Чому пилосос погано всмоктує і нагрівається

Пилосос — будь-яка господиня знайома з ним не з чуток. Жодна прибирання оселі не обходиться без цього приладу. Проте з часом можуть наступати проблеми в його експлуатації: пристрій починає погано всмоктувати сміття або грітися при роботі. Не варто відразу віддавати його в ремонт або купити новий — причина несправності може виявитися банально проста, і здійснити ремонт можна своїми силами.

Практично у кожного пилососа є однакова конструкція: повітряний насос інерційного типу, який приводиться в дію щітковим електродвигуном. Насос служить для всмоктування повітряного потоку, який захоплює за собою сміття, пил, дрібне сміття.

Сьогодні в пилососах використовуються наступні типи пилозбірника:

 • мішки;
 • водяні контейнери;
 • циклонні фільтри.

Після фільтрації повітря в пилозбірнику повітряний потік проходить через фільтр тонкої очистки — він збирає найдрібніші пилинки, які можуть проскочити через ємність для збору пилу.

Якщо пилосос не всмоктує пил

Причини поганого втягування сміття і пилу можуть бути такі ж, як і при перегріві. Щоб виявити проблему слід поетапно виконати наступні дії:

 1. Для початку слід обов'язково відключити апарат від мережі;
 2. Далі проводиться загальний огляд пристрою;
 3. Варто переконатися в правильності вибраного режиму — можливо просто збилися параметри;
 4. Якщо все це не допомогло, то слід розібрати агрегат: слід від'єднати трубу і щітки, після чого зняти корпус і оглянути нутрощі (мішок для збору пилу або контейнер, фільтри, двигун).

При виявленні несправності слід приступати до її усунення.

Переповнений мішок

Поширеною причиною слабкої тяги пилососа може бути переповнений мішок для пилу і сміття: у деяких старих моделей немає наявності індикатора наповненості, тому слід регулярно перевіряти рівень наповненості мішка. При заповненні пилозбірника на 70% сила всмоктування може значно зменшитися або зовсім зникнути.

В процесі спустошення необхідно вивчити матеріал, з якого виконаний мішок:

 • мішки паперові одноразові, тому підлягають тільки замінений на новий;
 • тканинні мішки можна випрати в простій воді, а після висихання поставити на місце.

Якщо з пилозбірником все в порядку, а тяга так і не з'явилася, то можна приступати до наступного етапу.

Засмітився фільтр

Якщо пилосос не смокче, то це може бути з-за фільтрів. Будь-яка модель містить 2 фільтра, один з яких використовується для тонкого очищення, а другий випускний. Якщо випускний фільтр ніколи не підлягав заміні, то варто зробити це зараз його необхідно міняти через кожні 50 годин роботи. Фільтр тонкого очищення слід регулярно очищати або змінювати: для митися можна використовувати теплу воду, після чого гарненько просушити. Зазвичай фільтри розташовуються біля задньої панелі пристрою.

Забруднення у шлангу або щітки

Падіння потужності всмоктування іноді відбувається за наявності пошкодженого шланга або насадки. Для початку варто уважно оглянути усмоктувальну трубу і оглянути місце її приєднання до корпусу — труба може бути не до кінця одягнена або нещільно прилягати. При наявності засмічень в трубі необхідно їх прочистити дротом. Далі, необхідно перевірити шланг на наявність пошкоджень: для цього можна відключити її від апарату і докласти руку до вхідного отвору. Якщо тяга буде хороша, значить причина криється в шлангу.

Також слід вивчити насадку іноді вона буває причиною поганої роботи пристрою. Необхідно очистити від щітки ниток, волосся і іншого сміття, а також перевірити на прохідність всередині. Підшипники також слід перевірити на наявність справної роботи, адже від них залежить сила проходження повітряного потоку.

Пошкодження пристрою

Для отримання доступу до головної частини пилососа слід прибрати захист корпусу. Зазвичай цей сайт перестає функціонувати за перегорання плавкого запобіжника — перевірити його можна за допомогою мультиметра. Якщо несправний запобіжник, підбираємо схожий по параметрам і встановлюємо на місце. Якщо обірваний контакт, то це також може служити причиною несправності пошкоджений контакт припаюємо на місце паяльником. Якщо є підозри на несправну роботу щіток двигуна, то слід працювати гранично акуратно неправильне підключення може привести до того, що апарат почне працювати в іншу сторону і просто буде видувати пил. При обриві обмотки на котушці слід готуватися до заміни вузла або купівлю нового пилососа.

