляють у цю частину ємності після проходження через 1 етап фільтрації. Він проводиться за допомогою пластикової сітки. Її осередки досить маленькі, тому елементи більшого розміру не можуть потрапити і далі залишаються в проміжному секторі.

Основний блок призначається для дрібного пилу м'якою. Вона надійно затримується в колбі спеціальної ватною пластиною (НЕРА-фільтром) на 2 етапі.

Конусоподібна форма самого пилозбірника також підвищує якість чищення.

Важливо! Конструкція влаштована так, що ні великі, ні дрібні частинки сміття не мають можливості повернутися з колби в кімнату.

Фахівці вважають таке заповнення більш раціональним.

Характеристика циклонного фільтра

Щоб скласти більш повне уявлення про подібних пристроях, познайомимося з його плюсами і мінусами.

Переваги

Використання таких моделей побутової техніки виявило чимало переваг приладів.

 • Збільшення тривалості експлуатації пилососа, який забезпечується дворівневою системою збору сміття (великий окремо, дрібний окремо).
 • Підвищення якості збирання. Більш потужне всмоктування, утворює вихровий струмінь, що дозволяє легше і ефективніше очистити різні поверхні. Особливо важливим це є для чищення текстилю (килими, оббивка меблів тощо).
 • Завдяки підвищенню якості процесу, знижується час, що витрачається на прибирання.
 • Зручність конструкції. Пилососи з циклонним фільтром менш громіздкі, вони легше, компактніше, ніж інші моделі. Тому їх застосування вимагає від людини менше зусиль.
 • Простота і легкість догляду. Заполнившуюся колбу простіше очистити від бруду і підготувати до подальшого застосування, ніж мішки.
 • Економічність використання. Контейнери для пилу в пристроях з циклонним фільтром міцні і надійні. Вони не вимагають заміни, як це необхідно робити з паперовими фільтрами. Отже, додаткових витрат така побутова техніка не вимагає.

Недоліки

Але зупиниться лише на позитивних сторонах цих приладів було б неправильно. Для об'єктивності оцінки зазначимо, які чинники сприймаються користувачами як негативні.

 • Такі пристрої можуть накопичувати статичну електрику. Людина може відчути його при контакті з приладом. При цьому слід мати на увазі, що подібне явище можливе, але не обов'язкове супровід прибирання.
 • Роздільне розміщення сміття відкрило ще одну сторону, яка проявляється при роботі пилососа. Так як великі забруднення переміщуються в спеціальний відсік, вони можуть видавати відчутні звуки. Адже вони не мають м'якої прокладки з пилу між частинками твердого сміття і міцним пластиком колби. Тому циклонний фільтр не є в даний час найбільш тихим в модельній лінійці побутової техніки для прибирання приміщень.
 • Мають свої «слабкості» і пристрою з вертикальними фільтрами, а також інші компактні моделі. Мінуси пов'язані саме з габаритами приладу. Так як місткість колби у них менше інших, вона швидше стає повною. При заповненні знижується потужність їх всмоктування, а отже, і якість прибирання.
 • Циклонні пилососи, особливо компактні, не є найбільш потужними. Це призводить до того, що їм важче впоратися з легкими, невагомими забрудненнями, такими, як, наприклад, пух, найдрібніші частинки пилу або вовни.
 • Подібні пристрої продають за більш високу ціну. Це споживачами також сприймається як негативна сторона виробу.

Знання плюсів і мінусів пристроїв допоможе при прийнятті рішення про вигляд пилососа, придбаного для конкретної сім'ї.

Догляд за циклонним фільтром

Як вже говорилося вище, подібні елементи побутової техніки не вимагають спеціальних навичок, не становлять труднощів.

Розкажемо, як доглядати за ними.

 • Контейнер витягується з пилососа. Не варто прикладати при цьому зусиль. Виробники зробили все, щоб зняти його було легко. Надмірний тиск або натиск можуть призвести до тріщин!
 • Сміття видаляється з внутрішньої місткості колби.
 • Для очищення колби можна використовувати сухий спосіб. У цьому випадку стінки контейнера протираються сухою ганчіркою. Після цього колбу можна відразу ж повертати на місце.
 • Можна скористатися і вологим способом. Для цього, після того як в контейнері не залишиться пилу, необхідно протерти його стінки і дно вологою серветкою. Допускається і ополіскування. Перш ніж вставити в колбу пилосос, її протирають насухо і ретельно просушують.
 • Чистий фільтр вставляють на постійне місце. Роблять це також без зусиль, легко!

Пилосос готовий до подальшої роботи.

Пилосос з циклонним фільтром – сучасний пристрій, що відноситься до побутової техніки 21 століття. Простота використання, надійність і якість роботи приладів, виконаних популярними брендами, зробили цю модель однією з найпопулярніших серед пристроїв для прибирання приміщень.