Чому швейна машинка не захоплює нижню нитку

Завдяки розвитку технічних винаходів були придумані і розроблені спеціальні верстати для вишивання одягу. З плином часу їх конструкція і дизайн зазнали багато змін і стали доступними для особистого користування. Зараз у кожній швачки і працьовитою домогосподарки є спеціальна швейна машинка. Завдяки їй вона створює свої шедеври і радує рідних і близьких, придумуючи нові образи і моделі. Її перевагами є швидкість і хороша якість створення виробів.

Але на жаль, нерідко трапляється так, що пристрій неправильно працює і виникає ризик розриву нитки і тканини. Часто проблема пов'язана з неправильним захопленням нитки. Дану проблему досить легко вирішити самостійно. У нашій статті ми розглянемо можливі причини неполадок і підкажемо способи її вирішення.

Як працює швейний човник

Головним елементом, що забезпечує роботу сучасного обладнання, є швейний човник. Для того щоб зрозуміти можливі причини неполадок в роботі, потрібно знати принцип його функціонування.

Крутиться човник захоплює в потрібний момент нитку за допомогою спеціально гострого носика. Для протягування нитки використовується голка, яка здійснює швидкі рухи вгору-вниз по вертикалі. В залежності від року виготовлення моделі та вартості виробу, машинки відрізняються по швидкості і надійності пристрою. Але принцип залишається незмінним та здійснюється тільки завдяки ювелірно підібраної і поєднаної роботі човника.

ВАЖЛИВО! Для правильної роботи та якісного шва необхідно дуже точно калібрувати голку і ту частину човника, яка захоплює нитка.

Можливі причини, чому човник не захоплює нижню нитку

Щоб правильно усунути причину, потрібно провести ретельний огляд швейної машинки і виявити джерело проблеми. В основному вони бувають наступних типів: технічні неполадки і людський фактор.

  1. Затуплення частина човника, яка захоплює нитка. Вона просто зісковзує з нього.
  2. Порушення калібрування і зміщення голки чи човника.
  3. Голкотримач не забезпечує достатнього заходження нитки і правильного її захоплення.
  4. Неправильно підібрані по товщині нитки. Важливо використовувати таку нитку в нижній частині, щоб вона була тонше по діаметру, ніж верхня. При цьому у неї теж є свої обмеження по товщині.
  5. Використовується голка не підходить під вибраний тип тканини.
  6. Також робота не буде здійснюватися при різкому обриві нитки. У такому разі човник буде крутитися даремно.

Існують і інші причини несправності, наприклад, забруднення працює поверхні або її пошкодження. Уважно огляньте корпус.

Як усунути несправність швейної машини, якщо вона не захоплює нитка

Після того як ви оглянули машинку і виявили джерело проблеми, можна приступити до його усунення. Дійте у відповідності з причиною, вам потрібно виправити знайдені недоліки. Ось приблизний план дій:

  1. Перевірте натяг нитки, спочатку вручну налаштувати, а потім пройдіться з допомогою пробної рядки і відкоригуйте ще раз.
  2. Проведіть ретельне очищення обертової частини човника. Можливе попадання дрібних обрізків, ворсинок і інших деталей. Важливо прибрати всі навіть з-під нижнього краю.
  3. У разі виявлення іржі або викривлення голки, необхідно провести її заміну.
  4. При необхідності рекомендується змастити працюючі деталі і вузли.

Якщо ці процедури не допомогли, і машинка продовжує працювати несправне, варто звернутися за допомогою до майстра. Він зможе виявити причину і полагодити її.

ВАЖЛИВО! Не варто самостійно проводити заміну важливих деталей конструкції, це може привести до поломки і виведенню з ладу машинки.

Якщо немає технічної несправності

Важливо враховувати і людський фактор, можливо причина криється в ньому. Буває так, що інструмент абсолютно справний, але справа в тому, що швачка неправильно встановила і заправила нитка. Від цього теж залежить робота верстата.

Правильно встановіть нитка на всіх стадіях протягування, починаючи з установки шпульки і до протягування у вушко голки. Слідкуйте на всіх стадіях за натягом, щоб не допустити надто ослабленою нитки і запобігти можливість розриву.