Кожна модель має свої слабкі місця. У моделей LG при тривалій роботі починають приходити в непридатність графітові щітки, а у апаратів Samsung іноді бувають порушення ізоляції обмоток, що в підсумку призводить до міжвиткові замикання.

Важливо! Несправний двигун практично не піддається ремонту своїми силами і для його відновлення буде потрібно допомогу грамотних фахівців.

Основні причини перегріву пилососа

Нерідко нагрів корпусу виникає через заповнення сміттям мішка для пилу, що вийшли з ладу комплектуючих, а також проблем у роботі двигуна. Залишається дізнатися, що ж саме стало причиною незадовільної роботи пилососа.

Для визначення несправного вузла найкраще використовувати рекомендовану послідовність виявлення несправності:

 • Якщо корпус гріється, то можна від'єднати шланг і спробувати запустити його знову якщо корпус двигуна перестає грітися, значить причина криється в крок або самій трубці.
 • Далі перевіряємо вхідний отвір пилососа туди можуть потрапляти сторонні предмети. Переконавшись у відсутності перешкод можна переходити до подальших дій.
 • Необхідно акуратно вийняти ємність для збору сміття це може бути контейнер або мішок. Після вилучення можна запустити апарат і подивитися, як він став працювати.
 • Перегрів може статися через фільтрів для цього їх варто акуратно почистити.
 • Якщо вищевказані пункти пройдені, а пилосос продовжує погано працювати, залишається поломка двигуна, що в підсумку може призводити до перегріву і автоматичного відключення.

Важливо! Найчастіше провести ремонт можна своїми силами і без спеціальних знань, проте іноді доводиться звертатися до фахівців.

Чому пилосос став голосно працювати

Виявити причину появи гучного шуму під час роботи часто під силу тільки досвідченому фахівцеві, тому рекомендується не займатися самостійним ремонтом, а віддати пристрій в сервіс-центр. Якщо Ви вирішили здійснити пошук несправності самостійно, то слід знати, що найбільш ймовірними причинами виникнення надмірного шуму можуть бути:

 • Надмірно заповнена ємність для пилу. Зазвичай це відбувається з-за несвоєчасної чищення мішка або контейнера для пилу. У результаті відбувається утруднення проходження повітря через пилозбірник, що призводить до збільшення навантаження на двигун і посилення його шуму. При надмірному забрудненні системи фільтрації пил може потрапляти в моторний відсік і осідати на рухомих частинах. В результаті починаються перебої в роботі двигуна: він працює «на суху» і відбувається гул і свист.
 • Вихід з ладу комплектуючих. Визначення несправної деталі може здійснити тільки фахівець сервіс-центру, тому при підозрі на таку несправність краще припинити спроби самостійного ремонту уникнути зайвих фінансових витрат на покупку нового пилососа.
 • Несправний двигун — якщо пилосос відносно новий, то може мати місце заводський брак двигуна. При наявності гарантійного терміну слід віддати прилад в магазин, а якщо гарантія вже закінчилася, то звернутися в сервіс-центр.

Пилосос вібрує і шумить

Підвищена вібрація може бути присутнім тільки на старих моделях, де встановлені металеві вентилятори. Заміна такого елемента обійдеться досить дорого, тому нерідко дешевше придбати новий пилосос.

Голосно працює і видає неприємний запах

Навіть при дбайливому догляді за пилососом з нього може виходити неприємний запах. І виною цьому можуть бути не фірма-виробник або великий термін експлуатації приладу — є кілька причин, які можуть призвести до появи специфічного запаху:

 • Пил і сміття, які всмоктуються пилососом, містять велику кількість бактерій, які при розмноженні у вологому середовищі здатні видавати специфічний запах. При вимкненому пристрої запаху може і не бути, але при його роботі і нагріванні відбувається його явне виявлення.
 • Видавати неприємний запах при нагріванні пилососа може неякісний пластик, з якого зроблений корпус.
 • Іноді причиною запаху може стати замикання деяких елементів пилососа, що призводить до їх плавленню.

У деяких випадках, якщо пилосос сильно гуде, не тягне пил і нагрівається, необхідно звернутися до фахівців. Тільки вони можуть знайти справжню причину поломки. Самостійно робити нічого не потрібно, так як можна ще більше пошкодити пристрій.