Як правильно вставити голку в швейну машинку

Питання правильного встановлення голки в швейну машинку хвилює більшість початківців рукодільниць. І це цілком зрозуміло, адже наслідками помилки буду рвана нитка, зіпсований матеріал і даремно витрачений час. Щоб такого не виникало, і робота за машинкою приносила задоволення, потрібно знати кілька простих правил роботи з голкою і її конструкцію. Це допоможе швидко і якісно проводити заміну і продовжувати займатися улюбленою справою.

Як влаштована голка

Голка швейної машини – просте, але геніальний винахід, який не змінюється ось уже близько двох століть. Завдяки своїй конструкції вона легко пробиває тканину і проводить нитку в отвір, після чого повертається. Так виходить петля з протилежного боку матеріалу.

Знання голки пристрою і принципу роботи необхідно для того, щоб розуміти, як правильно і якою стороною її встановлювати. Конструкція цієї деталі така:

 1. Потовщена верхня частина. Це колба, яка кріпиться в голкотримач.
 2. Стрижень. Основна частина, вздовж якої зверху до низу проходить жолобок для нитки.
 3. Вістря. Робоча частина, в якій зроблено отвір – вушко. На ній також є невеликий жолобок, розташований з протилежного боку від того, що на стрижні.

Такий пристрій дозволяє голці з легкістю проколювати матеріал і проводити через нього нитку. Для того щоб це відбувалося без проблем, довгий жолобок, що знаходиться на стержні, повинен мати відповідну глибину, а вістря бути добре заточеними.

Види голок для побутових швейних машинок

Правильний вибір голки – це перше, про що треба подбати. Щоб вона не стала причиною пропуску стібків і дефектної рядки, потрібно підбирати її не тільки у відповідності з матеріалом, але й під товщину нитки. Крім того, якщо зробити неправильний вибір голки, то вона може легко зламатися.

ВАЖЛИВО! Купуючи голку для своєї побутової швейної машини, зверніть увагу на наявність лиски (спеціального зрізу) на колбі. Він призначений для безпомилкової установки деталі в голкотримач.

Не помилитися з вибором також допоможе маркування на упаковці. Позначаються вони числами 60-120 (європейська) або 8-21 (американська нумерація). Щоб не плутати покупців використовуються зазвичай обидва:

 • 60/8 – 100/16 з заокругленим вушком підходять для вовняної тканини;
 • 90/14 – 110/18 гострі призначені для шкіри;
 • 90/14 – 110/18 з маленьким вушком і товстим стрижнем добре справляються з джинсової та іншої товстою тканиною;
 • 60/8 – 120/20 з ледь закругленим вістрям вважаються універсальними.

Існує ще кілька видів голок для декоративних швів або вибагливих матеріалів. Також у продажу можна знайти самозаправляющиеся зразки.

Як правильно вставити голку в швейну машинку

Перше що потрібно зробити для правильної установки – переконатися у правильному виборі голки. Для побутових машин вона повинна мати спіл у верхній потовщеної частини (колбі). Його наявність зводить можливість помилки до мінімуму. Не забудьте також подивитися, щоб канавка в стержні відповідала нитки, яка буде використана. Це легко можна зробити, приклавши її в жолобок, і подивившись, не сильно вона визирає.

УВАГА! Не забудьте перед початком заміни голки відключити швейну машинку від електромережі. Обов'язково дотримуйтесь правил безпеки.

Після того як ви переконалися, що голка правильно обрана і озброївшись викруткою, можна приступати до заміни:

 1. Встановіть голкотримач у верхнє положення.
 2. Відкрутіть кріпильний гвинт за допомогою викрутки.
 3. Видаліть стару голку. Перш бажано подивитися, як вона була встановлена.
 4. Вставте нову на місце. У побутових варіантах швейних машин голка кріпиться канавкою вправо.
 5. Утримуючи деталь, акуратно затискайте гвинт за допомогою викрутки до повної її фіксації в голкотримач.

Готово, заміна зроблена, знадобилося для цього усього лише пару хвилин часу і викрутка. Головне не забудьте стару голку прибрати подалі від дітей і тварин.

Перевірка якості установки

Щоб не зіпсувати матеріал, потрібно спочатку перевірити якісно була проведена заміна. В іншому випадку стібки будуть виходити нерівні або може відбутися поломка деталі. Першим ділом візьміть клапоть непотрібного матеріалу, і перевірте якість роботи на ньому.

Криві і різної довжини стібки говорять про нерівній установці деталі в голкотримач. Щоб це виправити послабте гвинт і вирівняйте голку. Не забудьте відключити живлення швейної машини. Поправивши і затиснувши деталь, перевірте її роботу знову. Таким чином потрібно домогтися якісного і рівного шва.

Наслідки неправильної установки голки

Якщо установка голки була зроблена неправильно, продовжити роботу, швидше за все, не вийде. Крива деталь, наявність іржі на ній, неправильний вибір або неправильна установка призведе до таких наслідків:

 • постійні обриви нитки;
 • криві і стібки різної довжини;
 • зламана голка.

Ці проблеми можуть виникати не тільки у випадку неправильної установки. Також потрібно переконатися, що голка відповідає матеріалу і товщині нитки.

Самостійно замінити голку не така складна задача. Якщо до цього поставитися серйозно, правильно підібрати інструмент і грамотно провести заміну, робота за швейною машинкою буде приносити задоволення. Ви в будь-який момент зможете порадувати себе новою, ексклюзивними, зробленими власними руками одягом.