Як відрегулювати натяг нитки в швейній машинці

Правильно встановлена налаштування натягування нитки на швейній машинці дуже важлива для створення рівної стяжки з двох сторін тканини. Незважаючи на важливість такого налаштування, навіть професійні швачки в деяких випадках намагаються навіть не торкатися до регулятора натяжки. Налаштування може здаватися складним завданням, але під час розуміння навіть базових принципів це можна зробити самостійно на будь-якій моделі швейної техніки.

Регулювання і налагодження нитки у швейній машині

Щоб насправді упевнитися, що причина некрасивою стяжки полягає саме в неправильно налаштованої натяжці нитки, потрібно перевірити наступне:

  1. Правильність установки. Цей пункт особливо важливий, так як більшість домогосподарок встановлюють неправильно нитка. Виконайте перевірку за допомогою інструкції, яка додається до машинки, в ній описаний єдино правильний варіант заправки.
  2. Справність основних механізмів. Потрібно переконатися, що всі механізми досить розмиті, і під час їх руху немає поштовхів або стороннього шуму.
  3. Обсяг ниток, який намотаний на шпулю – він зобов'язаний бути однаковий. Крім того, потрібно звертати увагу на діаметр ниток і використовуваної голки.

Верхньої нитки

Регулятор виглядає у формі обертового циліндра, він може перебувати збоку або зверху корпусу. Всю інформацію, де він точно розташований можна прочитати в інструкції.

Дізнатися необхідний рівень натягу можна за допомогою пробного шва. Якщо стяжка має правильний вид – регулювання натягу не потрібно. Якщо під час пошиття стяжка витягає ділянки переплетення з нижньою ниткою до верху тканини, то баланс натяжки був переміщений в верхню частину пряжі, його треба послабити. Така ж ситуація при дуже слабкому натягу – ділянки сплетення будуть помітні, але з зворотної сторони матеріалу.

З урахуванням того, який з вищеописаних варіантів наголошується на рядку, потрібно збільшити або зменшити натяжку.

Увага! Не потрібно крутити регулювальне колесо дуже різко. Поступово підвищуйте або знижуйте рівень натяжки, поки суміш не вирівняється.

Нижньої нитки

Натяжка відбувається за рахунок човникового механізму. Щоб дізнатися рівень натягу, потрібно дістати і підвісити човник, тримаючи за край нитку, яка виходить з шпулі. Ідеально, якщо човник починає опускатися не більше 4 см, і при цьому припиняє обертання шпулі.

Якщо він зовсім не опускається – натяжка дуже сильна. Якщо швидко опускається і при цьому розкручує шпулю – слабке натяг. Регулювання проводиться за допомогою гвинтика.

З урахуванням того, необхідно підвищити або знизити натяг, потрібно провернути його за допомогою невеликої викрутки у відповідну сторону. Виконайте пробну стяжку, щоб переконатися, що натяг нормальне.

Починати регулювання нижній частині необхідно тільки тоді, коли була зроблена настройка верхній. Найчастіше, якщо стяжка нерівна, то причина знаходиться у верхньому вузлі.

Довідка! Для зручного визначення результатів під час виконання рядки можна використовувати нитки різного кольору, які будуть контрастувати один з одним. Це зможе допомогти точно дізнатися, яку натяжку потрібно відрегулювати.

Загальні рекомендації

Не забувайте, що якщо використовується верхня і нижня нитка різної товщини, то це іноді вимагає додаткових налаштувань. Найкраще щоб нитки були з одного бобіни. Невідповідність з діаметром голки нитки теж призводить до кривих ліній.

Встановлений розмір рядка також значно впливає на його якість. Дуже маленька довжина цього показника призводить до постійного забивання матеріалу під голчастою платівкою.

Для ефективної роботи будь-якої господині потрібно знати особливості всіх різновидів ниток:

  1. Вовняні нитки мають дуже товсту товщину. Буде потрібно спеціальна голка і регулювання сили натягу.
  2. Поліестер є універсальним матеріалом. Його зручно використовувати під час шиття і вирішення різних завдань.
  3. Для роботи з джинсами потрібно товста голка, яка не зламається під час виконання стібків.

Найкраще записувати проведену налаштування регулювання, яка була виконана при пошитті конкретних речей. Заведіть для себе зошит і позначайте в ній всі налаштування. Надалі це значно спростить завдання регулювання натягу нитки.